Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2016, 14:00

autor: Draug

Wieści ze świata (Dragon Age IV, Chris Metzen / Blizzard, Star Wars: Battlefront, Company of Heroes) 13/9/2016

Dziś piszemy o możliwym udziale Alexisa Kennedy’ego (współzałożyciela Failbetter Games) w pracach nad Dragon Age IV, odejściu Chrisa Metzena z Blizzard Entertainment, darmowym tygodniu z dodatkiem Bespin do Star Wars: Battlefront i o 10-leciu Company of Heroes. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Scenarzysta Sunless Sea pomoże przy Dragon Age IV?

Alexis Kennedy – współzałożyciel studia Failbetter Games, a obecnie wolny strzelec – pochwalił się, że od stycznia będzie pomagał przy nowej, nieujawnionej jeszcze grze BioWare, zostając pierwszym scenarzystą pojawiającym się „gościnnie” w tym studiu. Można śmiało założyć, iż chodzi o czwartą odsłonę serii Dragon Age, zważywszy że jego bezpośrednimi współpracownikami mają być Mike Laidlaw i Patrick Weekes – osoby blisko związane ze wspomnianą marką. Teza ta staje się jeszcze bardziej prawdopodobna, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Kennedy wcześniej odegrał istotną rolę przy pisaniu Dragon Age: The Last Court – małej gry przeglądarkowej, której wypuszczenie towarzyszyło premierze Inkwizycji. Deweloper ten przyłożył również rękę do takich projektów jak Sunless Sea czy Fallen London (oba słyną ze świetnej warstwy fabularnej).

Chris Metzen opuszcza Blizzard Entertainment

To już trzecie ważne odejście z „Zamieci” na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy – tym razem szeregi Blizzard Entertainment po 22 latach pracy opuszcza Chris Metzen. Powinniście kojarzyć go jako osobę, która w dużej mierze ukształtowała uniwersa serii Diablo, Warcraft i StarCraft. Był on również konsultantem Duncana Jonesa przy filmie Warcraft: Początek. Co ciekawe, 43-letni Metzen otwarcie zadeklarował, że nie odchodzi z Blizzarda dlatego, że chce poszukać sobie innego zajęcia, a raczej przechodzi na emeryturę, by móc w spokoju cieszyć się życiem rodzinnym.

Wieści ze świata (Dragon Age IV, Chris Metzen / Blizzard, Star Wars: Battlefront, Company of Heroes) 13/9/2016 - ilustracja #1

Star Wars: Battlefront - Bespin przez tydzień za darmo

Studio DICE i firma Electronic Arts pozwalają do 18 września cieszyć się bezpłatnie zawartością dodatku Bespin do gry Star Wars: Battlefront. Oznacza to, że każdy posiadacz tej sieciowej strzelanki do końca bieżącego tygodnia może bawić się na czterech mapach zlokalizowanych w słynnym Mieście w chmurach (na tytułowej planecie Bespin), wypróbować tryb Sabotaż czy wcielać się w Lando Calrissiana i Dengara.

Company of Heroes obchodzi 10. urodziny

Studio Relic Entertainment świętuje 10-lecie gry Company of Heroes – już kultowego bez mała RTS-a w realiach II wojny światowej, który w 2006 roku poważnie namieszał na rynku strategii. Deweloper udostępnił rocznicową tapetę i dioramę do wydrukowania na drukarce 3D, w wewnętrznym sklepie w Company of Heroes 2 przez następny tydzień obowiązują 66-procentowe zniżki, na Twitchu co jakiś czas transmitowane są specjalne rozgrywki, a na oficjalnym blogu serii Company of Heroes pojawił się wywiad z głównym twórcą pierwszego CoH.

Wieści ze świata (Dragon Age IV, Chris Metzen / Blizzard, Star Wars: Battlefront, Company of Heroes) 13/9/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: