Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Battle of the Immortals (PC)
OkładkaBattle of the Immortals (PC)

Battle of the Immortals PC

Darmowa gra MMOcRPG osadzona w świecie fantasy Motenia. Tytuł w dużym stopniu skupia się na utrzymanych w konwencji hack and slash walkach pomiędzy graczami (PvP), choć nie brakuje też okazji do starć z wrogami sterowanymi przez sztuczną inteligencję (PvE).

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle of the Immortals Premiera PC

premiera światowa

22czerwca2010

Gra przestała działać

8stycznia2018

Gry podobne do Battle of the Immortals

World of Warcraft

SilkRoad Online

Jade Dynasty

Battle of the Immortals to darmowa produkcja MMOcRPG przygotowana przez firmę Perfect World Entertainment, znaną m.in. z takich tytułów MMO jak Jade Dynasty czy Forsaken World. Akcja gry toczy się w świecie Motenia, w którym odnajdujemy zapożyczenia zarówno z mitologii dynastii Qin jak i nordyckiej.

Motenia od 300 lat tkwi w chaosie jaki przyniósł ze sobą ragnarok – zmierzch bogów. Bogini Przeznaczenia dzięki mocy wejrzenia w przyszłość zamierza poprowadzić śmiertelne rasy w czasy pokoju i stabilizacji. Niestety jej wizja ujawniła, że zbliża się kolejna era śmierci i zniszczenia, a stoi za nią człowiek określany mianem „Imperatora Smoków”.

Gracze zaczynając zabawę wybierają postać spośród dostępnych pięciu. Są to: Barzerker – używający dwóch broni do zadawania obrażeń fizycznych; Heretic – którego główny oręż stanowi magia używana zarówno do wzmocnienia obrony postaci jak i zadawania średnich obrażeń; Champion – skupiony głównie na ogromnych zdolnościach defensywnych, kosztem słabszego ataku; Magus – zadający ogromne obrażenia przy użyciu magii ale słaby w defensywie oraz Slayer – którego silną stroną jest zdolność dostrzegania słabych punktów przeciwnika i wykonywanie ciosów krytycznych.

Gra oferuje zaawansowany tryb PvP z uwzględnieniem statystyk walk, systemem rankingów i dynamiczną rozgrywką. Podobnie wygląda system PvE, który pozwala na walkę graczy o prawo zabicia bossa w danej lokacji. Dodatkowo gildie mogą konkurować ze sobą o dostęp do specjalnych wyzwań w tzw. próbach czasowych PvE, gdzie o zwycięstwie decyduje szybkość zabicia bossa czy ukończenia danej lokacji. Tryb PvP został również rozszerzony o bitwy terytorialne, w których gracze biorą udział w walkach o dostęp do rzadkich reliktów, surowców i dóbr naturalnych.

Wszystko to w grafice 2.5D, w kolorowym, żywym otoczeniu z dynamicznymi efektami walki przypominającej typowe produkcje Hack and Slash. Gracze mają dostęp do różnorodnych wierzchowców oraz szerokiego wyboru pupili (petów). Na uwagę zasługują zestawy zbroi, które wraz z rozwojem postaci, zmieniają się i rosną. W rozgrywce pomaga rozbudowany tryb wspierania zadań, do minimum ograniczający konieczność uważnego wczytywania się w treść zadań. Z ciekawostek warto wspomnieć o systemie zodiaku, który wzmacnia postać w zależności od daty urodzenia.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle of the Immortals: 16+

Battle of the Immortals Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 Ghz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7