Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieANDiOS
Okładka Monopoly Millionaire (AND)
OkładkaMonopoly Millionaire (AND)

Monopoly Millionaire

Kolejna z wariacji na temat jednej z najpopularniejszych gier towarzyskich w historii, opracowana we współpracy firm Electronic Arts oraz Hasbro. Celem zabawy jest pomnażanie swojej fortuny, a wygrywa ten gracz, który jako pierwszy osiągnie założony limit bogactwa.

Towarzyskie | ekonomiczne | planszowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monopoly Millionaire Premiera

11paź2012

iOS

22lis2012

AND

Gry podobne do Monopoly Millionaire

Le Havre: The Inland Port

The Jackbox Party Pack 3

Monopoly Millionaire to kolejna z wariacji na temat jednej z najpopularniejszych gier towarzyskich w historii, przygotowana we współpracy koncernu Elctronic Arts z firmą Hasbro – twórcami stołowego pierwowzoru. Gra o podobnym tytule Monopoly Millionaires pojawiła się pierwotnie w 2011 roku na portalu Facebook. W wypadku gry wydanej na urządzenia z systemem Android, mamy jednak do czynienia z produkcją o nieco innej mechanice i pozbawioną rozbudowanych aspektów społecznościowych.

Ogólne założenia rozgrywki nie odbiegają w znaczącym stopniu od doskonale wszystkich znanych zasad gry Monopoly. Celem zabawy jest pomnażanie swojej fortuny poprzez zakup rozmaitych nieruchomości oraz czerpanie zysku z wynajmu budowanych tam domów i hoteli. Podczas rozgrywki czekają nas także rozmaite przypadki losowe, w tym typowa dla gry konieczność przeczekania swej kolejki w więzieniu.

W przeciwieństwie do papierowej wersji gry, zabawa w wirtualnym Monopoly toczy się znacznie szybciej. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy pewien limit pieniężny, zaś pierwszy z graczy, który go osiągnie jest zwycięzcą. Urozmaicenie rozgrywki stanowią tzw. karty specjalne, dzięki którym można np. wybudować darmowe hotele bądź spłatać innym graczom nie lada figla, wykupując ich własność bez zgody posiadacza. Pewną innowację stanowi także możliwość ulepszania pionka gracza, dzięki czemu za przejście przez start otrzymujemy odpowiednio większą ilość gotówki.

Pod względem wizualnym Monopoly Millionaire na Androida nie różni się znacząco od swojego papierowego pierwowzoru. Twórcy przewidzieli możliwość samotnej rywalizacji z przeciwnikami, sterowanymi przez AI, bądź zabawy wieloosobowej w sieci lokalnej oraz w trybie symultanicznym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Monopoly Millionaire: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND