Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2015, 19:07

autor: Pirlond

Giana Sisters: Dream Runners - zapowiedziano nową odsłonę cyklu platformówek

Deweloperzy ze studia Black Forest Games zapowiedzieli kolejną grę z cyklu Giana Sisters. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, produkcja nosząca podtytuł Dream Runners nastawiona będzie na rozgrywki w sieci. Premiera zaplanowana jest na lato.

Względem poprzednich odsłon cyklu, podstawowe mechanizmy rozgrywki w zapowiedzianym Giana Sisters: Dream Runners nie ulegną zmianom – gra nadal będzie dwuwymiarową platformówką. Na tym jednak kończą się podobieństwa: produkcja kłaść ma nacisk na zabawę w sieci – maksymalnie czterech graczy będzie rywalizować ze sobą (zarówno lokalnie, jak i przez internet), starając się dotrzeć swoimi postaciami (poruszającymi się na własnych nogach) do mety przed innymi użytkownikami. Warto jednak zaznaczyć, że liczyć się będzie nie tylko ukończenie trasy na pierwszym miejscu, ale pozostawienie przeciwników daleko w tyle. Twórcy podkreślają, że w pracach nad projektem inspirowali się takimi tytułami, jak Micro Machines (serią wyścigów, w której steruje się resorakami) i niezależną grą SpeedRunners.

Dostępne w Giana Sisters: Dream Runners postaci (będzie można pokierować samą Gianą, ninją, sową, rycerzem i robotem) wyposażone zostaną w zdolności, które pomogą graczom w dobiegnięciu do mety. Protagoniści będą mogli prześlizgiwać się pod umieszczonymi na poszczególnych lokacjach (tych ma być w dniu premiery dziewięć) przeszkodami, pojawi się też możliwość pokonywania niewielkiego dystansu w locie za pomocą umiejętności obracania się wokół własnej osi. Dodatkowo będzie można skorzystać z dopalacza, który na krótki okres gwałtownie zwiększy prędkość bohatera – aby go aktywować, trzeba będzie wcześniej zebrać odpowiednią liczbę porozrzucanych na planszach klejnotów. Nie zabraknie też rozmaitych power-upów ułatwiających zabawę.

W Giana Sisters: Dream Runners zadaniem graczy będzie ściganie się do mety. - Giana Sisters: Dream Runners - zapowiedziano nową odsłonę cyklu platformówek - wiadomość - 2015-03-20
W Giana Sisters: Dream Runners zadaniem graczy będzie ściganie się do mety.

Giana Sisters: Dream Runners ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premierę zaplanowano na początek tegorocznego lata, choć konkretnego terminu debiutu na razie nie podano. Nieznane są na razie szczegóły dotyczące modelu biznesowego – nie wiadomo więc czy produkcja będzie płatna, czy też zostanie oparta na systemie free-to-play.

Giana Sisters to seria platformówek zapoczątkowana wydaną w 1987 roku grą The Great Giana Sisters. Trzy lata temu deweloperzy ze studia Black Forest Games wskrzesili cykl, wydając Twisted Dreams – projekt ufundowany przez internautów za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Rok później światło dzienne ujrzał samodzielny dodatek do tytułu, Rise of the Owlverlord. Później produkcję przeniesiono na konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Wii U.