Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 lutego 2005, 19:22

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Zakończenie Plebiscytu na Najpopularniejszą Grę 2004 i rozdanie nagród!

Nadszedł długo oczekiwany dzień ogłoszenia wyników Plebiscytu na Najpopularniejszą Grę 2004. Tytuł Gry na Medal zdobyła produkcja Electronic Arts – Need for Speed: Underground 2 – wielkiej niespodzianki tu nie ma, grają w nią i mali, i duzi, i chłopcy, i dziewczęta.

Nadszedł długo oczekiwany dzień ogłoszenia wyników Plebiscytu na Najpopularniejszą Grę 2004. Tytuł Gry na Medal zdobyła produkcja Electronic Arts – Need for Speed: Underground 2 – wielkiej niespodzianki tu nie ma, grają w nią i mali, i duzi, i chłopcy, i dziewczęta. Podobnie bez zdziwienia można przyjąć pierwsze miejsce Half-Life’a 2 w kategorii gier akcji, zwycięstwo Painkillera nad innymi rodzimymi produkcjami, wygraną The Sims 2 pośród gier familijnych, laury dla Halo 2, Grand Theft Auto: San Andreas i Resident Evil 4.

Hardcore’owych graczy martwić może wygrana Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie nad Rome: Wotal War w kategorii gier strategicznych, lecz jest ona prosta do uzasadnienia: Władca Pierścieni jest grą stosunkowo łatwą, przepięknie wykonaną, a przy tym pojawiła się wtedy, gdy Rome miał już kilka miesięcy na karku.

Dość kłopotliwą kategorię w Plebiscycie stanowiło pomieszanie gatunków cRPG z Hack’n’Slashami oraz MMORPG-ami. Stało się tak ze względu na niewielki wybór reprezentujących je gier. Dziwić i cieszyć może wygrana Świątyni Pierwotnego Zła. Dziwić, gdyż wielu graczy pozawieszało na niej tyle psów, że aż Troika upadła; cieszyć, bo w grze tej zaszyto jeden z najlepszych dotychczas opracowanych systemów RPG. Drugie miejsce zajął Sacred, trzecie Vampire The Masquerade: Bloodlines – drugi i ostatni prawdziwy cRPG tamtego roku, również produkcji Troiki.

Na czoło przygodówek wysunęła się Syberia II, pozostawiając w tyle nie tylko niezbyt udanego Silent Hilla 4, ale również doskonałego Mysta IV.

W niezbyt spójnej kategorii dodatków wygrał zasłużenie Call of Duty: United Offensive – jego konkurenci zostali praktycznie zdeklasowani, drugie w kolejności Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark otrzymały czterokrotnie mniej głosów.

Przez długi czas trwania Plebiscytu zawzięcie ze sobą rywalizowały dwa hity w kategorii gier sportowych: FIFA Football 2005 oraz Pro Evolution Soccer 4. Wygrała ta pierwsza.

Swoich faworytów wsparło ponad 16 tysięcy osób, co przełożyło się na ponad 115 tysięcy oddanych głosów. Nie jest to wiele w porównaniu z niemal 900 tysiącami osób, które w minionym miesiącu odwiedziło serwis Gry-OnLine, niemniej jednak są to liczby wystarczające po temu, by wyniki Plebiscytu można było uznać za dobrze reprezentujące opinię graczy. Z pewnością zaś cieszą tych, którzy wzięli udział w głosowaniu, gdyż szansa na wygranie jednej spośród blisko 350 nagród była stosunkowo duża – wynosiła 1 do 47. Lista osób, którym dopisało szczęście w losowaniu, opublikowana została na stronie Gra na Medal – do jej obejrzenia serdecznie zapraszamy. Poniżej zaś publikujemy bardziej szczegółowe zestawienie zwycięzców i pokonanych w poszczególnych kategoriach Plebiscytu.

 

Gry akcji

1.

Half-Life 2

2.

Medal of Honor: Pacific Assault

3.

Far Cry

 

Gry strategiczne

1.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

2.

Rome: Total War

3.

Warhammer 40,000: Dawn of War

 

Wyścigi / symulatory

1.

Need for Speed: Underground 2

2.

Colin McRae Rally 2005

3.

Colin McRae Rally 04

 

cRPG / MMO

1.

Greyhawk: Świątynia Pierwotnego Zła

2.

Sacred

3.

Vampire The Masquerade: Bloodlines

 

Gry przygodowe

1.

Syberia II

2.

Silent Hill 4: The Room

3.

Myst IV: Objawienie

 

Dodatki

1.

Call of Duty: United Offensive

2.

Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark

3.

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Athena Sword

 

Gry polskie

1.

Painkiller

2.

Skoki Narciarskie 2005

3.

Xpand Rally

 

Gry sportowe

1.

FIFA Football 2005

2.

Pro Evolution Soccer 4

3.

Tony Hawk's Underground 2

 

Gry familijne

1.

The Sims 2

2.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

3.

Shrek 2: The Game

 

Gry niedocenione

1.

Prince of Persia PC

2.

Full Spectrum Warrior

3.

Beyond Good & Evil

 

Gry na Xboxa

1.

Halo 2

2.

Call Of Duty: Finest Hour

3.

Splinter Cell: Pandora Tomorrow

 

Gry na PlayStaion 2

1.

Grand Theft Auto: San Andreas

2.

Pro Evolution Soccer 4

3.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

 

Gry na GameCube’a

1.

Resident Evil 4

2.

Metal Gear Solid: The Twin Snakes

3.

Paper Mario 2

 

Gry na GameBoy’a Advance

1.

GTA Advance

2.

Pokemon Fire Red/Leaf Green

3.

Legends Of Zelda: Minish Cap