Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2015, 13:25

autor: Draug

Wieści ze świata (Cube World, Caffeine, Primal Carnage: Extinction) 5/10/2015

Dziś piszemy m.in. o możliwym wskrzeszeniu gry Cube World, premierze horroru Caffeine oraz porcie strzelanki Primal Carnage: Extinction na PlayStation 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do poniedziałku 5.10 do godz. 19:00):

Promocje weekendowe (do poniedziałku 5.10 do godz. 19:00):

  • Broken Age – obniżka 66% – 7,81 euro (ok. 33 zł), WWW
  • SpeedRunners [wczesny dostęp] – obniżka 67% – 4,94 euro (ok. 21 zł), WWW

WEEKEND Z PARADOX INTERACTIVE (do 5.10 do 19:00) – WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 5.10 do godz. 19:00) – przecena 160 gier – WWW

Tydzień z Sanctum (do poniedziałku 5.10 do godz. 19:00):

  • Sanctum – obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Sanctum 2 – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Oferta dnia (do wtorku 6.10 do godz. 19:00):

Promocje GOG.com

Weekend Promo – 66% rabatu na ponad 30 gier z katalogu Activision z okazji 36. urodzin tej firmy (do wtorku 6.10 do godz. 5:59) – WWW – między innymi:

Wieści ze świata (Cube World, Caffeine, Primal Carnage: Extinction) 5/10/2015 - ilustracja #1

Cube World zmartwychwstaje?

Minął ponad rok od czasu, kiedy twórcy tego wokselowego RPG akcji po raz ostatni dali znaki życia, ale być może gra nie jest jeszcze całkiem martwa. Wollay – jeden z dwojga twórców Cube World – znienacka opublikował w serwisie SoundCloud utwór zatytułowany Cube World: Druids Of Mana. Nie towarzyszyło temu ani słowo komentarza czy wyjaśnienia, więc nie wiemy, czy mamy do czynienia tylko z przypadkowym aktem, nie mającym głębszego znaczenia, czy faktycznie jest to jaskółka zwiastująca przebudzenie się projektu. Ale nawet gdyby – czy tysiące graczy, którzy kupili wersję alfa i zafascynowali się grą, a potem zostali z dnia na dzień porzuceni bez słowa wyjaśnienia, zdobędą się jeszcze raz na zaufanie wobec deweloperów?

Caffeine – premiera psychologicznego horroru FPP

Dziś debiutuje pierwszy epizod niezależnego Caffeine – pierwszoosobowej gry w realiach science-fiction, utrzymanej w konwencji psychologicznego horroru. Produkcja studia Incandescent Imaging stanie się dostępna do nabycia na Steamie około godziny 20:00. Warto mieć na uwadze, że pierwszy odcinek to zaledwie godzina zabawy, ale nabywając go teraz, otrzymacie bez dodatkowych opłat dostęp do pozostałych dwóch epizodów (nieco dłuższych), gdy tylko staną się one dostępne. Ma to nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku.

Primal Carnage: Extinction wyjdzie na PS4

Sieciowa strzelanka Primal Carnage: Extinction, dotychczas dostępna tylko na pecetach, wyjdzie również na PlayStation 4. Walki między najemnikami a dinozaurami na tropikalnej wyspie rozpoczną się dla konsolowców 20 października bieżącego roku. Przygotowaniem portu zajmuje się studio Panic Button, które współpracuje z twórcami oryginału – zespołami Circle 5 i Pub Games. Wersja na PS4 nie będzie różnić się zawartością ani wyglądem od edycji PC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy z gier: