Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2010, 12:17

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Tekken 6, Gran Turismo 5) 13/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: James Cameron zainteresowany produkcją kolejnych gier, premiera wyścigowego Zero Gear, debiut kolejnego DLC do Forza Motorsport 3, milion pobrań dema Gran Turismo 5 w Europie i Australii, sieciowa kooperacja w Tekken 6 od 18 stycznia i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: James Cameron zainteresowany produkcją kolejnych gier, premiera wyścigowego Zero Gear, debiut kolejnego DLC do Forza Motorsport 3, milion pobrań dema Gran Turismo 5 w Europie i Australii, sieciowa kooperacja w Tekken 6 od 18 stycznia i inne. Zapraszamy do lektury.

Mass Effect

Amerykański Amazon rozpoczął przedsrzedaż powieści Mass Effect: Retribution. 336-stronicowe wydawnictwo można zamówić za kwotę 7,99 dolarów. Książka trafi do sklepów 27 stycznia.

James Cameron

James Cameron, reżyser Avatara i Titanica, oświadczył w programie X-Play, że jest zainteresowany produkcją kolejnych, po Avatar: The Game, gier komputerowych i konsolowych. Popularny twórca ma wiele pomysłów na nowe historie – część z nich jest obecnie tematem rozmów z przedstawicielami koncernu Ubisoft.

Mass Effect 2

Ray Muzyka z firmy BioWare poinformował, że Jack Wall, kompozytor odpowiedzialny za stworzenie oprawy muzycznej do pierwszej odsłony Mass Effect, jest również autorem ścieżki dźwiękowej do kontynuacji przygód komandora Sheparda. Przypominamy, że Mass Effect 2 w wersjach na PC i Xboksa 360 zadebiutuje w Europie 29 stycznia.

Avalon Heroes

Rozpoczęły się beta testy sieciowego miksu cRPG i RTS o tytule Avalon Heroes, działającego w oparciu o system mikrotransakcji. Aby wziąć w nich udział powinniście odwiedzić oficjalną stronę internetową produkcji niemieckiego studia deweloperskiego burda:ic. Premiera pełnej wersji odbędzie się w przyszłym miesiącu. W przyszłości Avalon Heroes będzie jednym z tytułów wykorzystywanych w zawodach e-sportowych.

Zero Gear

Firma NimbleBit poinformowała o premierze pecetowej gry Zero Gear - zabawnych wyścigów gokartów kładących nacisk na zmagania w trybie sieciowym. Produkcję znajdziecie w ofercie oficjalnego sklepu Zero Gear, a także na łamach Steama (do końca tego tygodnia w promocyjnej cenie 10,49 euro). Do 18 stycznia możecie jednak przetestować grę zupełnie za darmo i dopiero wówczas zdecydować się na zakup. W ramach Zero Gear macie szansę wzięcia udziału w zawodach rozgrywanych na osiemnastu torach. Gra dopuszcza możliwość personalizacji postaci oraz pojazdów.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Tekken 6, Gran Turismo 5) 13/1/10 - ilustracja #1

Forza Motorsport 3

Studio Turn 10 opublikowało w ramach Xbox Live Marketplace specjalny dodatek do Forza Motorsport 3AutoWeek Car Show Pack kosztujący 400 punktów MS. DLC zostało wydane z okazji rozpoczęcia północnoamerykańskich targów International Auto Show. W jego skład wchodzi dziesięć nowych samochodów: Audi RS 6, Ford Shelby GT500, Lotus 2-Eleven, Aston Martin One-77, Porsche Boxster S, Audi R8 LMS Show Car, Zonda R, S5S Raptor, Motorsport M6 Coupe oraz Chevrolet Corvette Grand Sport.

Gran Turismo 5

Firma Sony poinformowała, że demonstracyjną wersję gry wyścigowej Gran Turismo 5GT Academy Time Trial – pobrał ponad milion posiadaczy konsoli PlayStation 3 zamieszkujących kraje europejskie, Australię oraz Nową Zelandię.

Mythos

Na łamach serwisu GameShark opublikowano kilka nowych informacji na temat formy oraz premiery zachodniej wersji gry MMO Mythos, opracowywanej pierwotnie przez amerykański oddział firmy Flagship (przejętej następnie przez koreańskie HanbitSoft). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że dystrybutorem produkcji w Stanach Zjednoczonych będzie firma Redbana US. Gra zadebiutuje na koreańskim i amerykańskim rynku najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Nintendo

Rzecznik koncernu Nintendo poinformował, że wypowiedzi prezesa firmy, Saturo Iwaty, odnośnie następcy Nintendo DS zostały źle zinterpretowane przez dziennikarza magazynu Asahi Shimbun i najprawdopodobniej nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Przypominamy, że Iwata miał oświadczyć w czasie wywiadu, że kolejna przenośna platforma Nintendo będzie oferować znacznie lepszą oprawę graficzną oraz zostanie wyposażona we wbudowane czujniki ruchu.

Impulse

Serwis dystrybucji cyfrowej Impulse poinformował o rozbudowaniu swojego katalogu gier o produkcje wydawane przez koncern Atari – w tym The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena (póki co dostępny jednak wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych).

EVE Online

10 stycznia po raz kolejny pobity został rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych uczestników zabawy w EVE Online – kosmicznym MMO autorstwa islandzkiej firmy CCP. Dotychczasowy rezultat został tym razem poprawiony o ponad 1500 osób. Rekord wynosi aktualnie 56,021 graczy.

Tekken 6

Firma Namco Bandai poinformowała, że darmowa aktualizacja do Tekkena 6, wzbogacając produkcję o opcję sieciowej kooperacji w trybie Scenario Campaign, zostanie udostępniona w ramach Xbox Live i PlayStation Network 18 stycznia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Dante's Inferno - Z dziennika dewelopera #8

Alan Wake #1

Alan Wake #2

Alan Wake #3

Alan Wake #4

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry