Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieANDiOS
Okładka Le Havre: The Inland Port (AND)

Le Havre: The Inland Port

Mobilna adaptacja popularnej gry planszowej autorstwa Uwe Rosenberga, przygotowana przez deweloperów z niemieckiego studia Digidiced.

Towarzyskie | ekonomiczne | planszowe | elementy strategiczne | sieciowe

Okładka Le Havre: The Inland Port (AND)

producent: Digidiced

wydawca: Digidiced

Strona oficjalna

data premiery gry:

10lis2015

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Le Havre: The Inland Port to cyfrowa adaptacja udanej gry planszowej autorstwa Uwe Rosenberga (znanego z Agricoli). Konwersji dokonało niemieckie studio Digidiced, specjalizujące się w przenoszeniu planszówek na platformy mobilne typu AND i iOS oraz PC-ty. Le Havre: The Inland Port zostało wydane w modelu premium i nie oferuje żadnych mikropłatności.

Mechanika

Podobnie jak w planszowym oryginale, gra przeznaczona jest dla dwóch osób. Konkurują one ze sobą o miano właściciela najbardziej dochodowego portu we francuskim mieście Le Havre. Zabawa sprowadza się do zarządzania infrastrukturą, nabywania i sprzedawania budynków oraz handlowania surowcami, bez których nie damy rady wykonać żadnego istotnego ruchu podczas rozgrywki. Odbywa się to w systemie turowym i polega na umieszczaniu nowych budynków na specjalnych planszach bądź korzystania z obiektów już dostępnych.

Tryby gry

Le Havre: The Inland Port w wersji na system AND i iOS umożliwia rozgrywanie starć ze sztuczną inteligencją, przyjacielem w trybie gorącego krzesła lub przez sieć. W tym ostatnim przypadku mecze odbywają się w systemie asynchronicznym, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby toczyć walkę z wieloma przeciwnikami w tym samym czasie. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o międzyplatformowych rankingach, które czynią zmagania atrakcyjniejszymi.

Rozgrywka w Le Havre: The Inland Port nie jest zbyt skomplikowana (co nie dziwi, gdyż mamy tu do czynienia z uproszczonych i znacznie przyspieszonym podstawowym Le Havre), ale dla osób, które mimo wszystko miałyby z nią problemy przewidziano prosty samouczek. Oprawa graficzna bazuje na projekcie planszowego oryginału, co należy poczytywać za atut, gdyż jest ona czytelna i nie utrudnia zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Le Havre: The Inland Port

Wymagania wiekowe Le Havre: The Inland Port

odpowiednia dla każdego wieku

Gwiezdne wojny, naziści i porty – mobilne premiery tygodnia (SW: Battlefront Companion, Lost Horizon, Le Havre)
Gwiezdne wojny, naziści i porty – mobilne premiery tygodnia (SW: Battlefront Companion, Lost Horizon, Le Havre)

wiadomość13 listopada 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Star Wars Battlefront Companion, Lost Horizon, Le Havre: The Inland Port oraz Lost Echo. Przybliżmy niektóre z nich.

iOS
AND