Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Last Days of Old Earth (PC)

Last Days of Old Earth PC

Osadzona w konwencji science fiction turowa strategia 4X autorstwa studia Auroch Digital.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | postapokalipsa

PC Windows
Okładka Last Days of Old Earth (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7czerwca2016

7czerwca2016

Steam

Last Days of Old Earth to wydana na platformę PC turowa strategia 4X utrzymana w klimatach science fiction. Projekt powstał w studiu Auroch Digital, znanym z ciepło przyjętej serii Chainsaw Warrior).

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy Słońce zaczęło powoli wygasać. Doprowadziło to do zamarznięcia znacznej powierzchni Ziemi i ocalałe resztki ludzkości zmuszone zostały do przemieszczenia się w okolice równika, gdyż tylko tam temperatura jest na tyle wysoka, aby przeżycie było możliwe. Co gorsza, na planecie pojawiła się wroga frakcja robotów znana jako Automata, zbudowana w niewiadomym celu przez dawno wymarłą obcą cywilizację.

Mechanika

W opracowanym z myślą platformie PC Last Days of Old Earth gracz może objąć dowództwo zarówno nad resztkami ludzkości, jak i robotami. Każda z tych frakcji jest zupełnie odmienna, oferując inne strategie, jednostki, budynki i technologie. Celem każdej strony jest wykorzystanie pozostałych na Ziemi zasobów do unicestwienia konkurencji.

Jak na strategię 4X przystało, w Last Days of Old Earth zajmujemy się gromadzeniem surowców, budową miast, prowadzeniem badań naukowych oraz szkoleniem armii, którą potem wykorzystujemy do toczenia wojny z wrogą frakcją. Każda strona posiada trzydzieści typów jednostek. Podczas starć kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie terenu. Przykładowo, wspięcie się na szczyt góry zwiększa zasięg widzenia, a wejście w środek lasu utrudnia wykrycie naszych wojsk.

Spory wpływ na przebieg rozgrywki mają obdarzeni unikalnymi mocami bohaterowie, których w grze w sumie znalazło się dwudziestu czterech. Ponadto zabawę wzbogaca zestaw ponad sześćdziesięciu zdolności, w które możemy wyposażyć zarówno herosów, jak i zwykłe jednostki. Wszystkim tym bawimy się w trybie skirmish dla pojedynczego gracza lub też w ramach potyczek multiplayer. Nie zabrakło także kampanii fabularnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Last Days of Old Earth

12+

Wymagania sprzętowe Last Days of Old Earth

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista/7/8/10

Zapowiedziano Last Days of Old Earth, czyli strategię 4X od autorów Chainsaw Warrior
Zapowiedziano Last Days of Old Earth, czyli strategię 4X od autorów Chainsaw Warrior

wiadomość17 listopada 2015

Znane z serii Chainsaw Warrior studio Auroch Digital pracuje nad pecetową grą Last Days of Old Earth. Będzie to turowa strategia 4X, której akcja osadzona zostanie na powierzchni dogorywającej Ziemi.