Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Battle of the Immortals (PC)

Battle of the Immortals PC

Darmowa gra MMOcRPG osadzona w świecie fantasy Motenia. Tytuł w dużym stopniu skupia się na utrzymanych w konwencji hack and slash walkach pomiędzy graczami (PvP), choć nie brakuje też okazji do starć z wrogami sterowanymi przez sztuczną inteligencję (PvE).

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP

PC Windows
Okładka Battle of the Immortals (PC)

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca2010

Battle of the Immortals to darmowa produkcja MMOcRPG przygotowana przez firmę Perfect World Entertainment, znaną m.in. z takich tytułów MMO jak Jade Dynasty czy Forsaken World. Akcja gry toczy się w świecie Motenia, w którym odnajdujemy zapożyczenia zarówno z mitologii dynastii Qin jak i nordyckiej.

Motenia od 300 lat tkwi w chaosie jaki przyniósł ze sobą ragnarok – zmierzch bogów. Bogini Przeznaczenia dzięki mocy wejrzenia w przyszłość zamierza poprowadzić śmiertelne rasy w czasy pokoju i stabilizacji. Niestety jej wizja ujawniła, że zbliża się kolejna era śmierci i zniszczenia, a stoi za nią człowiek określany mianem „Imperatora Smoków”.

Gracze zaczynając zabawę wybierają postać spośród dostępnych pięciu. Są to: Barzerker – używający dwóch broni do zadawania obrażeń fizycznych; Heretic – którego główny oręż stanowi magia używana zarówno do wzmocnienia obrony postaci jak i zadawania średnich obrażeń; Champion – skupiony głównie na ogromnych zdolnościach defensywnych, kosztem słabszego ataku; Magus – zadający ogromne obrażenia przy użyciu magii ale słaby w defensywie oraz Slayer – którego silną stroną jest zdolność dostrzegania słabych punktów przeciwnika i wykonywanie ciosów krytycznych.

Gra oferuje zaawansowany tryb PvP z uwzględnieniem statystyk walk, systemem rankingów i dynamiczną rozgrywką. Podobnie wygląda system PvE, który pozwala na walkę graczy o prawo zabicia bossa w danej lokacji. Dodatkowo gildie mogą konkurować ze sobą o dostęp do specjalnych wyzwań w tzw. próbach czasowych PvE, gdzie o zwycięstwie decyduje szybkość zabicia bossa czy ukończenia danej lokacji. Tryb PvP został również rozszerzony o bitwy terytorialne, w których gracze biorą udział w walkach o dostęp do rzadkich reliktów, surowców i dóbr naturalnych.

Wszystko to w grafice 2.5D, w kolorowym, żywym otoczeniu z dynamicznymi efektami walki przypominającej typowe produkcje Hack and Slash. Gracze mają dostęp do różnorodnych wierzchowców oraz szerokiego wyboru pupili (petów). Na uwagę zasługują zestawy zbroi, które wraz z rozwojem postaci, zmieniają się i rosną. W rozgrywce pomaga rozbudowany tryb wspierania zadań, do minimum ograniczający konieczność uważnego wczytywania się w treść zadań. Z ciekawostek warto wspomnieć o systemie zodiaku, który wzmacnia postać w zależności od daty urodzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Battle of the Immortals

Wymagania wiekowe Battle of the Immortals

16+

Wymagania sprzętowe Battle of the Immortals

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 Ghz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 14 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7

Przegląd gier MMO (20/04/2010)
Przegląd gier MMO (20/04/2010)

wiadomość20 kwietnia 2010

Witam w kolejnym wydaniu Przeglądu MMO. Zajmę się dzisiaj: Black Prophecy, obiecującą produkcją science–fiction. Dwukrotnie pojawi się też World of Warcraft, raz w odniesieniu do ostatnich zmian z Kataklizmu, drugi w związku z wprowadzeniem do gry mikrotransakcji. Oprócz tego zerkniemy na beta testy Battle of the Immortals. Wspominam również o BioShock Online, grze która jest co prawda plotką, ale rodzi kilka interesujących pytań na temat przeszłości MMO. Być może jesteśmy blisko by poznać odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku pójdą znane marki, takie właśnie jak BioShock czy Call of Duty i Halo.

Przegląd gier MMO (02/04/2010)
Przegląd gier MMO (02/04/2010)

wiadomość2 kwietnia 2010

Po raz kolejny witam i zapraszam do Przeglądu MMO. Jak pisałem w poprzednim wydaniu, będzie dzisiaj trochę o piersiach, stanowiących tradycyjną internetową metodę wzbudzania ciekawości. I to od nich pozwolę sobie zacząć.