Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2008, 16:59

autor: Elrond

Zostań Kubicą z Codemasters - Formula 1 również dla nowicjuszy

Jak wiadomo, licencja na stworzenie gier związanych z wyścigami Formuły 1 dostała się w ręce Codemasters. Wiadomo również, że Mistrzowie Kodu jakie takie doświadczenie na polu "ścigałek" samochodowych posiadają (ok, żart taki - serie Race Driver, IndyCar Series czy Colin McRae Rally mówią same za siebie), tak więc całkiem spokojnie możemy oczekiwać na grę ze znakiem F1.

Jak wiadomo, licencja na stworzenie gier związanych z wyścigami Formuły 1 dostała się w ręce Codemasters. Wiadomo również, że Mistrzowie Kodu jakie takie doświadczenie na polu "ścigałek" samochodowych posiadają (ok, żart taki - serie Race Driver, IndyCar Series czy Colin McRae Rally mówią same za siebie), tak więc całkiem spokojnie możemy oczekiwać na grę ze znakiem F1. Ale czy zagrają jedynie hardkorowi gracze czy też może Codemasters dadzą szansę graczom niedzielnym, w których "obudził się" Robert Kubica?

Z wywiadu przeprowadzonego przez redaktorów serwisu formula1 z przedstawicielami Codemasters wynika, iż nowa gra ze znakiem F1 powinna zadowolić zarówno zaawansowanych bolidowców jak również całkiem początkujących kierowców. Twórcy projektu starają się znaleźć "złoty środek" miedzy symulacją a grą typowo zręcznościową, aczkolwiek takie rozwiązanie może niezbyt zadowolić miłośników symulacji właśnie. Codemasters nie ukrywają, iż swój produkt chcą sprzedać jak największej grupie graczy, a jak na razie największym rynkiem dla Mistrzów Kodu jawi się USA. Wiadomo jednak, iż gracze amerykańscy mają dość odmienne gusta od europejskich przykładowo. Mimo wszystko jednak, nie załamujmy na razie rąk nad grą, której nikt nie widział - w końcu doświadczenie Codemasters mają.