Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bus Simulator 2 (PC)

Bus Simulator 2 PC

Symulator autobusu, w którym wcielamy się w zarządcę komunikacji miejskiej i budujemy własne imperium. Podczas zabawy tworzymy trasy, planujemy rozkłady, zatrudniamy kierowców i kupujemy nowe pojazdy.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

PC Windows
Okładka Bus Simulator 2 (PC)

producent: Cabelas Games

wydawca: Excalibur Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bus Simulator 2 to kontynuacja rozbudowanego symulatora, w którym zadaniem gracza jest zbudowanie od zera własnej autobusowej firmy komunikacyjnej. Na początku dysponujemy niewielkimi środkami finansowymi, za które kupujemy pierwszy autobus i licencję na obsługę jednej trasy. W grze zawarto 12 pojazdów, każdy z własnymi danymi technicznymi i indywidualną realistycznią fizyką jazdy oraz szczegółowo wymodelowanym wnętrzem.

Całość zabawy polega na tworzeniu własnych tras i rozkładów jazdy oraz rozbudowie naszego przedsiębiorstwa. Wraz ze wzrostem zysków rozszerzamy teren działania, kupujemy nowe busy oraz zatrudniamy pracowników. Mamy też możliwość reklamowania naszych linii komunikacyjnych oraz wynajmowania wirtualnym inwestorom przestrzeni reklamowej na pojazdach należących do naszej floty.

Podczas gry zajmujemy się nie tylko aspektem ekonomicznym, ale również sami zasiadamy za kierownicą. Dla klientów najważniejsze jest pokonanie trasy w sposób bezpieczny i na czas. Osiągniecie tego drugiego nie jest łatwe, gdyż za przekroczenie dozwolonego limitu prędkości czy inne wykroczenia drogowe grożą nam mandaty. Sympatie klientów tracimy też na skutek kolizji lub jeśli ominiemy któryś z zaplanowanych przystanków. Do dyspozycji gracza oddano olbrzymi teren, obejmujący centrum miasta, lokalną przystań oraz drogi wiejskie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bus Simulator 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bus Simulator 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1GB RAM
  • Karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7