Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2009, 09:10

E3 2009 w liczbach. Data kolejnej edycji już wyznaczona

Organizator targów E3, grupa Entertainment Software Association, udostępniła pierwsze dane statystyczne podsumowujące tegoroczną edycję tego wydarzenia. Okazało się, że pokryły się one z przewidywaniami sprzed kilkunastu miesięcy. Podzieliła się z nami również pierwszymi szczegółami na temat przyszłorocznych targów.

Organizator targów E3, grupa Entertainment Software Association, udostępnił pierwsze dane statystyczne podsumowujące tegoroczną edycję tego wydarzenia. Okazało się, że pokryły się one z przewidywaniami sprzed kilkunastu miesięcy. Podzielono się z nami również pierwszymi szczegółami na temat przyszłorocznych targów.

E3 2009 w liczbach. Data kolejnej edycji już wyznaczona - ilustracja #1

Impreza, której oficjalna część właśnie zakończyła się, była wydarzeniem zdecydowanie efektowniejszym i zwyczajnie większym od niezwykle nieudanych edycji z lat ubiegłych, odbywających się pod nazwą E3 Business Summits. Dotyczy to zarówno liczby odwiedzających, których doliczono się 41 tysięcy z 78 krajów z całego świata (frekwencja była o tysiąc osób lepsza od oczekiwań amerykańskich mediów), jak i wystawców. Ci ostatni zjawili się na targach w gronie liczącym 216 firm.

Nowa-stara forma święta rynku gier przypadła do gustu nie tylko widzom i dziennikarzom, ale również firmom prezentującym w jej trakcie swoje najnowsze gry. Radość ze zmian wyrazili m.in. John Riccitielo z Electronic Arts, a także Don Mattrick z Microsoft Interactive Entertainment Business.

Entertainment Software Association ujawniło również pierwsze szczegóły na temat przyszłorocznej edycji targów E3. Odbędą się one ponownie w halach Los Angeles Convention Center. Termin rozpoczęcia został nieznacznie przesunięty – impreza wystartuje 15 czerwca i potrwa do siedemnastego dnia tego miesiąca.

gry