Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Disgaea 2 PC (PC)
OkładkaDisgaea 2 PC (PC)

Disgaea 2 PC PC

Disgaea 2 Definitive Edition

Ostateczna edycja drugiej odsłony cyklu Disgaea, opracowana przez zespół Nippon Ichi Software z myślą o komputerach osobistych. Akcja tego jRPG-a rozgrywa się w fantastycznej krainie Veldime, obłożonej klątwą przez mrocznego władcę – Zenona.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG

Disgaea 2 PC Premiera PC

30stycznia2017

producent: Nippon Ichi Soft. wydawca: NIS America

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Disgaea 2 PC

XCOM: Enemy Unknown

Valkyria Chronicles

Disgaea PC

Disgaea 2 PC jest ostateczną edycją drugiej odsłony cyklu Disgaea, której premiera odbyła się w 2006 roku na PlayStation 2. Gra z czasem doczekała się ulepszonego wydania na PlayStation Portable, znanego pod tytułem Disgaea 2: Dark Hero Days. Omawiana edycja na pecety oferuje pełną zawartość z obu tych pozycji, wzbogaconą o nowe elementy oraz zmodyfikowany interfejs.

Fabuła

W Disgaea 2 PC gracz trafia do fantastycznej krainy Veldime. Mroczny władca – Zenon – rzucił na nią klątwę, która zamieniła jej mieszkańców w demoniczne istoty, pogrążając tym samym piękny niegdyś świat w całkowitym chaosie. Zaklęcie nie dotknęło jednak odważnego młodzieńca – Adella – który postanowił rzucić wyzwanie potężnemu przeciwnikowi i przywrócić w swej ojczyźnie ład i porządek. Pech chciał, że czar przyzywający Zenona na ostateczny pojedynek zawiódł i zamiast niego pojawiła się jego córka Rozalin. Młody śmiałek i demoniczna księżniczka wyruszają w długą podróż, by wspólnie dotrzeć do mrocznego władcy.

Mechanika

Rozgrywka w Disgaea 2 PC opiera się na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest budowanie, rozwijanie i zarządzanie drużyną, którym zajmujemy się w „bazie głównej” (najczęściej jest nią wioska rodzinna głównego bohatera). Tu możemy kupować przedmioty, zmieniać ustawienia postaci i rekrutować nowych najemników. Wiele z mechanik Disgaea 2 PC opiera się na zabawnych założeniach – na przykład by ulepszyć miecz, musimy wejść do jego „świata” i tam walczyć z potworami na kolejnych poziomach. Wspomniane najmowanie wojowników odbywa się w tzw. „mrocznym sądzie” (dziwaczne połączenie sądu i sejmu). Ponadto w miejscu tym możemy przedstawiać wnioski wpływające na rozgrywkę (żeby je aktywować, trzeba jednak zdobyć poparcie posłów). Druga odsłona serii wprowadza też nowy pomysł: listy gończe. Nasze postacie popełniając przestępstwa mogą zostać osądzone. Jako że gra rozgrywa się w demonicznych zaświatach, zbrodnie na koncie są mile widziane i przynoszą pozytywne efekty.

Drugim filarem rozgrywki są misje główne i poboczne, które uruchamiamy z poziomu „bazy głównej” za pomocą portalu. W zadaniach, okraszonych licznymi przerywnikami filmowymi oraz rozmowami postaci, najczęściej musimy pokonać wszystkich przeciwników. Walka toczy się w systemie turowym, ale ma parę ciekawych wyróżników. Po pierwsze, każda z postaci dysponuje rozwijanymi w toku gry specjalnymi atakami. Po drugie, na mapach widnieją kolorowe pola i totemy, które nakładają na dany teren pewnego rodzaju właściwości (np. zwiększają moc wrogów). Po trzecie, gracz może podnosić i przerzucać wspomniane totemy, członków własnej drużyny a nawet oponentów, w ten sposób zmieniając zupełnie oblicze areny. Dodatkowo gra zawiera takie systemy jak ataki grupowe czy system bonusów za wyniki – im lepiej nam pójdzie w danym starciu, tym lepsze nagrody otrzymamy.

Kwestie techniczne

Disgaea 2 PC pod względem oprawy wizualnej przywodzi na myśl wersję na PlayStation 2. Edycja na pecety może pochwalić się jednak wyższą rozdzielczością obrazu (dzięki czemu dwuwymiarowa oprawa graficzna robi nieco lepsze wrażenie), filtrami graficznymi wygładzającymi postacie, sterowaniem dostosowanym do specyfiki myszy i klawiatury oraz udoskonalonymi interfejsem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Disgaea 2 PC: Odpowiednia dla każdego wieku.

Disgaea 2 PC Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.60 GHz
 • 2 GB
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 9500/Radeon HD 5450 lub lepsza
 • 2 GB
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2500 3.30 GHz
 • 4 GB
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 450/Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 2 GB
 • Windows 7/8/10