Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Police Tactics: Imperio (PC)

Police Tactics: Imperio PC

Strategia czasu rzeczywistego stworzona przez studio CyberphobX. Gracz wciela się w rolę Harveya Crofta, początkującego komendanta policji, którego naczelnym zadaniem jest przechwycenie tajemniczego przywódcy przestępczego syndykatu, kryjącego się pod nazwą Imperio.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | policyjne

PC Windows
Okładka Police Tactics: Imperio (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7września2016

7września2016

Steam

Police Tactics: Imperio jest dziełem zespołu CyberphobX, zaprawionego w tworzeniu rozmaitych symulatorów. Mamy do czynienia z mieszanką strategii czasu rzeczywistego i symulacji zarządzania komisariatem policji. Produkcja została wydana na PC.

Fabuła

Akcja Police Tactics: Imperio rozpoczyna się szesnaście lat po dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w fikcyjnym mieście Newport Falls. To właśnie wtedy John Croft, czyli policjant, który doprowadził do upadku syndykatu Imperio, został zamordowany. Od tego momentu przestępcza organizacja działała z ukrycia, a jej pierwszą jawną aktywnością po długiej przerwie była próba zamordowania burmistrza. Zamiast niego, śmierć w wyniku zamachu poniósł komendant policji – miejsce poległego poprzednika zajął syn Johna Crofta, Harvey, w którego wciela się gracz. Od tej pory to on stoi na straży prawa i porządku, a jego ostatecznym celem jest przechwycenie tajemniczego przywódcy organizacji Imperio.

Mechanika

W Police Tactics: Imperio gracz przejmuje bezpośrednią kontrolę nad podległym mu komisariatem. Jego podstawowe zadania to zwalczanie przestępczości i koordynacja działań poszczególnych policjantów. Oprócz tego staje przed koniecznością pozyskiwania materiału dowodowego, wskazywania winnych, a także szkolenia nowych pracowników, którzy z czasem awansują na oficerów bądź detektywów.

W trakcie zabawy musimy monitorować nie tylko dostępny budżet, lecz również zasoby, które w danym momencie możemy wykorzystać. W miarę odnoszonych sukcesów, odblokowujemy kolejne posterunki oraz nowe jednostki i ulepszenia. Z czasem w nasze ręce wpadają nie tylko kolejne radiowozy, lecz nawet śmigłowce, które umożliwiają podwładnym szybsze dostanie się na miejsce akcji.

Kwestie techniczne

W Police Tactics: Imperio na PC akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Całość rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, a oprawa graficzna prezentuje zaledwie przyzwoity poziom. Warto jednak nadmienić, że po ulicach Newport Falls jeżdżą oryginalne, niemieckie lub amerykańskie radiowozy. Informacje na temat wydarzeń ze świata gry przekazywane są poprzez fikcyjne radio, wzorowane na tym, z jakiego korzystają amerykańscy gliniarze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Police Tactics: Imperio

Klasyfikacja PEGI Police Tactics: Imperio

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Police Tactics: Imperio

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10