Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka Dragon Age: The Last Court (WWW)

Dragon Age: The Last Court WWW

Dragon Age: The Last Court to tekstowa gra przygodowa autorstwa zespołu Failbetter Games. Produkcja pozwala na wcielenie się we władcę niewielkiego regionu i naszym zadaniem jest zarządzanie włościami i podwładnymi oraz prowadzenie rozgrywek politycznych na dworze.

Przygodowe | fantasy | elementy RPG | elementy strategiczne

WWW
Okładka Dragon Age: The Last Court (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

9listopada2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Age: The Last Court to teksowa przygodówka osadzona w świecie fantasy wykreowanym na potrzeby serii gier RPG studia BioWare. Produkcję opracowało studio Failbetter Games, czyli autorzy m.in. Fallen London oraz Sunless Sea.

Akcja osadzona została w latach poprzedzających wydarzenia Dragon Age: Inquisition i stanowi swego rodzaju bardzo rozbudowany prolog do tej gry. Gracze wcielają się we władcę Serault, czyli niewielkiego regionu o ekscentrycznej reputacji zlokalizowanego nieopodal granicy imperium Orlais. Poza głównym wątkiem fabularnym autorzy przygotowali potężny zestaw mniejszych samodzielnych historii, a przebieg wszystkich opowieści ostatecznie wpływa na kształt całej krainy.

Podczas zabawy naszym zadaniem jest zarządzanie dworem, tworzenie przyjaźni i kreowanie wrogów. Konieczne jest wsłuchiwanie się w opinie podwładnych, gdyż równie istotne są nasze czyny, jak i to, w jaki sposób są postrzegane. Autorzy pozostali wierni tradycjom studia BioWare i nie zapomnieli o opcji romansowania z postaciami niezależnymi. Wszystko to zrealizowano w formie tekstowej przygodówki wzbogaconej elementami RPG. Większość czasu spędzimy czytając narrację i podejmując decyzje, które kierują fabułę na nowe tory. Rozgrywka jest znacznie bardziej nieliniowa niż w typowych paragrafówkach i otrzymujemy swobodę wyborów przypominającą raczej gry strategiczne. Jednocześnie wszystkie ważniejsze postacie, w tym nasz władca, wyposażone są w bogate charakterystyki punktowe oraz umiejętności specjalne.

Interakcja z grą odbywa się głównie za pomocą tzw. akcji. Na starcie otrzymujemy dwadzieścia tego typu punktów i regenerują się one w tempie jednego na 20 minut. Najważniejszym sposobem wykorzystania akcji jest wylosowanie trzech kart z talii. Reprezentują one konkretne sytuacje, jak np. wizyta poddanego, przybycie gońca z wieściami czy wydarzenie istotne dla całej krainy. Sami decydujemy, które z tych kart zagrać, co zapewnia nam istotny wpływ na dalszy rozwój fabuły. Jednocześnie fakt losowania ich z talii sprawia, że rozgrywka jest w dużym stopniu nieprzewidywalna.

Zobacz pełny opis gry

Gry podobne do Dragon Age: The Last Court

Wymagania wiekowe Dragon Age: The Last Court

12+

MiniDayZ, Dragon Age: The Last Court, Stormthrone i inne najlepsze gry przeglądarkowe listopada
MiniDayZ, Dragon Age: The Last Court, Stormthrone i inne najlepsze gry przeglądarkowe listopada

wiadomość3 grudnia 2014

Dziś ponownie przyglądamy się najciekawszym grom ubiegłego miesiąca, w które zagrać możecie za darmo z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Dragon Age: Last Court - premiera w Dragon Age: Keep
Dragon Age: Last Court - premiera w Dragon Age: Keep

wiadomość10 listopada 2014

Najnowsza gra studia Failbetter Games jest już dostępna za darmo za pośrednictwem platformy Dragon Age: Keep. Już teraz możemy zdecydować, jaki los czeka Serault i jego mieszkańców.

Autorzy Sunless Sea zapowiadają przygodówkę Dragon Age: The Last Court
Autorzy Sunless Sea zapowiadają przygodówkę Dragon Age: The Last Court

wiadomość4 listopada 2014

Firma Electronic Arts zapowiedziała Dragon Age: The Last Court, czyli darmową przeglądarkową przygodówkę, która opowie o wydarzeniach poprzedzających Dragon Age: Inkwizycja. Za produkcję odpowiada studio Failbetter Games, czyli autorzy Fallen London i Sunless Sea.