Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Kopanito All-Stars Soccer (PC)

Kopanito All-Stars Soccer PC

Zwariowana wersja wirtualnej piłki nożnej, w której wszystkie chwyty są dozwolone, a pojęcie faulu nie istnieje. Kopanito All-Stars Soccer jest dziełem polskiego studia Merixgames, a inspirację dla gry stanowiły m.in. Kick Off, Sensible Soccer i Nintendo World Cup.

Sportowe | piłka nożna | humorystyczne | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka Kopanito All-Stars Soccer (PC)

producent: Merixgames

wydawca: Merixgames

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17września2015

wczesny dostęp

30września2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kopanito All-Stars Soccer na PC jest dziełem niezależnego, polskiego studia Merixgames. Inspirację dla tego tytułu stanowiły kultowe produkcje pokroju Kick Off, Sensible Soccer oraz Nintendo World Cup.

Mechanika

Rozgrywka w Kopanito All-Stars Soccer rządzi się zasadami nawiązującymi do reguł klasycznego futbolu. Gracze trafiają zatem na wirtualne boiska, gdzie dwie drużyny walczą o strzelenie jak największej liczby goli. Oprócz stałych fragmentów gry, takich jak auty lub rzuty rożne, rozgrywka pozbawiona jest jednak reguł. Zawodnicy mogą zatem do woli faulować, także w polu karnym, czy choćby przerywać akcje przy pomocy wślizgów – nad całością nie czuwa żaden sędzia. Jeszcze więcej wolności (i chaosu) do rozgrywki wprowadzają tak zwane „superruchy”. Pozwalają one na przykład na przyciąganie piłki do zawodnika przy pomocy magnesu, uruchomienie wiatraka uniemożliwiającego oddawanie celnych strzałów do bramki, teleportację w inne miejsce stadionu oraz zamrażanie oponentów.

Twórcy oddali do dyspozycji gracza 114 drużyn narodowych, które różnią się między sobą atrybutami pokroju wytrzymałości, szybkości, czy choćby skuteczności strzałów. Niektórzy piłkarze posiadają również zdolności specjalne. Uzupełnieniem ośmiu zróżnicowanych boisk jest specjalny stadion treningowy oraz możliwość tworzenia własnych przy wykorzystaniu udostępnionego przez deweloperów edytora. Co ciekawe, w grze funkcjonuje system powtórek, jakie da się eksportować do formatu GIF, z kolei uzyskanymi wynikami można pochwalić się na tabeli liderów.

Tryby gry

Kopanito All-Stars Soccer na PC pozwala na rozgrywkę zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w wariancie wieloosobowym. Samotnicy otrzymują tutaj szesnaście turniejów i lig, składających się z fazy grupowej i pucharowej, oraz opcję generowania mistrzostw od podstaw. Tryb multiplayer umożliwia wspólną zabawę dla maksymalnie pięciu graczy, gdzie rozgrywka toczy się w dowolnej konfiguracji – nic nie stoi na przeszkodzie, by kontrolę nad wybranymi drużynami przejęła sztuczna inteligencja, której stopień zaawansowania odzwierciedlają cztery poziomy trudności. Multiplayerowa rozgrywka dostępna jest zarówno przez Internet, jak i lokalnie.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa, kreskówkowa oprawa graficzna została doprawiona karykaturalnymi modelami zawodników i przerysowanymi animacjami, jakie towarzyszą rozmaitym ruchom na boisku. Dzięki temu Kopanito All-Stars Soccer wygląda dobrze, a przyjęta konwencja zaowocowała stosunkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi na komputerach osobistych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 5  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kopanito All-Stars Soccer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kopanito All-Stars Soccer

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 6800 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows Vista