Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 11:23

autor: Góral

Jade Raymond stworzy dla EA grę w stylu Assassin's Creed

Blake Jorgensen, dyrektor finansowy w firmie Electronic Arts, wyjawił, że Jade Raymond wraz z ekipą Motive Studios stworzy grę akcji w stylu Assassin's Creed. Niestety, nie podzielono się żadnymi konkretami na temat tego projektu.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że do firmy Electronic Arts przeszła Jade Raymond – producentka gry Assassin's Creed. Jakiś czas później okazało się, że wydawca chciałby mieć w swojej ofercie przygodową grę akcji, pokroju wspomnianej, hitowej serii Ubisoftu albo cyklu Batman: Arkham. Dyrektor finansowy koncernu, Blake Jorgensen, potwierdził te doniesienia, zdradzając przy okazji, że takowa produkcja zostanie stworzona przez ekipę Motive Studios z Raymond na czele.

„Tak naprawdę nigdy nie działaliśmy w największym gatunku na rynku, czyli w grach akcji, produkcjach typu Assassin's Creed z otwartym światem, nastawionych bardziej na single playera. Niedawno zatrudniliśmy Jade Raymond, która stała za marką Assassin's Creed. Ona stworzy dla nas grę akcji wraz ze studiem, które budujemy w Montrealu”.

Jade Raymond odpowiadać będzie za pierwszą grę Motive Studios / Fot.: Wikipedia. - Jade Raymond stworzy dla EA grę w stylu Assassin's Creed - wiadomość - 2015-11-17
Jade Raymond odpowiadać będzie za pierwszą grę Motive Studios / Fot.: Wikipedia.

Niestety nic więcej nie zdradzono, ale z pewnością jest to ciekawa informacja, która zapewne ucieszy niejednego miłośnika tego typu produkcji, zmęczonego kolejnymi Assassynami i Batmanami. Konkurencja w tym gatunku z pewnością się przyda, ale skoro studio dopiero jest tworzone, to na pierwsze efekty pracy nowego zespołu jeszcze sobie trochę poczekamy. Ponadto należy pamiętać, że Motive Studios ma też pracować nad grą z uniwersum Star Wars współtworzoną z Visceral Games. Krótko pisząc, deweloper jeszcze nie został w pełni uformowany, a już ma ręce pełne roboty. Czekamy na dalsze wieści.

Jade Raymond to kanadyjska producentka gier wideo urodzona w 1975 roku. Początki jej kariery w branży elektronicznej rozrywki związane są z firmą Sony Online Entertainment, ale prawdziwe sukcesy przyszły dopiero wraz z przejściem w 2004 roku do Ubisoftu, gdzie wykreowała markę Assassin's Creed i pracowała przy innych hitach francuskiego wydawcy. W 2014 roku Raymond odeszła z firmy i została zastąpiona przez Alexandre Parizeau.