Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2014, 15:49

autor: Entelarmer

Dragon Age: Last Court - premiera w Dragon Age: Keep

Najnowsza gra studia Failbetter Games jest już dostępna za darmo za pośrednictwem platformy Dragon Age: Keep. Już teraz możemy zdecydować, jaki los czeka Serault i jego mieszkańców.

Premiera Dragon Age: Last Court - ilustracja #1

Zgodnie z zapowiedziami twórców, na Dragon Age: The Last Court nie musieliśmy długo czekać. Najnowsze dzieło Failbetter Games (znanego przede wszystkim z Sunless Sea) dostępne jest poprzez platformę Dragon Age: Keep, obecnie działającą na zasadzie otwartej bety. Wystarczy podać swój Origin ID, by móc cieszyć się nową przygodą w znanym uniwersum, która stanowić ma pomost pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w Dragon Age 2 a Dragon Age: Inkwizycja, które ma ukazać się w Europie już 21 listopada.

The Last Court to przygodowa gra tekstowa z elementami RPG, gry startegicznej oraz gry karcianej, rozgrywana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zadaniem gracza, jako władcy Serault, (obszaru leżącego gdzieś na dalekim krańcu Orlais) jest sprawne zarządzanie swoją domeną, co wymaga m.in. dobrania zaufanych dworzan: doradcy, gwardzisty oraz faworyty.

Oprócz elementów typowych dla gier przygodowych w Dragon Age: Last Court obecne są także rozwiązania zapożyczone z gier karcianych. - Premiera Dragon Age: Last Court - wiadomość - 2014-11-10
Oprócz elementów typowych dla gier przygodowych w Dragon Age: Last Court obecne są także rozwiązania zapożyczone z gier karcianych.

Myliłby się jednak ten, kto spodziewałby się jedynie czystej polityki. W grze bowiem jest wiele zagadek do rozwikłania: tożsamość tajemniczego Horned Knighta, przyczyna obecnych problemów Serault czy tajemnica Sealed Chantry. Ponadto oprócz nowych twarzy, w grze można spotkać postacie znane z innych produkcji z uniwersum Dragon Age.

Jak dotąd nie ma żadnych wieści na temat polskiej wersji Dragon Age: Keep, a więc jeszcze przez długi czas losy Serault będziemy mogli poznać jedynie w wersji angielskiej.

Wydawanie darmowych gier przeglądarkowych przy okazji premiery dużych odsłon serii Dragon Age jest już poniekąd tradycją. Przy okazji premiery Dragon Age: Początek Electronic Arts udostępniło Dragon Age: Journeys, a już kilka dni po ukazaniu się Dragon Age 2 opublikowano Dragon Age: Legends.