Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka B-17 Flying Fortress (PC)
OkładkaB-17 Flying Fortress (PC)

B-17 Flying Fortress PC

Przygotowany przez firmę MicroProse rewelacyjny symulator bombowca B-17, który budził prawdziwy postrach w sercach hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Zgodnie z nazwą, samolot ten jest „latającą fortecą”, o czym szybko przekonasz się, jeśli wcielisz się w rolę jego dowódcy.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

B-17 Flying Fortress Premiera PC

20kwietnia1992

Steam

19listopada2021

producent: Vektor Graphics wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do B-17 Flying Fortress

A-10 Tank Killer

Aces over Europe

Aces of the Pacific

Przygotowany przez firmę MicroProse rewelacyjny symulator bombowca B-17, który budził prawdziwy postrach w sercach hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Zgodnie z nazwą, samolot ten jest „latającą fortecą”, o czym szybko przekonasz się, jeśli wcielisz się w rolę jego dowódcy.

B-17 Flying Fortress znacznie różni się od innych symulatorów. Gracz nie jest jedynym pasażerem samolotu, ale częścią dziesięcioosobowej załogi, której każdy członek (sterowany przez komputer) odpowiada za wykonywanie przydzielonych mu zadań. Oczywiście w dowolnym momencie będziesz mógł zastąpić któregoś z towarzyszy i przejąć jego obowiązki, ale przecież nie jesteś w stanie być w kilku miejscach równocześnie. Z tego też powodu wydawane przez Ciebie polecenia będą mieć ogromny wpływ na los całej załogi i maszyny.

Gra oferuje dwadzieścia pięć scenariuszy, w których będziesz bombardował najróżniejsze cele: kanały, mosty, stocznie, bazy łodzi podwodnych a także fabryki. Za każdym razem lot rozpoczynasz na terenie Wysp Brytyjskich. Aby wykonać większość z postawionych przed dowództwo zadań, należy dolecieć nad terytorium Niemiec, wypuścić ładunek bomb we wskazanym miejscu i bezpiecznie powrócić do bazy. Nie jest to takie proste, zwłaszcza, gdy musimy unikać ognia wrogich myśliwców i dział p/lot. Na szczęście w B-17 aż roi się od różnorakich stanowisk karabinów maszynowych, które pozwolą Ci punktować atakujące samoloty.

Gra jest bardzo trudna, głównie ze względu na duży nacisk programistów MicroProse, aby wiernie oddać realia lotu bombowcem. B-17 to podniebna konserwa, ciężko reagująca na ster, w dodatku powolna i mało zwrotna. Konieczność bycia w dziesięciu miejscach naraz także zadania nie ułatwia. Ponadto, program jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla ludzi cierpliwych. Lot nad terytorium hitlerowskich Niemiec trwa niemiłosiernie długo a powrót do Anglii jest jeszcze gorszy, gdyż dodatkowo trzeba opędzać się od wrogich myśliwców, dziurawiących kadłub w tempie przekraczającym wszelkie dopuszczalne normy. Program charakteryzuje się bardzo dobrą, wektorową grafiką oraz wręcz kapitalną ścieżką dźwiękową. Opanowanie wszystkich niuansów związanych z rozgrywką będzie wymagać dużej ilości czasu, ale naprawdę warto się pomęczyć, gdyż B-17 Flying Fortress to jeden z najoryginalniejszych symulatorów lotu pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI B-17 Flying Fortress

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

B-17 Flying Fortress Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 70 MB HDD
  • Windows 7