Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2007, 12:40

autor: Artur "Metatron" Falkowski

The Settlers VI zmienia nazwę na The Settlers: Rise of an Empire

Fani gier strategicznych należących do popularnej serii Settlers z niecierpliwością czekają na kolejną, szóstą już odsłonę cyklu. Twórcy z Blue Byte pracują pełną parą pragnąc dostarczyć nam gotowy produkt jeszcze tego lata. Ma to być gra odbiegająca nieco od wcześniejszych wchodzących w skład serii produkcji, dlatego też postanowiono podkreślić ten fakt, zmieniając jej nazwę.

Fani gier strategicznych należących do popularnej serii Settlers z niecierpliwością czekają na kolejną, szóstą już odsłonę cyklu. Twórcy z Blue Byte pracują pełną parą pragnąc dostarczyć nam gotowy produkt jeszcze tego lata. Ma to być gra odbiegająca nieco od wcześniejszych wchodzących w skład serii produkcji, dlatego też postanowiono podkreślić ten fakt, zmieniając jej nazwę na The Settlers: Rise of an Empire. Warto przy tym zauważyć, że już wcześniejsza część gry, Dziedzictwo Królów, pozbawiona była numeracji.

The Settlers VI zmienia nazwę na The Settlers: Rise of an Empire - ilustracja #1

Sama gra pozwoli nam zarządzać ufortyfikowanymi, średniowiecznymi miastami. Możemy spodziewać się jeszcze bardziej pogłębionych zależności pomiędzy poszczególnymi mieszkańcami grodu. Ponadto, według zapowiedzi twórców, w tej części gry o wiele większe znaczenie będą miały misje o podłożu fabularnym, zamiast znanych z dotychczasowych odsłon serii czysto ekonomicznych zadań. Znacznej poprawie ma ulec również interfejs gry, który będzie bardziej intuicyjny i łatwiejszy w opanowaniu nawet dla początkujących graczy. Oczywiście twórcy nie zapomną również o oprawie graficznej, która ma w założeniu przyćmić wszystko to, co mogliśmy do tej pory oglądać w grach traktujących o osadnictwie.

The Settlers VI zmienia nazwę na The Settlers: Rise of an Empire - ilustracja #2

Więcej informacji o nadchodzącej produkcji znajdziecie na łamach naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z zapowiedzią autorstwa Malacara.