Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2011, 14:08

autor: Jiker

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Saints Row: The Third, Call of Duty: Black Ops) 6/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o połączeniu 1UP i IGN, charytatywnej działalności Blizzarda, kosztach produkcji Star Wars: The Old Republic, a także wznowieniu Guardian Heroes. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o połączeniu 1UP i IGN, charytatywnej działalności Blizzarda, kosztach produkcji Star Wars: The Old Republic, a także wznowieniu Guardian Heroes. Zapraszamy do lektury.

1UP/IGN

Grupa UGO Entertainment, w skład której wchodzi serwis o grach 1UP.com, została przejęta przez IGN Entertainment (m.in. IGN.com, GameSpot, GameStats). Utworzony w ten sposób koncern medialny będzie największym tworem internetowym podejmującym tematykę gier i rozrywki.

Blizzard Entertainment

Firma Blizzard Entertainment przesłała na konto Make-A-Wish (spełniającej życzenia ciężko chorych dzieci) 800 tysięcy dolarów, informuje serwis GamePolitics. Tak naprawdę oklaski za dobroczynny gest należą się jednak graczom, a konkretnie użytkownikom World of Warcraft. Wspomniana kwota to dokładnie połowa przychodu uzyskanego przez Blizzard z tytułu listopadowo-grudniowej sprzedaży wirtualnego peta Moonkin Hatchling do WoW-a. Ponadto 29 kwietnia siedzibę popularnego producenta w Irvine odwiedziło dwóch nieuleczalnie chorych chłopców (w ramach realizacji największego marzenia).

Call of Duty: Black Ops

Z tytułu pozyskania przez facebookową stronę gry Call of Duty: Black Ops 10 milionów fanów, studio Treyarch zadecydowało o wydłużeniu rozpoczynającego się dzisiaj weekendu z podwójną liczbą punktów doświadczenia. Potrwa on do najbliższego wtorku (pełne cztery dni), a nie, jak to zazwyczaj bywa, do poniedziałku.

Star Wars: The Old Republic

Zdaniem Michaela Pachtera, analityka Wedbush Morgan, koszt czteroletniego procesu produkcyjnego gry MMO Star Wars: The Old Republic może zamknąć się w kwocie 80 milionów dolarów. Poza tym firma Electronic Arts wyda dodatkowe 20 milionów na dokończenie prac, marketing i dystrybucję. Niemniej jednak, z odzyskaniem wyłożonych pieniędzy nie powinno być problemu. Według Pachtera będzie to możliwe już przy 350-500 tysiącach graczy regularnie opłacających abonament.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Saints Row: The Third, Call of Duty: Black Ops) 6/05/11 - ilustracja #1

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Serwis Eurogamer opublikował na swych łamach interesujące nagranie z sesji motion capture do przygodowej gry akcji Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Znajdziecie je pod tym adresem. Przypominamy, że pełna wersja najbardziej oczekiwanej tegorocznej gry na PS3 zadebiutuje na rynku europejskim w listopadzie.

Guardian Heroes

Guardian Heroes – action/cRPG będące jedną z najlepszych produkcji na konsolę SEGA Saturn (premiera oryginału odbyła się w 1996 roku) – trafi wkrótce w odrestaurowanej wersji do oferty Xbox Live Arcade. W grze otrzymamy do dyspozycji pięciu podstawowych herosów, system rozwoju bohaterów, opcję Story Mode (single player i kooperacja dla dwóch osób), Versus (do dwunastu uczestników jednocześnie), a także tryby Time Attack Mode, Arcade Mode oraz Arrange Mode. Odnowiona zostanie także oprawa audiowizualna.

Saints Row: The Third

W niedalekiej przyszłości firma THQ udostępni na PC, X360 i PS3 darmowe narzędzie Saints Row: Initiation Station, pozwalające tworzyć bohaterów do trzeciej odsłony gangsterskiej serii. System pozwoli również wymieniać się postaciami pomiędzy użytkownikami. Wcześniejszy dostęp do Initation Station uzyskają osoby, które zamówiły przedpremierowo Red Faction: Armageddon.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Saints Row: The Third, Call of Duty: Black Ops) 6/05/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Operation Flashpoint: Red River

Back to the Future

Catherine

The First Templar

Battle of the Immortals

Microsoft Flight

rFactor 2

The Tiny Bang Story

Euro Truck Simulator 2

Hector: Badge of Carnage

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Child of Eden - trailer #2

Dead meets Lead - zwiastun na premierę

Orcs Must Die! - pułapki #2

Renegade Ops - teaser #1

Rock of Ages - Rolling Through the Ages

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D - trailer #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - grafiki

Red Faction: Armageddon - kulisy produkcji (PL)

Shadows of the DAMNED - kulisy produkcji - klimat (PL)