Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2005, 09:23

W demo Serious Sam 2 zagramy jeszcze przed premierą pełnej wersji programu

Przedstawiciel koncernu 2K Games opublikował wiadomość na forum serwisu Seriously!, w której podzielił się z fanami gry Serious Sam 2 pierwszymi informacjami, dotyczącymi publikacji oficjalnego dema tej nadciągającej wielkimi krokami produkcji.

Przedstawiciel koncernu 2K Games opublikował wiadomość na forum serwisu Seriously!, w której podzielił się z fanami gry Serious Sam 2 pierwszymi informacjami, dotyczącymi publikacji oficjalnego dema tej nadciągającej wielkimi krokami produkcji.

I tak, demo gry w wersji na PeCeta pojawi się w Internecie na miesiąc przed premierą programu, czyli według ostatnich zapowiedzi we wrześniu bieżącego roku. Niedługo potem o możliwościach nowego Serious Sama przekonają się posiadacze konsoli Xbox, oczywiście tylko Ci, dysponujący usługą Xbox Live! We wspomnianej wiadomości, przedstawiciel koncernu 2K Games zachęca wszystkich fanów do zamawiania gry w przedsprzedaży. Już wkrótce amerykańskie sklepy GameStop i Electronics Boutique zaprezentują specjalną ofertę, w której oprócz pełnej wersji programu dostępna będzie również limitowana praca graficzna, przygotowana przez słynnego rysownika komiksów - Grega Horna.

W demo Serious Sam 2 zagramy jeszcze przed premierą pełnej wersji programu - ilustracja #1

Serious Sam 2 to oficjalna kontynuacja słynnych strzelanek z 2001 i 2002 roku, w których akcja obserwowana była z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Will Rock, Quake II czy Halo. Oprócz wersji PC przewidziano edycję na konsolę Xbox.

Podobnie jak wcześniej, gracz wciela się w postać tytułowego mięśniaka i staje do walki z hordami wrogo nastawionych istot. Gra nastawiona jest na ostrą akcję. Fabuła odgrywa szczątkową rolę i stanowi jedynie pretekst do eliminacji kolejnych przeciwników. Gracz w trakcie zabawy spotyka ponad 40 różnych rodzajów istot, z którymi musi się oczywiście uporać. Poszczególne potwory różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i zachowaniem. Niektórzy przeciwnicy próbują doprowadzić do walk wręcz, inni rażą głównego bohatera z dystansu. Gracz musi dopasować taktykę walki do aktualnie panującej sytuacji na polu bitwy. W opisywanej strzelance pojawiają się bestie znane z poprzednich odsłon serii, ale i zupełnie nowe monstra przygotowane na potrzeby kontynuacji. Arsenał dostępnych broni obejmuje między innymi efektowną piłę tarczową, tradycyjną dubeltówkę, kilka typów karabinów maszynowych (między innymi słynne Uzi), przydatną do eliminacji oddalonych wrogów snajperkę czy też wyjątkowo silne działo plazmowe. Warto jednocześnie dodać, iż silniejsze giwery pojawiają się dopiero w dalszej części gry. W przeciwieństwie do swoich poprzedników Serious Sam 2 umożliwia skorzystanie z ponad dziesięciu różnych środków lokomocji. Gracz może usiąść za sterami futurystycznego śmigłowca, wielofunkcyjnego poduszkowca a nawet najeżonej kolcami ogromnej kuli, dzięki której sprawniej wyeliminuje okoliczne potwory.

Więcej informacji na temat Serious Sam 2 znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.