Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2011, 18:15

autor: Jiker

Zwolnienia u twórców strzelaniny Homefront

Firma THQ zwolniła ponad 30 osób zatrudnionych w zespołach deweloperskich Volition (Red Faction, Saints Row) i Kaos Studios (Homefront).

Firma THQ zwolniła ponad 30 osób zatrudnionych w zespołach deweloperskich Kaos Studios (Homefront) i Volition (Red Faction, Saints Row).

Wypowiedzenia otrzymało 17 członków ekipy Kaos Studios, która przed kilkunastoma dniami dostarczyła na rynek wątpliwej jakości strzelaninę Homefront. Pozostałych 80 osób będzie kontynuować pracę nad zawartością dodatkową oraz łatkami dla gry. Do ich zadań zaliczana jest również pre-produkcja kolejnych planowanych tytułów. Przyczyna decyzji THQ leży w chęci dostosowania rozmiarów studia do jego aktualnych potrzeb.

Zwolnienia u twórców strzelaniny Homefront - ilustracja #1

Homefront

W tym miejscu rodzi się pytanie, czy przypadkiem za zwolnieniami pracowników Kaos Studios nie stoi bardzo słaba jakość Homefronta. Gra została dosłownie zmiażdżona przez krytykę, choć nie przeszkodziło jej to w osiągnięciu wysokiej sprzedaży (milion egzemplarzy w ciągu kilku pierwszych dni). Można jednak założyć, że był to efekt przede wszystkim sprawnie poprowadzonej kampanii reklamowej, której uległo wielu nieświadomych graczy.

Podobnie firma THQ tłumaczy zwolnienie 16 specjalistów studia Volition, w związku z czym pieczę nad grami Red Faction: Armageddon i Saints Row: The Third sprawuje obecnie 220 osób.