Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2015, 14:42

autor: luckie

Zobacz gameplay z Escape from Tarkov, miksu S.T.A.L.K.E.R.-a i The Division

Fani realistycznych sieciowych strzelanin powinni rzucić okiem na gameplay z Escape from Tarkov, rosyjskiej gry MMO będącej czymś pomiędzy S.T.A.L.K.E.R.-em a The Division. Tytuł stawia przede wszystkim na realizm, współpracę w zespole, fabułę oraz aspekty survivalowe.

Escape from Tarkov w skrócie
  1. Producent: Battlestate Games
  2. Gatunek: strzelanina drużynowa (FPS/TPS) w konwencji MMO
  3. Cechy szczególne: otwarty świat (zrujnowane miasto), realizm rozgrywki, elementy RPG i survivalu oraz spory nacisk na fabułę
  4. Platformy docelowe: PC
  5. Data premiery: 2016 rok

Na horyzoncie pojawił się nowy ciekawy projekt, szczególnie interesujący dla miłośników realistycznych sieciowych strzelanin. Escape from Tarkov to debiutancka produkcja rosyjskiego studia Battlestate Games, którego poszczególni członkowie wcześniej pracowali nad takimi słynnymi markami, jak S.T.A.L.K.E.R., Mass Effect czy BioShock. Gra zabierze nas do odciętego od świata miasta Tarkowa, w którym ścierają się ze sobą dwie organizacje militarne. Co ciekawe, metropolia ma być naprawdę spora (16 kilometrów kwadratowych) i otwarta, co sprawi, że oprócz strzelania do przeciwników, gracze będą mogli wspólnie eksplorować opuszczone budynki i ulice, wchodzić w interakcje z NPC-ami oraz podejmować się różnych aktywności – wszystko to w otoczce MMO oraz polane gęstym survivalovym sosem. Czyżby szykowała się wschodnia alternatywa dla Tom Clancy's The Division?

Twórcy zaprezentowali właśnie ciekawie zrealizowany gameplay pochodzący z wersji pre-alfa, który znajdziecie u góry newsa. Ukazuje on przykładowe starcie dwóch kilkuosobowych drużyn graczy w lokacji rodem ze S.T.A.L.K.E.R.-a. Pocamy Waszej uwadze również wypuszczony niedawno filmowy zwiastun produkcji:

Światowa premiera Escape from Tarkov planowana jest na bliżej nieokreślony termin w 2016 roku. Póki co mamy informacje jedynie o wersji na komputery osobiste. Na oficjalnej stronie gry trwają zapisy do zamkniętej bety.

  1. Oficjalna strona gry Escape from Tarkov