Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2007, 13:55

autor: Jiker

The Elder Scrolls IV: Oblivion nie dla Nintendo Wii

The Elder Scrolls IV: Oblivion jest ostatnimi czasy jedną z najczęściej nagradzanych pozycji multiplatformowych. Aktualnie mogą w nią zagrać posiadacze Xboksów 360 oraz odpowiednio szybkich pecetów. Najprawdopodobniej w marcu przetestują ją przyszli właściciele PS3. Tego samego nie będą mogli niestety powiedzieć miłośnicy Nintendo Wii.

The Elder Scrolls IV: Oblivion jest ostatnimi czasy jedną z najczęściej nagradzanych pozycji multiplatformowych. Aktualnie mogą w nią zagrać posiadacze Xboksów 360 oraz odpowiednio szybkich pecetów. Najprawdopodobniej w marcu przetestują ją przyszli właściciele PS3. Tego samego nie będą mogli niestety powiedzieć ci miłośnicy Nintendo Wii, którzy mieli jeszcze nadzieję na dokonanie przez firmę Bethesda Softworks ewentualnej konwersji.

Otóż Pete Hines, naczelny PR-owiec wymienionej wyżej firmy, oznajmił w rozmowie z serwisem Shacknews, że „stworzenie Obliviona od samego początku wiązało się z wyprodukowaniem gry, która będzie przełamywać pewne granice”. Następnie dodał: „Wersja na Xboksa 360 powstała, ponieważ uzyskaliśmy dostęp do odpowiednich dev kitów. Obliviona nie dałoby się niestety przenieść na Wii, lecz gdyby było inaczej z pewnością byśmy tego dokonali. Nasza filozofia jest prosta – chcemy, aby w nasze gry zagrało tyle osób, ile się tylko da. Nie chcemy tworzyć czegoś w rodzaju granic, czy trwałych ograniczeń”. Wszelkie spekulacje i plotki zostały zatem ucięte.