Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2011, 11:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Back to the Future, CryEngine 3) 2/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży konsol w Japonii, silniku CryEngine 3, a także premierze czwartego epizodu przygodówki Back to the Future. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży konsol w Japonii, silniku CryEngine 3, a także premierze czwartego epizodu przygodówki Back to the Future. Zapraszamy do lektury.

CryEngine 3

Firma Crytek GmbH ogłosiła, że przez ostatni rok ponad 250 uniwersytetów zapisało się na zdobycie darmowej licencji silnika CryEngine 3, z którego korzysta m.in. Crysis 2. Tym samym znajdzie on zastosowanie nie tylko w grach, ale i w akademickich instytucjach zajmujących się informatyką, fizyką, architekturą, tworzeniem filmów, czy sztuką. Deweloper zapowiedział chęć udostępniania swojego dzieła w listopadzie 2009 roku i pomysł najwyraźniej znalazł swoich sympatyków.

Back to the Future

Studio Telltale Games udostępniło czwarty epizod przygodówki Back to the Future w wersji na PC oraz Maca. Odcinek Double Visions pod koniec zeszłego tygodnia został odblokowany dla wszystkich osób, które wykupiły całą serię składającą się z pięciu części. Tym razem Marty zajmie się naprawą alternatywnej osi czasu, jaką stworzył w poprzednim epizodzie o nazwie Citizen Brown.

Wieści ze świata (Back to the Future, CryEngine 3) 2/05/11 - ilustracja #1

Japonia

Firma badawcza Media Create przedstawiła wyniki sprzedaży konsol na japońskim rynku w dniach 18-24 kwietnia. Na szczycie listy znalazło się PSP, które trafiło do co najmniej dwa razy większej liczby graczy, niż okupujący drugie miejsce 3DS. Podium zamyka PlayStation 3, a jako ciekawostkę należy dodać, że tylko PSP oraz PSP Go zanotowały wzrost popytu w stosunku do poprzedniego tygodnia. Reszta platform poradziła sobie pod tym względem nieco gorzej. Pełne zestawienie znajdziecie m.in. w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Depth

Dwarfs

The Darkness II

Cave Story 3D

Red Faction: Armageddon

Capsized

The Hunter

MicroVolts

Back to the Future

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Witcher 2: Assassins of Kings – Walka (PL)

Need for Speed: The Run – teaser

Capsized – zwiastun na premierę

Super Hero Squad Online – zwiastun na premierę

Orcs Must Die! – pułapki