Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski or Die (PC)

Ski or Die PC

Bazująca na podobnej koncepcji Skate or Die zręcznościówka poświęcona zimowym sportom ekstremalnym. W grze bierzemy udział w czterech zróżnicowanych konkurencjach: Downhill Blitz, Innertube Trash, Acro Aerials oraz Snowboard Halfpipe.

Sportowe | sporty zimowe | sporty ekstremalne

PC Windows
Okładka Ski or Die (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31grudnia1990

Ski or Die to poświęcona zimowym sportom ekstremalnym zręcznościowa gra sportowa na komputery PC z systemem DOS. Produkcja została przygotowana przez firmę Electronic Arts i jest kontynuacją wydanej w 1987 gry Skate or Die. W przeciwieństwie do pierwowzoru, Ski or Die ukazał się w zasadzie równocześnie na kilku platformach sprzętowych takich, jak komputery Commodore 64 i Commodore Amiga oraz konsole NES.

Mechanika

Pod względem mechaniki Ski or Die bazuje na tej samej koncepcji rozgrywki, co wydana kilka lat wcześniej poprzedniczka, zaś główną różnicę stanowi przeniesienie zabawy w realia zimowych sportów ekstremalnych i jazdy na nartach oraz snowboardzie. W grze czekają na nas cztery zróżnicowane konkurencje narciarskie: Downhill Blitz – zjazd w dół stoku z omijaniem przeszkód i rozpadlin, Innertube Trash – rywalizacja dwóch graczy zjeżdżających na dętkach, Acro Aerials – zjazd po rampie z jednoczesnym wykonywaniem akrobatycznych skoków, oraz Snowboard Halfpipe – jazda po tzw. half-pipe połączona z wykonywaniem punktowanych ewolucji. Całości dopełnia piąty, zabawny tryb Snowball Blast, czyli zrealizowana w widoku pierwszoosobowym walka na śnieżki.

Tryby gry

Podobnie jak w poprzedniczce, w Ski or Die możemy trenować indywidualnie każdą z dostępnych dyscyplin, bądź wziąć udział w mistrzostwach, przeznaczonych dla maksymalnie sześciu graczy w trybie gorącego krzesła.

Kwestie techniczne

W porównaniu ze stworzonym pierwotnie na komputery Commodore 64 Skate or Die, druga odsłona serii odznacza się nieco lepszą i bardziej szczegółową szatą graficzną CGA/EGA. Niezmienne pozostały jednak takie elementy gry, jak charakterystyczny styl i spora dawka humoru oraz towarzysząca zabawie chiptune’owa muzyka autorstwa Roba Hubbarda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 6  

Gry podobne do Ski or Die

Wymagania wiekowe Ski or Die

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ski or Die

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 8086/8088, 384 kB RAM, DOS