Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka Giana Sisters: Dream Runners (PC)

Giana Sisters: Dream Runners

Kolejna odsłona cyklu dwuwymiarowych platformówek, którego korzenie sięgają 1987 roku. Za jej stworzenie odpowiada zespół Black Forest Games – tym razem studio proponuje graczom multiplayerową, opartą na wyścigach rozgrywkę.

Zręcznościowe | platformówki | indie | 2.5D

Okładka Giana Sisters: Dream Runners (PC)

data premiery gry:

19sie2015

XONE PS4

26sie2015

PC

Giana Sisters: Dream Runners jest kolejną odsłoną serii platformówek zapoczątkowanej w 1987 roku grą The Great Giana Sisters. Produkcja powstała w niezależnym niemieckim studiu Black Forest Games, które odpowiedzialne jest za wskrzeszenie cyklu wydanym w 2012 roku Giana Sisters: Twisted Dreams. Ekipa składa się z byłych członków Spellbound Entertainment, zespołu mającego na swoim koncie takie tytuły, jak Arcania: Gothic 4, czy Robin Hood: Legenda Sherwood. W pracach nad nowym projektem deweloperzy inspirowali się takimi produkcjami, jak Micro Machines oraz SpeedRunners.

W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu, gra nastawiona jest na rozgrywki sieciowe. Zadaniem graczy jest ściganie się z rywalami. Wcielając się w jedną z pięciu dostępnych postaci (do wyboru są tytułowa Giana, ninja, sowa, rycerz i robot), musimy dotrzeć do mety jako pierwsi. Liczy się przy tym nie tylko ukończenie trasy na pierwszym miejscu, ale także pozostawienie oponentów daleko w tyle. Zmagania, w których wziąć mogą maksymalnie cztery osoby, toczą się na dziewięciu przygotowanych przez twórców zróżnicowanych lokacjach. Grać można przy tym na dwa sposoby – zarówno przy jednym komputerze w trybie lokalnym, jak i przez internet.

Podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy jednak zmianie – produkcja nadal jest platformówką ukazaną w perspektywie dwuwymiarowej. Każdy z bohaterów dysponuje takim samym zestawem umiejętności, które mają pomóc mu w wygraniu rywalizacji. Protagoniści mogą na przykład prześlizgiwać się pod umieszczonymi na mapach przeszkodami terenowymi, a także obracać się wokół własnej osi, co pozwala im pokonywać w locie krótkie dystanse. Warto też zbierać porozrzucane na planszach klejnoty, bo umożliwiają one aktywowanie dopalacza, który na niewielki czas gwałtownie zwiększa prędkość postaci. Należy przy tym uważać, by nie wpaść na pułapki, które mogą ją spowolnić.

Giana Sisters: Dream Runners charakteryzuje się kolorową oprawą wizualną. Poszczególne plansze zostały starannie opracowane i stoją na wysokim poziomie. Grafika jest trójwymiarowa, choć kamera prezentuje wydarzenia w dwóch wymiarach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 2-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Giana Sisters: Dream Runners

Klasyfikacja PEGI Giana Sisters: Dream Runners

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Giana Sisters: Dream Runners

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 6800/Radeon X1800 XT lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows XP
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.66 GHz/AMD Phenom II 3 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280/Radeon HD 4800 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8
Giana Sisters: Dream Runners - zapowiedziano nową odsłonę cyklu platformówek
Giana Sisters: Dream Runners - zapowiedziano nową odsłonę cyklu platformówek

wiadomość20 marca 2015

Deweloperzy ze studia Black Forest Games zapowiedzieli kolejną grę z cyklu Giana Sisters. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, produkcja nosząca podtytuł Dream Runners nastawiona będzie na rozgrywki w sieci. Premiera zaplanowana jest na lato.

PC
XONE
PS4