Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2005, 08:41

Znamy już datę premiery Creature Conflict: The Clan Wars

Kilka dni temu informowaliśmy Was o opóźnieniach gier wydawanych przez koncern Cenega Publishing. Napisaliśmy wówczas, że zachodnia wersja produktu o nazwie Creature Conflict: The Clan Wars nie ma w chwili obecnej ustalonej daty premiery. Kilkadziesiąt godzin później naprawiono ten błąd.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o opóźnieniach gier wydawanych przez koncern Cenega Publishing. Napisaliśmy wówczas, że zachodnia wersja produktu o nazwie Creature Conflict: The Clan Wars nie ma w chwili obecnej ustalonej daty premiery. Kilkadziesiąt godzin później naprawiono ten błąd. Według najnowszych informacji, ta strategia wyprodukowana przez studio Mithis Entertainment, pojawi się na rynku 9 września bieżącego roku. Polski oddział firmy Cenega jak na razie nie posiada tej gry w swoim katalogu wydawniczym.

Creature Conflict: The Clan Wars to gra łącząca w sobie zwariowaną rozrywkę taktyczną i strategię czasu rzeczywistego, wykonana w humorystycznym stylu znanym z filmów rysunkowych. Świat ukazany w Creature Conflict to wszechświat z wieloma mini planetami. Każda z takich planet to przedstawiony w przepięknej, bajkowej grafice 3D w pełni zniszczalny obiekt, z górami, lasami i zróżnicowanym ukształtowaniem. Fabuła zaś opowiada o walce sześciu różnych zwierzęcych frakcji.

Sama zaś rozgrywka polega na walce pomiędzy dwoma drużynami, składającymi się z od dwóch do ośmiu zwierząt. Każda ze stron ma do wyboru 4 zwykłe i jedną ukrytą jednostkę (znajdziemy tu np.: szalone owce czy niedźwiedzie). Zadanie gracza polega na wyszkoleniu i uzbrojeniu zwierzęcych wojowników, po czym wysłaniu ich do zażartej walki na jednej z planet. Kiedy na polu bitwy, naprzeciw siebie staną wrogie armie, gra przenosi nas do trybu turowego, w którym mamy wpływ na rodzaj używanych przez naszych bojowników broni (m.in. miotacz ognia, kusza, pistolety) i oczywiście taktykę walki.

Więcej informacji na temat Creature Conflict: The Clan Wars znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.