Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2010, 12:53

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Tetris, iPhone 4) 29/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocji Xbox Live Deal of the Week, kolejnym dodatku DLC do Lost Planet 2, nowej grze wyścigowej od Black Rock Studio, sieciowym Tetrisie od Alexeya Pajitnova, a także rekordowej sprzedaży iPhone 4. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocji Xbox Live Deal of the Week, kolejnym dodatku DLC do Lost Planet 2, nowej grze wyścigowej od Black Rock Studio, sieciowym Tetrisie od Alexeya Pajitnova, a także rekordowej sprzedaży iPhone 4. Zapraszamy do lektury.

Xbox Live Arcade

W tym tygodniu promocją „Xbox Live Deal of the Week” objętych zostało aż sześć ciekawych produkcji. Do 5 lipca włącznie będą one kosztować odpowiednio:

Lost Planet 2

Pod koniec lipca do sprzedaży trafi nowy dodatek DLC do gry akcji Lost Planet 2. Rozszerzenie, którego cena ustalona została na poziomie 240 punktów MS na XBL oraz 1,99 euro na PSN, będzie się składać z trybu Rush Arena (kooperacyjna walka czterech graczy z kolejnymi bossami znanymi z Kampanii), a także dziwacznej skórki postaci o nazwie „Post Modern”.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Tetris, iPhone 4) 29/06/10 - ilustracja #1

Black Rock Studios

Z ogłoszeń o pracę zamieszczonych na łamach oficjalnej strony internetowej studia Black Rock wynika, że producent ciekawej gry wyścigowej Split/Second: Velocity (PC, X360, PS3 – premiera w maju bieżącego roku) pracuje już nad nową produkcją należącą do tego gatunku. Gra ma zostać wydana w wersjach przeznaczonych na Xboksa 360 i PlayStation 3. Czyżby chodziło tu o kontynuację Split/Second lub Pure, poprzedniego dzieła Black Rock Studio?

Alexey Pajitnov

Alexey Pajitnov, twórca Tetrisa, oświadczył w specjalnym wywiadzie udzielonym serwisowi Gamasutra, że ostatnich dziesięć lat spędził na projektowaniu sieciowej wersji swojego największego dzieła. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby prace zostały dokończone w najbliższej przyszłości. Pajitnov pragnie bowiem dostarczyć graczom jak najlepiej dopracowany produkt, który dostarczać będzie wielu emocji. Jak widać, nawet klocki potrafią sprawiać problemy.

iPhone 4

Apple poinformowało, że czwarta edycja iPhone’a, która trafiła do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Japonii 24 czerwca, sprzedała się w przeciągu trzech pierwszych dni w 1,7 miliona egzemplarzy. Pobiła w ten sposób rekord iPhone’a 3G, który w tym samym czasie znalazł milion nabywców.

CCP

Islandzka firma CCP, znana głównie z wyprodukowania kosmicznego MMO EVE Online, uruchomiła nowe studio deweloperskie z siedzibą w angielskim Newcastle. Pracownicy oddziału wspomogą CCP Asia w pracach nad konsolową hybrydą strzelaniny i MMO DUST 514 (X360, PS3), która powstaje na bazie silnika Unreal Engine 3 i zostanie wydana najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Forged by Chaos

Splatterhouse

Alan Wake

Bus Simulator 2

Battle of the Immortals

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Bloodline Champions

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Crysis 2 - Marine Salvage Central Station

Alien Breed Impact - PC demo trailer

APB: All Points Bulletin - Welcome to San Paro

ArmA II: Operation Arrowhead - Night Ops

Battle of the Immortals

Etrian Odyssey III: The Drowned City

King's Quest: The Silver Lining

Front Mission Evolved - Z dziennika dewelopera #2

Forsaken World - E3 2010

Demon's Souls

Transformers: War For Cybertron

Green Day: Rock Band - Z dziennika dewelopera #1

Golden Sun: Dark Dawn - E3 2010

Professor Layton and the Unwound Future

Pokemon Ranger: Guardian Signs - E3 2010

Singularity - Intro PL

Singularity - Multiplayer

Gramy w Shaiya Gramy!

Need for Speed World - Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Mario Sports Mix - E3 2010

Pokepark Wii: Pikachu's Big Adventure

Wii Party - E3 2010

gry