Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 stycznia 2007, 11:19

autor: Metatron

Transmisje radiowe i telewizyjne za pośrednictwem PSP

Sony podpisało umowę z brytyjskim Channel4 na udostępnianie dla posiadaczy PSP różnych programów emitowanych przez telewizję. Póki co usługa umożliwia jedynie zapoznanie się z radiowym skrótem wydarzeń z przebiegu startującej właśnie nowej edycji Celebrity Big Brother. Ponadto można posłuchać wiadomości i dowiedzieć się o ciekawych programach muzycznych.

Sony podpisało umowę z brytyjskim Channel4 na udostępnianie dla posiadaczy PSP różnych programów emitowanych przez telewizję. Póki co usługa umożliwia jedynie zapoznanie się z radiowym skrótem wydarzeń z przebiegu startującej właśnie nowej edycji Celebrity Big Brother. Ponadto można posłuchać wiadomości i dowiedzieć się o ciekawych programach muzycznych. Wszystko to w ramach nowej oferty wspomnianego kanału – Channel 4 Radio.

Sony różnymi sposobami próbuje podtrzymać status PSP jako przenośnego centrum multimedialnej rozrywki. Niepowodzenie związane ze słabym zainteresowaniem filmami na UMD sprawiło, że producent, poszukując innych rozwiązań, wybrał e-dystrybucję. O planowanym uruchomieniu serwisu udostępniającego za opłatą filmy do pobrania już pisaliśmy. To jednak nie wszystko. Sony chce zapewnić użytkownikom PSP oglądanie streamowanych (oglądanych bez ściągania na kartę pamięci) programów telewizyjnych za pośrednictwem hot-spotów zamieszczonych na stacjach kolejowych, lotniskach i w kawiarniach.

W późniejszym terminie przekaz radiowy ma być zastąpiony pełną transmisją audiowizualną, co pozwoli na bieżąco oglądać emitowane programy. Póki co jednak Nathalie Schwarz, dyrektor Channel 4 Radio nie kryje swojego zadowolenia, widząc w porozumieniu z Sony możliwość dotarcia do większej liczby młodej, spragnionej nowinek technicznych publiczności, która jest grupą docelową prowadzonego przez nią radia.