Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2015, 14:50

autor: Draug

Wieści ze świata (Beyond: Dwie Dusze, Street Fighter V, PlanetSide 2, Albion Online) 24/11/2015

Dziś piszemy m.in. o premierze gry Beyond: Dwie Dusze na PS4 w USA, planach rozwoju i edycji limitowanej Street Fightera V, budowaniu baz w PlanetSide 2 oraz starcie zamkniętych beta-testów Albion Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Beyond: Dwie Dusze zadebiutowało na PS4 w USA

Gra Beyond: Dwie Dusze (ang. Beyond: Two Souls) jest już dostępna na PlayStation 4 w formie cyfrowej. Tę filmową przygodówkę studia Quantic Dream, wydaną pierwotnie na PS3 w 2013 roku, na razie pobrać mogą tylko mieszkańcy Ameryki Północnej, ale pojutrze stanie się ona dostępna także dla Europejczyków. Przypomnijmy, że wersja na konsolę ósmej generacji firmy Sony charakteryzuje się nieznacznie poprawioną oprawą graficzną oraz paroma nowymi funkcjami w rozgrywce (np. podwższonym poziomem trudności sekwencji akcji).

Street Fighter V – pięcioletni rozwój i edycja limitowana

Podczas ostatniego wywiadu z serwisem Eurogamer firma Capcom (w osobie Yoshiego Ono) zdradziła, że Street Fighter V będzie bardzo długo rozwijany – deweloper chce zapewnić wsparcie grze przez ok. pięć lat. Wszystko zależy jednak od tego, jak gra będzie radziła sobie na rynku po premierze (która nastąpi 16 lutego 2016 roku). Ponadto niedawno zaprezentowano limitowaną edycję omawianej bijatyki na PlayStation 4 – Day One Steelbok Edition. W jej skład wejdzie, jak wskazuje nazwa, steelbook (metalowe opakowanie) oraz „cała zawartość gry”, czyli przypuszczalnie jakiegoś rodzaju przepustka sezonowa.

W PlanetSide 2 pojawi się budowanie baz

Z okazji trzeciej rocznicy PlanetSide 2 studio Daybreak Game Company (dawniej Sony Online Entertainment) zorganizowało livestream, podczas którego zdradzono plany na przyszłość tej gry. Omawiana strzelanka sieciowa w kolejnych miesiącach zostanie wzbogacona o opcję budowania baz na polach bitew. Do ich konstrukcji wymagane będzie zbieranie surowców, a w obronie struktur przed zniszczeniem pomogą graczom automatyczne działka. Te nowe funkcje mają pojawić się w pecetowej wersji gry w niesprecyzowanym okresie 2016 roku. O wydaniu na PlayStation 4 nie wspomniano.

Albion Online – ruszyły zamknięte beta-testy

Niemieckie studio Sandbox Interactive rozpoczęło zamknięte beta-testy hardkorowego MMORPG Albion Online. Na razie do zabawy dopuszczeni zostali tylko nabywcy pakietów założycielskich – i wygląda na to, że w najbliższym czasie nie będzie innego sposobu, by zagrać (najtańszy Founder’s Pack kosztuje 29,95 dolarów, czyli ok. 120 zł). Od czasu alfa-testów, które miały miejsce latem, w omawianej produkcji zaszły poważne zmiany, obejmujące m.in. system walki, ekonomię, rozwój postaci i mechanikę PvP w otwartym świecie. Kompletną listę poprawek znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Beyond: Dwie Dusze, Street Fighter V, PlanetSide 2, Albion Online) 24/11/2015 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: