Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze symulacje wydane w 1992 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Frontier: Elite II
Frontier: Elite II

Symulacje 15 czerwca 1992

Sequel przełomowego symulatora kosmicznego Elite, gdzie ponownie możemy przemierzać galaktyczne szlaki w realistycznie wykonanym wszechświecie.

PC

B-17 Flying Fortress
B-17 Flying Fortress

Symulacje 20 kwietnia 1992

Przygotowany przez firmę MicroProse rewelacyjny symulator bombowca B-17, który budził prawdziwy postrach w sercach hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Zgodnie z nazwą, samolot ten jest „latającą fortecą”, o czym szybko przekonasz się, jeśli wcielisz się w rolę jego dowódcy.

PC

Comanche: Maximum Overkill
Comanche: Maximum Overkill

Symulacje 12 listopada 1992

Symulator helikoptera amerykańskiego Boeing/Sikorsky RAH-66 Comanche, który w dniu premiery robił piorunujące wrażenie dzięki nowatorskiej technologii Voxel Space. W produkcji wcielamy się w pilota i wykonujemy zróżnicowane misje. Autorzy postawili na zręcznościową rozgrywkę i widowiskowe sceny akcji.

PC

Task Force 1942: Surface Naval Action in the South Pacific
Task Force 1942: Surface Naval Action in the South Pacific

Symulacje 1 stycznia 1992

Hybryda gry strategicznej i symulatora okrętów wojennych, opracowana przez firmę Microprose. Gracz bierze udział w wydarzeniach, jakie rozgrywały się na Pacyfiku w tytułowym roku 1942 – zadaniem czekającym na wykonanie jest przejęcie kontroli nad Guadalcanal.

PC

Aces of the Pacific
Aces of the Pacific

Symulacje 20 lutego 1992

Aces of the Pacific to symulator walk powietrznych, jakie miały miejsce podczas II Wojny Światowej nad wodami Oceanu Spokojnego. Gracz może wcielić się do służby zarówno po stronie japońskiej, jak i amerykańskiej, co zaowocuje zupełnie różnymi scenariuszami.

PC

Gunship 2000: Islands & Ice
Gunship 2000: Islands & Ice

Symulacje 20 marca 1992

Islands & Ice to jedyne, oficjalne rozszerzenie do gry Gunship 2000 - symulatora śmigłowców wojskowych, wydanego przez niezawodną niegdyś w tej dziedzinie, firmę MicroProse. Dodatek nie wprowadza większych zmian do samej rozgrywki, koncentruje się natomiast nad nowymi scenariuszami i terenami, gdzie będą się one rozgrywać.

PC

SU-25 Stormovik: Soviet Attack Fighter
SU-25 Stormovik: Soviet Attack Fighter

Symulacje 12 maja 1992

SU-25 Stormovik: Soviet Attack Fighter to symulator opracowany w 1992 roku przez koncern Electronic Arts, który pozwoli wcielić Ci się w rolę pilota tytułowego myśliwca, latającego w barwach Związku Radzieckiego.

PC

Aces of the Pacific WWII: 1946
Aces of the Pacific WWII: 1946

Symulacje 10 października 1992

Jedyne oficjalne rozszerzenie do Aces of the Pacific, symulatora walk powietrznych nad Oceanem Spokojnym z okresu II Wojny Światowej. Tym razem autorzy programu zdecydowali się zabawić w jasnowidzów i zaoferowali graczowi zestaw całkowicie hipotetycznych misji, które mają miejsce tuż po rzeczywistej kapitulacji Japonii.

PC

Heroes of the 357th
Heroes of the 357th

Symulacje 22 września 1992

Heroes of the 357th to symulator lotu, opracowany przez firmę Midnight Software dla Electronic Arts. Tym razem wcielimy się w członka elitarnego oddziału pilotów 357 eskadry (tzw. Yoxford Boys), którzy w czasie II wojny światowej wykonali kilka spektakularnych akcji przeciwko niemieckiemu Luftwaffe.

PC