Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2002, 09:56

autor: Łosiu

Tydzień bezpłatnej gry w DarkSpace

Pod koniec zeszłego roku firma Palestar zorganizowała tydzień bezpłatnej gry w kosmiczny symulator z gatunku MMO „DarkSpace”. Dotyczyło to wszystkich serwerów gry i wywołało entuzjastyczny odzew graczy, w tym i Polaków. Dziś firma Palestar ponownie poinformowała, że pomiędzy 12 i 19 kwietnia gracze na całym świecie będą mogli grać za darmo w „DarkSpace”.

Pod koniec zeszłego roku firma Palestar zorganizowała tydzień bezpłatnej gry w kosmiczny symulator z gatunku MMO „DarkSpace”. Dotyczyło to wszystkich serwerów gry i wywołało entuzjastyczny odzew graczy, w tym i Polaków co znakomicie uwidacznia ten wątek na naszym forum dyskusyjnym. Dziś firma Palestar ponownie poinformowała, że pomiędzy 12 i 19 kwietnia gracze na całym świecie będą mogli grać za darmo w „DarkSpace”.

„DarkSpace” przenosi nas w bezmiar kosmosu, w którym żyjące cywilizacje zaplątane są w mnóstwo politycznych intryg, sankcji ekonomicznych i dyplomatycznych sporów. Coraz trudniej zachować tam całkowitą bezstronność i neutralność. Gracz zostaje wrzucony w sam środek niepokojów jako porucznik niewielkiego statku. Otrzymujemy możliwość sterowania jednym z 18 typów statków kosmicznych, należącym do jednej z trzech zwalczających się frakcji. Obok nich występuje jeszcze 49 innych typów statków od małych patrolowców po ogromne krążowniki kosmiczne. Olbrzymi wszechświat pełen jest rozmaitych planet, mgławic, rojów meteorytów, czarnych dziur czy innych ciał niebieskich. Całość wykonana jest w trójwymiarowej grafice opartej o engine Medusa.

Przypominam, że gra została uruchomiona w grudniu 2001 roku. Zapraszam na oficjalną stronę DarkSpace.