Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2009, 20:00

Xbox 360 będzie wspierany do 2015

Targi E3 zbliżają się szybkimi krokami ku końcowi, ale jeszcze przez wiele dni będziemy opisywać i analizować przedstawione podczas ich trwania rewelacje. Jedną z ciekawszych informacji, z pewnością jest ta dotycząca przyszłości Xboksa 360.

Targi E3 zbliżają się szybkimi krokami ku końcowi, ale jeszcze przez wiele dni będziemy opisywać i analizować przedstawione podczas ich trwania rewelacje. Jedną z ciekawszych informacji, z pewnością jest ta dotycząca przyszłości Xboksa 360.

W jakiś czas po prezentacji bardzo ciekawej innowacji dla konsoli Microsoftu, czyli Project Natal, jeden z dyrektorów firmy, Shane Kim, powiedział: „Uważamy, że X360 będzie wspierany do 2015 roku, czyli 10 lat po premierze. Project Natal to ciekawa innowacja i będzie działać z każdym sprzedanym egzemplarzem konsoli. Nam nie chodzi o wepchnięcie jak największej ilości pikseli na ekran. Chcemy przełamać bariery, które odciągają ludzi od grania.” Zważywszy na fakt, jak szybko Microsoft opuścił pierwszego Xboksa, ta wiadomość musi cieszyć wszystkich miłośników tej konsoli.

Zaraz po tym stwierdzeniu jednak padła bardzo śmiała teza, w bezpośredni sposób nawiązująca do sukcesu towarzyszącego pokazowi Project Natal. „Myślę, że wygraliśmy (targi – przyp. autora) ,” powiedział Kim. „I nie tylko ja tak uważam, to w zasadzie powszechna opinia. Pokazaliśmy we wtorek coś bardzo niezwykłego. Mieliśmy naprawdę mnóstwo rzeczy do zaprezentowania, ale Project Natal nie pojawia się co roku i będzie trudno mu dorównać.” Czy wy również tak uważacie? Microsoft był najlepszą firmą na E3? Czy nowatorski system kontroli się sprawdzi i wytrwa przez kolejne 6 lat życia konsoli? Wypowiedzcie się.

Xbox 360 będzie wspierany do 2015 - ilustracja #1
Ja, Steven Spielberg, uważam, że Project Natal zasługuje na Oscara.

 

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej