Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitchPCPS4XONE
Okładka TerraTech (Switch)

TerraTech

Przygotowany przez Payload Studios kosmiczny sandboks rozgrywający się w przyszłości, w której naturalne zasoby Ziemi zostały całkowicie wyczerpane. Wcielamy się w jednego z kosmicznych awanturników, którego zadaniem jest poszukiwanie surowców na obcej planecie.

Symulacje | science fiction | sandbox | kosmiczne | multiplayer | indie | crafting

Okładka TerraTech (Switch)

data premiery gry:

10sie2018

PC XONE

14sie2018

PS4

29maj2019

Switch

TerraTech jest dziełem niezależnego zespołu Payload Studios. Akcja tej produkcji rozgrywa się w odległej przyszłości, kiedy to naturalne zasoby występujące na Ziemi zostały całkowicie wyczerpane. Gracz wciela się w rolę jednego z kosmicznych awanturników, którego zadaniem jest poszukiwanie surowców na obcej planecie.

Mechanika

Rozgrywka w TerraTech opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest eksploracja zróżnicowanych środowisk i poszukiwanie wspomnianych powyżej minerałów. Te można transportować na Ziemię, zarabiając w ten sposób pieniądze, bądź przetwarzać. Drugim filarem zabawy jest bowiem konstruowanie wehikułów, jakie zasilają naszą flotę – potrzebne do ich złożenia części pozyskujemy z innych maszyn, bądź ze znalezionych po drodze surowców.

Pojazdy, nad którymi możemy przejąć bezpośrednią kontrolę, składają się z kilku modułów – w zależoności od dostępnych w danym momencie elementów, modyfikujemy je wedle własnego uznania i aktualnych potrzeb. Możliwa jest kreacja najbardziej wymyślnych pojazdów, od naziemnych transportowców, przez czołgi bojowe, aż po lekkie samoloty. Maszyny bojowe są nam niezbędne, gdyż trzecim filarem gry jest walka z przeciwnikami i przejmowanie należących do nich baz.

Kwestie techniczne

TerraTech rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku – oprawa graficzna jest kolorowa, jednak stosunkowo niska szczegółowość tekstur powoduje, że w ogólnym rozrachunku tytuł prezentuje się jedynie przyzwoicie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do TerraTech

Klasyfikacja PEGI TerraTech

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe TerraTech

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-750 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 5670 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo T7600 2.33 GHz / AMD Athlon 64 FX-60 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 520M lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch