Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2006, 11:29

autor: Piotr Doroń

UbiSoft na E3

Francuski koncern UbiSoft zdecydował się wreszcie na ujawnienie listy gier, które zaprezentowane zostaną podczas zbliżających się targów E3 (Los Angeles, 10-12 maja).

Francuski koncern UbiSoft zdecydował się wreszcie na ujawnienie listy gier, które zaprezentowane zostaną podczas zbliżających się targów E3 (Los Angeles, 10-12 maja).

Wspomnianą wyżej listę rozpoczynają informacje na temat zapowiedzianego wczoraj nextgenowego tytułu Assasin's Creed (PS3, być może Xbox 360). Kolejną wymienioną pozycją jest świetnie prezentująca się trzecia część serii Brother in ArmsBrother in Arms: Hell’s Highway. Ukaże się ona na konsolach nowej generacji, a także komputerach klasy PC. Również Dark Messiah of Migh & Magic, gra typu action-RPG, korzystająca z dobrodziejstw jakie niesie za sobą silnik Source, ucieszy właścicieli pecetów. W niedalekiej przyszłości być może i posiadaczy Xboxa 360.

Bardzo dobrze na zaprezentowanych do tej pory materiałach prezentował się epicki cRPG Enchanted Arms, przygotowywany z myślą o konsoli Xbox 360. Miejmy nadzieję, że targi E3 przyniosą kolejną porcję jeszcze lepszych filmów i zrzutów ekranowych, prezentujących nietuzinkową oprawę graficzną tejże pozycji. Z nowym Raymanem – Rayman Raving Rabbids – zdążyliście się już zapoznać. Wspomnę jedynie, że ukaże się on na wszystkich konsolach obecnej i nowej generacji (w tym na Wii, gdzie będzie tytułem startowym). Nie ominie nas również prezentacja słynnego Red Steel – pierwszej oficjalnie zapowiedzianej pozycji na Nintendo Wii. Z pewnością będzie to jeden z najgorętszych punktów całej imprezy.

W planach jest również pokaz dwóch gier, nad których produkcją czuwa pisarz powieści szpiegowsko-kryminalnych, Tom Clancy. Mamy oczywiście na myśli Tom Clancy's Rainbow Six Vegas (X360, PC, PS2, Xbox, być może PS3), a także długo wyczekiwanego Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent, który ukaże się na PS2, Xboxa, Xboxa 360 oraz komputery klasy PC.

Pozostałe dwa tytuły to Open Season (PS2, Xbox, GCN, X360, PSP, NDS, PC), gra oparta na filmie pod tym samym tytułem, który swą premierę będzie miał we wrześniu 2006 roku, a także niezapowiedziana jeszcze pozycja studia Radical Entertainment. Ostatnia produkcja zostanie wydana na konsolach nowej generacji.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry