Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2011, 13:41

Wieści ze świata (Saints Row 3, Batman: Arkham City, Age of Conan) 1/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kasacji Mega Man Universe, aktualizacji silnika graficznego Age of Conan, eksploracji w Batman: Arkham City, a także nowej wersji bestsellerowego Minecrafta. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kasacji Mega Man Universe, aktualizacji silnika graficznego Age of Conan, eksploracji w Batman: Arkham City, a także nowej wersji bestsellerowego Minecrafta. Zapraszamy do lektury.

Dragon Quest X

Yuji Horii, producent serii jRPG Dragon Quest, oznajmił w wywiadzie dla serwisu GoNintendo, że prace nad dziesiątą odsłoną cyklu, zapowiedzianą w 2008 roku na Wii, postępują. Aktualnie studio Level-5 wkracza w jedną z ostatnich faz dewelopingu. Niestety, Horii nie mógł ujawnić większej liczby szczegółów. Wiemy jedynie, że Dragon Quest X utrzymany zostanie w stylu zaserwowanym na PlayStation 2 w przypadku ósmej części cyklu.

Mega Man Universe

Firma Capcom poinformowała o wstrzymaniu prac nad grą Mega Man Universe na Xboksa 360 i PlayStation 3, zapowiedzianą w połowie ubiegłego roku. Jednym z największych atutów platformówki miał być rozbudowany edytor poziomów i postaci. Za kasacją tytułu stoi wiele powodów, aczkolwiek Capcom nie ujawnia bezpośrednio żadnego z nich.

Age of Conan

Użytkownicy gry MMO Age of Conan mogą już testować nową wersję silnika graficznego Dreamworld Engine 2.5. Wprowadza ona do świata gry wiele poprawek i nowości, wśród których znalazło się m.in. serwerowe wsparcie dla technologii PhysX firmy Nvidia. Poniżej zamieszczamy film, z pomocą którego przedstawiciele firmy FunCom zaprezentowali najważniejsze zmiany.

Batman: Arkham City

Dax Ginn, menedżer ds. marketingu w firmie Rocksteady Studios, ujawnił na łamach PlayStation 3 Magazine, że 80% czasu w grze akcji Batman: Arkham City spędzimy pod gołym niebem. Wynika to przede wszystkim z budowy świata gry, który – choć ograniczony rozmiarowo – będzie mógł się pochwalić daleko idącą otwartością. Pozwoli to graczowi eksplorować kolejne obszary wedle własnych upodobań. Nowe przygody Mrocznego Rycerza zadebiutują 21 października na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Saints Row: The Third

Otrzymaliśmy wgląd w pierwszy teaser gangsterskiej gry akcji Saints Row: The Third. Niestety nie ujawnia on zbyt wielu informacji – poza potwierdzeniem faktu, że produkcja studia Volition zadebiutuje w okresie świątecznym. Udowadnia jednak, że gra z powagą nie będzie miała zbyt wiele wspólnego. No i jest zapewne żartem primaaprilisowym ;).

Minecraft

Twórcy kultowego Minecrafta wypuścili nową aktualizację do swojego bestsellerowego dzieła. Update oznaczony numerem 1.4 wprowadza m.in. wilki, które mogą zostać naszymi kompanami (towarzysząc graczowi podczas wędrówek i wspomagając go w walce). Poza tym łatka zmienia logo gry, a także wdraża szereg pomniejszych poprawek, o których przeczytacie w tym miejscu. Niestety, z uwagi na brak czasu, brakuje wśród nich statystyk.

RIFT

Użytkownicy płatnej gry MMO RIFT otrzymali dostęp do kodów, które mogą rozesłać swoim przyjaciołom. Ich aktywacja otwiera dostęp do testowej wersji gry, pozwalającej bezpłatnie sprawdzić dzieło studia Trion World Network w okresie od 1 do 4 kwietnia. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Magicka: Vietnam

Bejeweled Twist

Realm of the Titans

Revolution Under Siege

Virtua Tennis 4

Mythos

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Rift: Planes of Telara - dobre MMO! Gramy!

L.A. Noire - A Slip of the Tongue Traffic

The Sims: Średniowiecze - Web Series #5 (PL)

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Virtua Tennis 4

Przegląd tygodnia - aindogyt dąlgezrP video magazyn

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry