Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Tiny Bang Story (PC)

The Tiny Bang Story PC

The Tiny Bang Story jest niekonwencjonalną przygodówką z rodzaju point'n'click, wyprodukowaną przez studio Colibri Games. Akcja gry osadzona została na fikcyjnej planecie, która zderzyła się z asteroidą.

Przygodowe | point-and-click | indie

PC Windows
Okładka The Tiny Bang Story (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22kwietnia2011

17maja2011

pudełko PL

The Tiny Bang Story to pozycja wyraźnie inspirowana dokonaniami studia Amanita Design, znanego z nietypowych przygodówek. Produkcja Colibri Games garściami czerpie z rozwiązań, z którymi mieliśmy do czynienia w Machinarium.

Akcja gry rozgrywa się na fikcyjnej planecie Tiny. Jej delikatny ekosystem runął w gruzach, gdy uderzył w nią asteroid. Naszym zadaniem jest pomóc mieszkańcom Tiny, usiłującym przywrócić utracone piękno ich świata. Fabułę podzielono na pięć rozdziałów, w czasie których rozwiązujemy liczne zagadki logiczne, głównie związane z naprawianiem napotykanych maszyn i mechanizmów.

Atutem gry jest bez wątpienia przepiękna, ręcznie rysowana grafika i klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Za muzykę odpowiada niezależne rosyjskie studio Strategic Music, które ma w swoim portfolio wiele podobnych, niskobudżetowych projektów. W odróżnieniu od wspomnianego już Machinarium, oprawa graficzna jest dużo bardziej radosna i kolorowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do The Tiny Bang Story

Klasyfikacja PEGI The Tiny Bang Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Tiny Bang Story

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1.5 GHz, 512 MB RAM ( 2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy), 180 MB HDD, Windows XP/Vista/7

The Tiny Bang Story za darmo na Steamie
The Tiny Bang Story za darmo na Steamie

wiadomość25 września 2018

Ruszyła kolejna promocja na darmową grę na Steamie. Do wieczora gracze mogą pobrać za darmo dwuwymiarową przygodówkę The Tiny Bang Story.

Wieści ze świata (Saints Row: The Third, Alan Wake's American Nightmare, LittleBigPlanet) 17/1/12

wiadomość17 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowej aktualizacji pecetowej wersji Saints Row: The Third, ścieżce dźwiękowej Alan Wake's American Nightmare, trybach multiplayer w grze Jagged Alliance Online oraz sześciu milionach poziomów stworzonych przez fanów serii LittleBigPlanet.

Poradnik: The Tiny Bang Story

wiadomość14 lipca 2011

"W poradniku do The Tiny Bang Story znajdziesz szczegółowy opis przejścia gry. Historia została podzielona na pięć odcinków i koncentrujemy się w niej na szukaniu ukrytych obiektów oraz zaliczaniu zadań natury logicznej."