Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka The First Templar (PC)
OkładkaThe First Templar (PC)

The First Templar

Trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, stworzona przez bułgarskie studio Haemimont Games, znane z takich tytułów, jak Tropico 3, Grand Ages: Rome czy Imperium Romanum.

Akcji

The First Templar Premiera

6maj2011

PC X360

The First Templar to gra akcji z domieszką elementów RPG, w której duży nacisk położono na tryb kooperacji. Za produkcję odpowiedzialni są ludzie z bułgarskiego studia Haemimont Games, autorzy takich tytułów, jak Tropico 3 czy Grand Ages: Rome.

Akcja osadzona jest w XIII wieku. Głównym bohaterem gry jest francuski templariusz Celian, któremu towarzyszą oskarżona o herezję szlachcianka Marie oraz kolega z zakonu Roland. Drużyna, która w wyniku rozwiązań fabularnych jednorazowo składa się z dwu postaci, wyrusza na poszukiwania Świętego Graala, by przy okazji poznać skrywane w niepamięci tajemnice zakonu Templariuszy. W osiągnięciu celu przeszkadzają zarówno Saraceni, jak i inkwizycja oraz sługusy króla Filipa IV - gra nie zawiera żadnych wątków fantastycznych czy nadprzyrodzonych.

Twórcy przygotowali tryb kooperacyjny, w którym każdy z graczy kontroluje jedną postać (na ekranie zawsze widoczny jest Celian, a w zależności od sytuacji partneruje mu jeden lub drugi towarzysz). Do szczęśliwego ukończenia przygody niezbędna jest ścisła współpraca, zarówno podczas pojedynków, jak i w trakcie rozwiązywania zagadek.

Jeśli jeden z graczy opuści rozgrywkę w jej trakcie, jego miejsce zajmie automatycznie sztuczna inteligencja. Oczywiście możliwe jest też przejście całej kampanii z S.I. jako jedynym kompanem - wówczas mamy do dyspozycji proste rozkazy, którymi nakazujemy postaci sterowanej przez komputer, co ma w danej chwili robić. Wraz z postępami w zabawie bohaterowie rozwijają różne umiejętności pomagające im przezwyciężać rzucane przez twórców przeszkody. W sumie do przejścia jest dwadzieścia misji, które rozgrywają się zróżnicowanych lokacjach - oblegany zamek, francuskie miasteczko, bagna, płonący las czy katakumby.

Ostatnia modyfikacja 28 czerwca 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 558 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

The First Templar cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The First Templar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The First Templar Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360