Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Nintendo / Larian Studios
i
Publicystyka 4 grudnia 2023, 14:38

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Spis treści

Jak zawsze w ostatnich latach, nie czekając na końcoworoczne podsumowania, prezentujemy zestawienie najlepszych gier, jakie ukazały się do tej pory. Zwłaszcza ostatni okres przyniósł całe mnóstwo hitów, ale przed nami jeszcze ostatnie premiery, które mogą zaskoczyć. Niemniej przedstawiamy najlepsze pozycje 2023 roku, w jakie można zagrać w tej chwili.

Podobnie jak teksty w poprzednich latach ten również był cyklicznie aktualizowany o nowe tytuły. Teraz przed Wami jego finalna wersja.

Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush, Bethesda Softworks, 2023

  1. Data premiery: 25 stycznia
  2. Platformy: PC, Xbox Series X/S
  3. Nasza ocena: 8,5/10

Hi-Fi Rush to jak na razie największa niespodzianka 2023 roku. Zaskoczyła nas nie tylko grywalnością, ale i samą... premierą. Tuż po zapowiedzi gry na pokazie ta pojawiła się w Game Passie, a liczne pozytywne wrażenia z Hi-Fi Rusha szybko zaczęły krążyć po sieci. Produkcja ta okazała się dynamicznym slasherem w stylu Devil May Cry, ale wyróżnia się pomysłowym wpleceniem do rozgrywki muzyki i koniecznością pilnowania swojego rytmu. Wszystko to pasuje do klimatu, bo wcielamy się tu w gwiazdę rocka, której serce połączone jest jakoś z odtwarzaczem muzycznym.

Recenzenci ogólnie rozpłynęli się w zachwytach nad Hi-Fi Rushem, chwaląc niemal wszystko. Od klimatu, postaci, stylu graficznego po wartką akcję z elementami platformowymi i walką. A największe wrażenie robi to, jak tę akcję połączono z kapitalną muzyką, wprowadzając mechaniki z gier rytmicznych. W gąszczu niekończących się sequeli i remake’ów Hi-Fi Rush przynosi sporo świeżości i oryginalności.

Jako osoba, która nie ma poczucia rytmu, bawiłem się świetnie, a rozgrywka na normalnym poziomie trudności była dla mnie fantastycznym odprężeniem na kilka wieczorów. Nawet jako muzyczny laik zrozumiałem potencjał wykręcania wyników za pomocą rytmicznych oraz synchronicznych ataków, combosów czy uników i śmiało mogę powiedzieć, że odnajdą się tutaj także fani zabawy w pobijanie liczbowych rekordów. (...)

Twórcom należy się ogromny szacunek za stworzenie produkcji zgodnej z własną wizją i wydanie jej w perfekcyjnym stanie technicznym. Hi-Fi Rush to w pełni gotowy, bardzo dobry tytuł przygotowany z pomysłem i miłością, który na dodatek wypróbować można w ramach Game Passa. Jest to zdecydowany kandydat do miana największego growego zaskoczenia 2023 roku.

Paweł „Froozyy” Woźniak, recenzja gry Hi-Fi Rush

  1. Więcej o grze Hi-Fi Rush

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Najlepsze darmowe gry 2024 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2024 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się, w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Gry sierpnia 2023 - coś więcej niż tylko Baldur's Gate 3
Gry sierpnia 2023 - coś więcej niż tylko Baldur's Gate 3

Letni czas trwa w najlepsze, ale raczej nikt nie powinien narzekać na brak gier. Tegoroczny sezon ogórkowy zadziwiająco obrodził w fajne produkcje, a przecież powinno być inaczej! Dlatego przygotujcie się, ponieważ zdecydowanie będzie w co grać.

Nadchodzą wielkie hity - premiery gier drugiej połowy 2023 roku
Nadchodzą wielkie hity - premiery gier drugiej połowy 2023 roku

Druga połowa 2023 roku zapowiada się naprawdę dobrze. I to bez względu na to, jaki gatunek preferujesz. RPG, symulatory, horrory, bijatyki. Nasze zestawienie zawiera to, a nawet więcej, bo 2023 rok ma wszystko.