Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2016, 18:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

NieR: Automata ukaże się w lutym 2017 roku

NieR: Automata od studia PlatinumGames ukaże się w Japonii 23 lutego 2017 roku - zdradzono na najnowszym zwiastunie produkcji. Nie wiemy jeszcze, czy tytuł w tym samym czasie zadebiutuje w anglojęzycznych krajach.

Firma Square Enix, wydawca gry NieR: Automata od studia PlatinumGames, opublikowała nowy zwiastun produkcji, zaprezentowany podczas konferencji PlayStation na targach Tokyo Game Show. Nie pokazuje on niczego szczególnego, ale za to zdradza datę premiery tytułu w Japonii. Projekt zadebiutuje tam 23 lutego 2017 roku w wersji na konsolę PlayStation 4. Niestety obecnie nie wiadomo ile będą musieli poczekać gracze z Europy. Niewykluczone jednak, że nic i gra ukaże się w tym samym dniu na całym świecie. Poza tym pamiętajcie, że NieR: Automata nie pojawi się tylko na sprzęcie Sony, gdyż trafi także na komputery osobiste (Steam).

Nowy projekt studia PlatinumGames będzie widowiskową grą akcji, w których specjalizuje się ten deweloper, choć w produkcji pojawią się elementy RPG. Tytuł ma być kontynuacją wydanego w 2010 roku na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3 NieR i opowie o walce ludzi z maszynami z kosmosu, które przejęły kontrolę nad Ziemią. Ocalali schronili się na Księżycu i wysłali na planetę androida nazwanego YoRHa No. 2 Model B, z misją pokonania wrogów.

Rozgrywka w ogólnych założeniach przypominać ma japońskie slashery. Gracze stawać będą w szranki z mniejszymi i większymi przeciwnikami oraz oczywiście wymagającymi bossami, których ataków trzeba będzie się uczyć podczas kolejnych podejść.

NieR: Automata ukaże się w lutym 2017 roku - ilustracja #1