Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 kwietnia 2008, 12:06

Twórcy Hitmana i Kane & Lynch zakładają nowe studio

Założyciele studia IO Interactive – Neil Donnell oraz David Guldbrandsen – opuścili swoją dotychczasową firmę i powołali do życia nowe studio deweloperskie. Kolejnym miejscem pracy twórców serii Hitman oraz Kane & Lynch: Dead Men będzie Reto-Moto, firma, która powstała z myślą o produkcji gier przeznaczonych do rozgrywki sieciowej.

Założyciele IO Interactive – Neil Donnell oraz David Guldbrandsen – opuścili swoją dotychczasową firmę i powołali do życia nowe studio deweloperskie. Kolejnym miejscem pracy twórców serii Hitman oraz Kane & Lynch: Dead Men będzie Reto-Moto, podmiot, który powstał z myślą o produkcji gier przeznaczonych do rozgrywki sieciowej.

W chwili obecnej Donnell i Guldbrandsen prowadzą rozmowy biznesowe z potencjalnymi partnerami, mogącymi wspomóc produkcję pierwszych tytułów duńskiego studia. Zapewniają przy tym, że choć do tej pory nie brali aktywnego udziału w rozwoju rynku sieciowego, to ich wiedza na jego temat jest wystarczająca, by stanąć w szranki z aktualnymi jego liderami. Obserwujemy rynek gier sieciowych od pięciu lat, w trakcie których odnotowaliśmy naprawdę efektowny rozwój tej gałęzi elektronicznej rozrywki ”, powiedział Guldbrandsen.

W dzisiejszych czasach deweloper pragnący odnieść sukces powinien dysponować nie tylko zgranym zespołem, ale także rzeczywistymi talentami poszczególnych jego członków, potrafiący wyznaczać nowe ścieżki rozwoju. Po 10 latach pracy w IO wiemy, że te cechy nie są nam obce ”, dodał Donnell.

Przypominamy, że nie jest to pierwsze odejście z IO Interactive. Na początku stycznia kilkunastu pracowników studia zdecydowało się bowiem na założenie własnej firmyThe Game Equation – i zajęło się produkcją gier casual.