Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 10:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Last Days of Old Earth, czyli strategię 4X od autorów Chainsaw Warrior

Znane z serii Chainsaw Warrior studio Auroch Digital pracuje nad pecetową grą Last Days of Old Earth. Będzie to turowa strategia 4X, której akcja osadzona zostanie na powierzchni dogorywającej Ziemi.

W lutym wczesna wersja trafi do sprzedaży w Steam Early Access. - Zapowiedziano Last Days of Old Earth, czyli strategię 4X od autorów Chainsaw Warrior - wiadomość - 2015-11-17
W lutym wczesna wersja trafi do sprzedaży w Steam Early Access.

Firma Slitherine zapowiedziała nową strategię 4X zatytułowaną Last Days of Old Earth. Utrzymana ona będzie w klimatach science-fiction, ale zamiast w kosmosie, jej akcja toczyć się ma na dogorywającej Ziemi. Tym samym produkcja ma przypominać pod względem rozgrywki takie pozycje jak Sid Meier’s Alpha Centauri i Sid Meier's Civilization: Beyond Earth. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Na razie nie podano konkretnej daty premiery i ograniczono się do stwierdzenia, że w lutym wczesna wersja trafi do sprzedaży w Steam Early Access. Projekt powstaje w studiu Auroch Digital (autorzy m.in. ciepło przyjętej serii Chainsaw Warrior), a przy pracach pomaga zespół The Wintermute Company.

Akcja gry toczyć się będzie w odległej przyszłości, w czasach gdy Słońce zaczęło powoli wygasać. Doprowadziło to do zamarznięcia znacznej powierzchni Ziemi i ocalałe resztki ludzkości zmuszone zostały do przemieszczenia się w okolice równika, gdyż tylko tam temperatura jest na tyle wysoka, aby przeżycie było możliwe. Co gorsza, na planecie pojawiła się wroga frakcja robotów znana jako Automata, zbudowana w niewiadomym celu przez dawno wymarłą obcą cywilizację.

Gracz będzie mógł objąć dowództwo zarówno nad resztkami ludzkości, jak i robotami. Każda z tych frakcji ma być zupełnie odmienna, oferując inne strategie, jednostki, budynki i technologie. Celem każdej strony będzie wykorzystanie pozostałych na Ziemi surowców do unicestwienia konkurencji.

Jak na strategię 4X przystało, w Last Days of Old Earth zajmiemy się gromadzeniem surowców, budową miast, prowadzeniem badań naukowych oraz szkoleniem armii, którą potem wykorzystamy do toczenia wojny z wrogą frakcją. Każda strona ma posiadać trzydzieści typów jednostek. Podczas starć kluczową rolę odegra właściwe wykorzystywanie terenu. Przykładowo, wspięcie się na szczyt góry zwiększy zasięg widzenia, a wejście w środek lasu utrudni wykrycie naszych wojsk. Wszystko to rozgrywać się ma w systemie turowym.

Spory wpływ na przebieg rozgrywki mają mieć obdarzeni unikalnymi mocami bohaterowie, których w grze w sumie znajdziemy dwudziestu czterech. Ponadto zabawę wzbogaci zestaw ponad sześćdziesięciu zdolności i będziemy mogli w nie wyposażyć zarówno herosów, jak i zwykłe jednostki. Wszystkim tym będziemy bawili się w trybie skirmish dla pojedynczego gracza lub też w ramach potyczek multiplayer. Nie zabraknie także kampanii fabularnej.

  1. Last Days of Old Earth- oficjalna strona gry