Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

gry - newsy i ciekawostki (3)

Mark of the Ninja Remastered - Świetna skradanka na pstryczka
Mark of the Ninja Remastered - Świetna skradanka na pstryczka

Improbite, 21 sierpnia 2020, 12:01

Nie jestem fanem gier, gdzie skradanie to coś wręcz kluczowego. Jednak trafiły się takie wypadki, gdzie bawiłem się świetnie, a pisząc te słowa patrzę w stronę serii Dishonored od Arkane Studios.

Is It Wrong To Try To Pick Up Girls In A Dungeon? - Infinite Combate
Is It Wrong To Try To Pick Up Girls In A Dungeon? - Infinite Combate

Danteveli, 14 sierpnia 2020, 08:28

Czasem naprawdę brakuje mi słów na tytuły gier wideo. Myślałem, że widziałem już wszystkie okropne, odrzucające i dziwne kombinacje literek, które mają sprawić, że zainteresujemy się daną produkcją. Byłem jednak w błędzie, bo w mieście jest nowy boss. Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate. Niech ktoś spróbuje wymówić ten tytuł na głos w jakimś miejscu publicznym.

Krótka piłka - Kill it with Fire
Krótka piłka - Kill it with Fire

Danteveli, 13 sierpnia 2020, 07:49

Pamiętam, jak kilka lat temu miałem nieprzyjemność obejrzenia filmiku o jakimś milionie pająków skrywającym się w domu bohatera nagrania. Pomyślałem sobie wtedy, że jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest przeprowadzka. Totalne zniszczenie domu, zburzenie go, spalenie czego się da i zasypanie wszystkiego solą, po czym następuje przeprowadzka. Jak łato się domyślić nie jestem fanem pająków. Dlatego nie mogłem przepuścić okazji, by zemścić się na tych bestiach za lata strachu i upokorzeń. Czy Kill it with Fire to satysfakcjonująca namiastka walki z tymi stawonogami?

Gamedec, czyli Kicstarter, RPG i Cyberpunk
Gamedec, czyli Kicstarter, RPG i Cyberpunk

Improbite, 7 sierpnia 2020, 17:19

Nie jestem osobą, która śledzi często kampanie na takich stronach, jak „Kickstarter”, czy „Wspieram.to”. Jednak, gdy już mam ku temu sposobność to dorzucam się do projektów komiksów, gier planszowych, projektów społecznych oraz gier komputerowych.

Krótka piłka - Ultracore
Krótka piłka - Ultracore

Danteveli, 6 sierpnia 2020, 08:09

Moda na gry retro chyba nigdy się nie skończy. Na nostalgii jedzie się łatwo, stworzenie gry w stylu czegoś sprzed 20 lub 30 lat jest znacznie tańsze niż produkcja „współczesnych” tytułów. W końcu liczy się rozgrywka i pomysł, a nie gra grafika. Dlatego doszliśmy do sytuacji, gdzie na rynek trafiają produkty, z których wcześniej zrezygnowano. Tylko czy opłaca się grać w coś, co wydawcy odpuścili sobie ćwierć wieku temu? Ultracore zdaje się odpowiadać na to pytanie.

W co gracie w weekend? #341: The Fruit of Grisaia (ścieżka Makiny) oraz Gears of War 2
W co gracie w weekend? #341: The Fruit of Grisaia (ścieżka Makiny) oraz Gears of War 2

squaresofter, 2 sierpnia 2020, 21:02

Witam wszystkich serdecznie. W ostatnim czasie więcej nie miałem Internetu, niż okazji do zabawy z grami wideo, nie mówiąc o pisaniu czegokolwiek. Ostatni odcinek W co gracie w weekend opublikowałem tak dawno temu, że pojawiły się nawet komentarze czytelników, że na forum GOLa powinna powstać karczma, w której zainteresowani mogliby rozmawiać o grach wideo. Popieram oczywiście taką inicjatywę. Chciałbym jednak zapewnić, że mam jeszcze ochotę pisać od czasu do czasu o grach wideo. Przez ostatni miesiąc udało mi się nawet splatynować remake Final Fantasy VII oraz Bioshocka Infinite, ale ostatnia ścieżka fabularna w The Fruit of Grisiaia i tryb sieciowy w Gears of War 2 tak mnie porwały, że już praktycznie o tym zapomniałem. Niniejszy wpis zawiera spoilery i nie jest przeznaczony dla osób poniżej osiemnastego roku zycia.

Fairy Tail
Fairy Tail

Danteveli, 31 lipca 2020, 10:42

Stworzenie gry na licencji filmu czy serialu to dosyć trudne wyzwanie. W jakichś 90% przypadków otrzymujemy okropne produkcje, które tylko żerują na rozpoznawalnych markach. Reszta to głównie średniaki, w które można, ale nie trzeba zagrać. Bardzo rzadko pojawiają się też tytuły naprawdę dobre, które wyrastają ponad miano gry na licencji. Czy Fairy Tail dołączy do tego elitarnego grona?

Black Mesa 1.0 - w końcu mogę napisać recenzję gry!
Black Mesa 1.0 - w końcu mogę napisać recenzję gry!

Filip „fsm” Grabski, 29 lipca 2020, 15:01

Najlepszy remake? Na pewno jeden z najlepszych. Black Mesa to najdoskonalsze wcielenie klasycznego Half-Life'a, w jakie obecnie można kupić. Biegusiem do kasy, raz raz!

Destroy All Humans!
Destroy All Humans!

Danteveli, 28 lipca 2020, 14:46

Na THQ Nordic można polegać. Jeśli w katalogu tej firmy znajduje się jakaś gra, to możemy być pewni, że doczekamy się remastera lub remake. Teraz padła kolej na trochę zapomniane i lata temu porzucone Destroy All Humans!, o którym zapomniano po tragicznej grze wydanej 12 lat temu. Czy powrót kosmitów mażących o podboju Ziemi okaże się sukcesem?

Rock of Ages 3: Make and Break
Rock of Ages 3: Make and Break

Danteveli, 25 lipca 2020, 17:36

Czasem zastanawiam się nad tym, jak myślą decydenci growego światka. Dlaczego dana gra otrzymuje kontynuację, a inny tytuł skazany jest na zapomnienie? Czemu Eternal Darkness czy Forbidden Siren zostają porzucone, podczas gdy jakaś inna seria jest mielona w nieskończoność? Te przemyślenia na pewno nie mają nic wspólnego z trzecią odsłoną cyklu Rock of Ages. W końcu Rock of Ages 3: Make and Break musi być tak dobre, jak dwie części wydane wcześniej.

void tRrLM(); //Void Terrarium
void tRrLM(); //Void Terrarium

Danteveli, 20 lipca 2020, 08:02

Uwielbiam Nippon Ichi Software. Ta firma odpowiada za jakieś 40% moich ulubionych gier SRPG i ma w swoim katalogu masę wyśmienitych, niszowych produkcji. Jestem fanem i praktycznie zawsze w ciemno biorę ich nowe produkcje. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło się żebym odszedł od jakieś ze stworzonych lub wydawanych przez nich gier kompletnie znudzony i zawiedziony. Mam jednak wrażenie, że ta firma lubi podkładać sobie kłody pod nogi. Najnowszym przykładem tego zachowania jest ich gra typu roguelike zatytułowana void tRrLM(); //Void Terrarium. Nie dość, że tytuł tego typu nie mówi nam wiele to nie znam zbyt wielu osób, które zapamiętają i przepiszą hasło void tRrLM(); // by wyszukać co to za gra.

Najciekawsze gry o samurajach
Najciekawsze gry o samurajach

Danteveli, 18 lipca 2020, 11:37

Nasza wiedza na temat Japonii jest raczej ograniczona. W szkołach nie ma zbyt wiele czasu, by dobrze poznać historię i kulturę własnej ojczyzny, więc o Kraju Kwitnącej Wiśni… co najwyżej się wspomni. Z tego powodu powszechna wiedza na temat odległej krainy ogranicza się do haseł typu samuraj, ninja, anime i sushi. Naszą wiedzę o tych pojęciach i samej Japonii czerpiemy głównie z popkultury – gier, filmów i seriali. Premiera Ghost of Tsushima sprawi na pewno, że więcej osób zainteresuje się tematem samurajów i ich genezą. Jest też zapewne wiele osób, które będą miały ochotę zakosztować atmosfery życia z kataną u boku, jeszcze przed premierą hitu (miejmy nadzieję) na PlayStation 4.

Neon Abyss
Neon Abyss

Danteveli, 14 lipca 2020, 17:11

Produkcje typu roguelite eksplodowały na scenie indie ładnych parę lat temu. Dostaliśmy masę świetnych produkcji i jeszcze więcej naśladowców i klonów powstałych tylko i wyłącznie w ramach szybkiego skoku na kasę. Momentami może się wydawać, że jest już zbyt dużo takich gier na rynku. Jednak co jakiś czas trafia się kolejna perełka, która powala grywalnością i wyśmienitymi pomysłami.

Najciekawsze gry pierwszej połowy roku
Najciekawsze gry pierwszej połowy roku

Danteveli, 11 lipca 2020, 18:22

Pierwsza połowa roku zbytnio nas nie rozpieszczała. Praktycznie cały świat został dotknięty przez masę problemów i nieprzyjemnych sytuacji. Wszystko wpłynęło na życie wielu ludzi a także na branżę rozrywki. Upadały kina, premiery filmów zostały przekładane a celebryci do końca postradali zmysły. Nieprzyjemna sytuacja odbiła się także na branży gier wideo. Mimo wszystko pierwsze sześć miesięcy tego roku dostarczyło nam kilka gier godnych naszej uwagi.

Story Of Seasons: Friends of Mineral Town
Story Of Seasons: Friends of Mineral Town

Danteveli, 8 lipca 2020, 16:14

Harvest Moon to seria, która towarzyszy mi od wielu lat. Pierwszy kontakt z tym cyklem to niewinne czasy podstawówki i gra w edycję stworzoną na GameBoy. Uwielbiam ten cykl i założenie sielankowych gier, gdzie zajmujemy się prowadzeniem farmy i wybieraniem nasion, które chcemy posadzić czy prezentów jakimi obdarowujemy sąsiadów. DLatego informacja o Story od Seasons: Friends of Mineral Town mnie bardzo ucieszyła. W końcu to remake jednej z moich ulubionych odsłon cyklu. Tylko czy odświeżona wersja starego tytułu oferuje coś godnego naszej uwagi.

W co gracie w weekend? #340: Steins;Gate – Linear Bounded Phenogram
W co gracie w weekend? #340: Steins;Gate – Linear Bounded Phenogram

squaresofter, 5 lipca 2020, 17:22

Pierwsza połowa roku już za nami, tymczasem czuję się tak, jakby rok 2020 dopiero miał się zacząć. W jego trakcie powinienem już przynajmniej umrzeć kilka razy na śmiercionośny wirus, dowiedziałem się też o tym, że nie kończę gier wideo, nie piszę już blogów oraz co jest grą roku, pomimo tego, że do jego końca mamy jeszcze blisko ponad 170 dni.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated

Danteveli, 23 czerwca 2020, 16:29

Podobno stosunkowo wcześnie stałem się starym człowiekiem. Dlatego gdzieś w podstawówce przestałem oglądać kreskówki i bajki. Zamiast tego grałem w gierki i traciłem czas na japońskie seriale o gwizdach rocka żyjących spokojnie w domu z teściami. Do dzisiaj nie oglądam bajek ani popularnych kreskówek. Dlatego rzeczy takie jak SpongeBob nikdy nie były na moim radarze. Dlatego zdziwiło mnie, że jakaś stara gierka z udziałem żółtej gąbki może być uwielbiana przez sporą ilość graczy. Nadal nie rozumiem czemu ludzie kochają ten serial, ale zaczynam zdawać sobie sprawę dlaczego SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated powstało.

Darius Cozmic Collection
Darius Cozmic Collection

Danteveli, 22 czerwca 2020, 14:22

Doszliśmy do tego punktu rozwoju branży gier wideo, że spora część nowych tytułów to porty, remastery i kontynuacje starych serii. Na konsolach i komputerach możemy zagrać w masę starszych tytułów, w tym masę klasyków i pozycji kultowych. Nie jestem największym fanem tego zjawiska Darius Cozmic Collection

Piąte: nie zabijaj
Piąte: nie zabijaj

Montinek, 18 czerwca 2020, 21:52

Parę słów o tym, jak Death Stranding uczy miłowania bliźnich.

Krótka recenzja gry The Suicide of Rachel Foster
Krótka recenzja gry The Suicide of Rachel Foster

Filip „fsm” Grabski, 18 czerwca 2020, 11:05

Śliczna grafika, mądra fabuła, solidna atmosfera i bardzo krótki czas trwania przygody - oto The Suicide of Rachel Foster. Gra dla fanów gatunku.

Krótka piłka - Desperados III

Danteveli, 17 czerwca 2020, 08:27

Dziki Zachód ma to do siebie, że jednocześnie pociąga i odpycha. Wszelkiej maści westerny pokazały, że życie jako kowboj z giwerą w łapie i rozróbami w salonach może być naprawdę fajne. Jednak drugą stroną medalu jest śmierć czyhająca na każdym kroku, okropne warunki życia i to, że przeciętna osoba miała po prostu przewalone w starciu z bandytami, rabusiami i innymi złoczyńcami. Dlatego dobrze, że mamy gierki, które dostarczą nam odrobiny życia w świecie westernów bez narażania skóry. Czy Desperados III sprawi, że nie będę musiał biegać po plaży w kowbojkach, kapeluszu i z pistoletem na wodę w łapie?

Trzy grosze o prezentacji PlayStation 5

Danteveli, 16 czerwca 2020, 21:04

Lepiej późno niż wcale?

Ys: Memories of Celceta
Ys: Memories of Celceta

Danteveli, 10 czerwca 2020, 13:50

Amnezja jest tym samym dla gier role playing czym spluwy dla strzelanek. Trudno sobie wyobrazić tytuł RPG bez tego elementu. Może odrobinę przesadzam, ale amnezja jest jednym z najbardziej wyświechtanych motywów w grach tego typu. Dlatego nie byłem zbytnio zaskoczony, kiedy na początku przygody z Ys: Memories of Celceta powitała mnie informacja o tym, że główny bohater gry nic nie pamięta. Czy to oznacza, że Celceta to kolejna sztampowa przygodna, którą można sobie odpuścić?

Utawarerumono: Prelude to the Fallen
Utawarerumono: Prelude to the Fallen

Danteveli, 8 czerwca 2020, 13:28

Koniec świata jest już za rogiem i czeka tylko aż nieświadomie wejdziemy w zasięg jego kija baseballowego. Nie wiem czy jest jakiś ratunek przed tym losem. Owijanie głowy poduszkami nie wydaje się zbyt efektywne. Pozostaje jedynie znaleźć jakiś tajny rządowy program poddawania ludzi hibernacji. Może wtedy przebudzę się w nowym, wspaniałym świecie? Utawarerumono Prelude to the Fallen ostrzega jednak, że ta nowa rzeczywistość może nie być zbyt fajna.

W co gracie w weekend? #339: Higurashi – Upiorne wakacje w Hinamizawie
W co gracie w weekend? #339: Higurashi – Upiorne wakacje w Hinamizawie

squaresofter, 6 czerwca 2020, 22:28

Cześć. Dawno nie pisałem o tym, co u mnie słychać. Koledzy nalegali już kilkukrotnie, abym cos z tym zrobił. Jeden z nich zaczął mnie nawet podejrzewać o to, że przestałem kończyć gry, i rzeczywiście mam ich skończonych w tym roku od niego. Pozostaje mi jedynie mu pogratulować. Jeśli o mnie chodzi, to przez ostatni miesiąc zaliczyłem powrót po latach do Heavy Rain i Mafii II. Grałem w nie tak długo, aż zrobiłem w nich praktycznie wszystko. Nie potrafiłem jednak zebrać się i streścić w kilku słowach swoich wrażeń z obu tych produkcji. Nie lubię pisać na siłę. Ta krótka przerwa była mi potrzebna do naładowania akumulatorów. Wróciłem do odświeżonej wersji Final Fantasy VII, który wessał mnie jak bagno, ale tym razem postanowiłem napisać coś o pierwszych dwóch odsłonach When They Cry, które składają się na grę z gatunku visual novel pod tytułem Higurashi.

The Elder Scrolls Online: Greymoor

Danteveli, 4 czerwca 2020, 05:07

The Elder Scrolls to jedna z najstarszych i najpopularniejszych serii komputerowych gier role playing. Przez ponad ćwierć wieku Bethesda stworzyła olbrzymi świat, pełen przygód i niebezpieczeństw. The Elder Scrolls Online jest swego rodzaju kulminacją tego dorobku. Gigantyczna gra MMO pozwalająca nam odwiedzić rejony z pozostałych odsłon serii to coś co było marzeniem graczy spędzających czas z poszczególnymi odsłonami serii. Teraz na rynku ląduje najnowsze rozszerzenie do ESO zatytułowane Greymoor. Czy warto sięgnąć po tą krwawą przygodę?

What the Golf?
What the Golf?

Danteveli, 2 czerwca 2020, 08:54

Golf to jeden z tych sportów, które chyba nie są dla mnie. Spore koszty połączone z tym, że partyjka zdaje się ciągnąc wiekami sprawiają, że pewnie nigdy nie zagram. Zadowolę się tym, że raz kiedyś przez przypadek wylądowałem na polu golfowym na obrzeżach Pekinu. Pozostają mi więc tylko gierki.

Theme Park Studio
Theme Park Studio

Danteveli, 28 maja 2020, 13:32

Ostatnio miałem okazje napisać kilka słów na temat Planet Coaster. Budowanie lunaparków tak mi się spodobało, że postanowiłem zanurzyć się w więcej nowych gier tego typu. Na celownik wpadł mi tytuł o znajomej nazwie. Jednak czy Theme Park Studio ma coś wspólnego z klasykiem od Bullfrog Productions?

GRY-OnLine S.A. dołącza do inicjatywy #PlayApartTogether
GRY-OnLine S.A. dołącza do inicjatywy #PlayApartTogether

Froozyy, 22 maja 2020, 11:03

Firma GRY-OnLine S.A. dołącza do inicjatywy #PlayApartTogether, która ma na celu zachęcenie graczy do stosowania wytycznych WHO dotyczących pandemii koronawirusa. W ramach wsparcia akcji ekipa Friendly Fire organizuje rozgrywki najlepszych polskich graczy w Teamfight Tactics.

Disgaea 2 PC
Disgaea 2 PC

Danteveli, 20 maja 2020, 12:22

Nippon Ichi Software to jedna z tych japońskich firm, które otworzyły się na rynek pecetowy. W ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy możliwość zagrania w kilka gier z ich bogatego katalogu. Wielkim wydarzeniem była premiera pierwszej odsłony cyklu Disgaea. Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku SRPG w końcu wylądował na komputerach osobistych. Produkcja musiała odnieść sukces, bo teraz na Steam ląduje sequel. Czy warto zainteresować się Disgaea 2 PC?

Crash Team Racing
Crash Team Racing

Danteveli, 14 maja 2020, 15:52

Dawno, dawno temu, gdy Nintendo było synonimem słowa gry wideo, pewna japońska firma starała się zmierzyć z gigantem. Nie chodzi mi o Segę lecz PlayStation. Jednym z ważnych kroków by dorównać wielkiemu N było posiadanie własnej wypasionej maskotki. Z Mario miał się zmierzyć niejaki Crash Bandicoot. Dzisiaj mało kto pamięta o tej postaci, ale swego czasu „rudy lis” był symbolem PSX. Crash był tak popularny, że doczekał się własnej kolekcji mini gierek i gry o gokartach. Ta druga pozycja znana jako Crash Team Racing jest powodem powstanie niniejszego tekstu. Patrząc na ten tytuł przez moje różowe okulary wspomnień z dzieciństwa, jestem przekonany, że jest to jedna z najlepszych gier tego typu jakie kiedykolwiek pojawiły się na konsolach. Czy zderzenie z rzeczywistością zmieni moje zdanie na temat Crash Team Racing?

Planet Coaster

Danteveli, 5 maja 2020, 13:26

W swoim życiu miałem okazję zobaczyć przeróżne parki rozrywki począwszy od DisneySea przez Lotte World, aż po chińską podróbkę World of Warcarft. Nigdy nie trafiłem na miejsce, które pasowało by mojemu gustowi. Dlatego też za pomocą gier takich jak Theme Park staram się wybudować wirtualną wersję mojego lunaparku. Teraz dzięki Planet Coaster jestem bardzo blisko zrealizowania mojej wizji miejsca łączącego w sobie mitologie Cthulhu z Hip Hopem i Japonią epoki Edo. Czy oznacza to, że Planet Coaster jest najlepszą grą o tematyce parków rozrywki?

W co gracie w weekend? #338: Final Fantasy VII Remake – Klasyka, która zdefiniowała markę PlayStation w nowych szatach
W co gracie w weekend? #338: Final Fantasy VII Remake – Klasyka, która zdefiniowała markę PlayStation w nowych szatach

squaresofter, 3 maja 2020, 08:46

Mój weekend należy do odświeżonej wersji Final Fantasy VII, o czym szerzej przeczytacie w dalszej części tekstu. Zapraszam też wszystkich zainteresowanych do komentowania. Niedawno debiut zaliczyły przecież Gears of War Tactics i Streets of Rage 4, więc jest w co grać.

Misz - masz miesiąca - Marzec & Kwiecień
Misz - masz miesiąca - Marzec & Kwiecień

Improbite, 30 kwietnia 2020, 17:58

Kolejny miesiąc się kończy, a ja mam tym razem więcej do napisania niż zakładał oryginalnie plan na marzec. Dziś kończy się kwiecień, a ja piszę podsumowanie miesiąca, ale tym razem z materiałem za dwa, ponieważ wcześniej przespałem.

Alice VR

Danteveli, 23 kwietnia 2020, 19:33

2016 miał być początkiem epoki VR. Nowe czasy, gdzie każdy będzie chciał zamykać się w swoim pokoju z kaskiem na głowie i surfować po cyberautostradzie. Przynajmniej ja pod wpływem Kosiarza Umysłów wyobrażałem sobie nadejście domowego VR jako coś rewolucyjnego. Start w wirtualną przyszłość jednak wyszedł trochę tak sobie. Sprzęty do grania są drogie, nieporęczne i do tego jeszcze na te maszynki nie ma gier wartych naszej uwagi, a tym bardziej pieniędzy. Jednak z ratunkiem przychodzi Alice VR. Tytuł od polskiego niezależnego studia Carbon może być asem w rękawie technologii VR. Tylko czy wyszła z tego dobra gra?

W co gracie w weekend? #337 - Metro: Last Light
W co gracie w weekend? #337 - Metro: Last Light

squaresofter, 19 kwietnia 2020, 16:13

Cześć. Obecny tydzień stanął u mnie pod znakiem dodatków do Saint’s Row 3 oraz Gears of War: Ultimate Edition, ale to przy Metrze: Last Light, wzorowanym na prozie Dmitija Głuchowskiego, spędziłem najwięcej czasu podczas mijającego powoli weekendu.

Rive

Danteveli, 16 kwietnia 2020, 19:27

Usłyszałem kiedyś, że nie istnieją trudne gry. To większość graczy jest za cienka w uszach by poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi przez deweloperów. Nie wiem ile jest prawdy w tych słowach. Wiem natomiast, że produkcje takie jak Rive uczą mnie pokory. Jeśli kiedyś będę chciał powiedzieć o sobie pro/hardcore gamer to w umyśle zapali mi się lampka ostrzegawcza. Czy oznacza to, że trafiłem na kolejny orzech, na którym połamałem sobie resztki kłów?

We Went Back - darmowy horror sci-fi na Steamie
We Went Back - darmowy horror sci-fi na Steamie

Filip „fsm” Grabski, 16 kwietnia 2020, 12:54

Kosmiczna czasowa pętla FPP! Za darmo! Tylko teraz! We Went Back to pomysłowy, prosty horror oferowany na Steamie wszystkim tym, którzy mają ochotę na króciutką przebieżkę po księżycowej bazie.

Soul Reaver 2 i sztuka opowiadania historii
Soul Reaver 2 i sztuka opowiadania historii

Brucevsky, 15 kwietnia 2020, 18:23

Najbardziej teatralna gra ostatnich dekad? Obie odsłony Soul Reavera miałyby prawo walczyć o ten tytuł. A wszystko tylko dlatego, że autorzy do perfekcji opanowali sztukę opowiadania historii.

Disaster Report 4: Summer Memories
Disaster Report 4: Summer Memories

Danteveli, 11 kwietnia 2020, 15:04

Disaster Report 4 może być najbardziej pechową grą w historii branży elektronicznej rozrywki. Gra o olbrzymim kryzysie z masą ofiar ląduje na sklepowych półkach w najgorszym momencie. Nie wiem jak wielu graczy uwięzionych w domach będzie miało ochotę na trochę melancholijny tytuł o radzeniu sobie z tragedią Na pewno trudno będzie im trafić na coś dziwniejszego niż Disaster Report 4: Summer Memories.

Graveyard Keeper – Nie samą śmiercią grabarz żyje
Graveyard Keeper – Nie samą śmiercią grabarz żyje

Anty, 10 kwietnia 2020, 20:09

Jako nowy grabarz otrzymasz pod opiekę nie tylko cmentarz, lecz także kościół, warsztat i winnicę. By wrócić do domu sprzymierzysz się z okultystą, biskupem i inkwizytorem. Nieoceniona okaże się pomoc sługusów zombie.

Krótka piłka- Beta Desperados III
Krótka piłka- Beta Desperados III

Danteveli, 7 kwietnia 2020, 19:52

Dziki Zachód to coś co idealnie pasuje do gier wideo. Oczywiście wie o tym każdy, kto zagrał w czerwone gry od RockStar. Jednak zanim spece od GTA zainteresowali się tym tematem na PC istniała już ciekawa seria pozwalająca wcielać się w rewolwerowców. Teraz za sprawą Desperados III będziemy mogli powrócić do przygód klanu Cooperów.

W co gracie w weekend? #336: Gears of War 2 i Sakura Wars: So Long, My Love
W co gracie w weekend? #336: Gears of War 2 i Sakura Wars: So Long, My Love

squaresofter, 5 kwietnia 2020, 16:02

Cześć. Trochę mnie nie było ostatnio. Znajomi zaczęli się już dopytywać czy to koniec tego cyklu blogowego a ja po prostu starałem się ukończyć Final Fantasy XIV: Shadowbringers. Czternastja zajęła większość mojego czasu na granie w ostatnich pięciu miesiącach. Czuję ogromną pustkę po ukończeniu tego wyśmienitego rozszerzenia, ale grać przecież w coś trzeba. Dzisiaj padło na piątą odsłonę Sakury Wars oraz na Gears of War 2, którego nie widziałem od lat, ale po ukończeniu Ultimate Edition mam ogromny apetyt na więcej przygód COGów. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dalszej części tekstu.

Krótka piłka - Panzer Dragoon: Remake
Krótka piłka - Panzer Dragoon: Remake

Danteveli, 4 kwietnia 2020, 19:16

Zastanawiam się czy istnieje złoty środek w przypadku gier, które powracają po latach. Remake i remaster to codzienność, ale wydaje mi się, że nie ma jeszcze formuły na to jak produkcje tego typu powinny wyglądać. Czy należy zachować wierność oryginałowi? Może trzeba go unowocześnić lub zaprezentować wariacje na temat starych pomysłów? Może wystarczy odrobinę podpić rozdzielczość i liczyć na kupę szmalu? Trudno powiedzieć bo dużo pewnie zależy od tego czego oczekuje tak zwany „target” danej gry. Ciekawe na jakie rozwiązanie zdecydowali się twórcy Panzer Dragoon: Remake?

Tales of Berseria
Tales of Berseria

Danteveli, 2 kwietnia 2020, 16:12

Ostatnie miesiące to naprawdę dobry czas dla fanów japońskich gier RPG. Premiera Final Fantasy XV, dopakowana wersja Dragon Quest VIII, Kingdom Hearts HD, cały wysyp gier z serii Atelier i nadchodząca wielkimi krokami Persona 5. Do tej gromadki należy jeszcze dodać Tales of Berseria. Kultowa seria popadła w ostatnich latach w niełaskę, ale historia zemsty pewnej dziewczyny ma szansę przywrócić Tales do dawnej świetności. Czyżby pojawił się kolejny tytuł, który należy niezwłocznie dodać do listy „muszę to mieć”?

Czy Motorstorm na premierę PS5 miałby rację bytu?
Czy Motorstorm na premierę PS5 miałby rację bytu?

Brucevsky, 2 kwietnia 2020, 15:44

W 2007 roku Motorstorm przykuwał uwagę i stanowił bardzo dobry wybór dla osób kupujących PS3. Czy jako tytuł startowy na premierę PS5 miałby szansę spotkać się z równie ciepłym przyjęciem? Powiedziałbym, że raczej niekoniecznie.

Far Cry: New Dawn
Far Cry: New Dawn

Danteveli, 25 marca 2020, 05:59

Niecałe x miesięcy temu mogliśmy zagrać w Far Cry 5, grę która miała być kontrowersyjna i poruszać polityczną tematykę. Okazało się, że zamiast trucia z ambony dostaliśmy solidną strzelankę z zakręconym zakończeniem. Teraz na sklepowych pólkach ląduje Far Cry: New Dawn, które kontynuuje historię z piątki. Czy postapokaliptyczna gra z zaskakująco kolorowym światem jest czymś godnym naszej uwagi?

Kasyno w głowie bohatera
Kasyno w głowie bohatera

Montinek, 20 marca 2020, 18:47

O tym, jak narracja romansuje z rozgrywką w Crisis Core: Final Fantasy VII.

Necropolis: Brutal Edition
Necropolis: Brutal Edition

Danteveli, 19 marca 2020, 20:55

Dark Souls jest jedną z najlepszych gier ostatniej dekady. To jest fakt i objawiona prawda. Żaden inny tytuł nie może się równać z epicką przygodą w umierającej krainie. Sukces produkcji From Software zachęcił innych deweloperów do spróbowania swoich sił w robieniu podobnych gier. Dodatkowo od jakiegoś czasu scena gier indie lubi bawić się w gry typu roguelike-like. Połączenie tych dwóch zjawisk zaowocowało gierką znaną obecnie jako Necropolis Brutal Edition.

W co gracie w weekend? #335: Final Fantasy XIV – Shadowbringers
W co gracie w weekend? #335: Final Fantasy XIV – Shadowbringers

squaresofter, 15 marca 2020, 16:48

Kopę lat. Zapraszam do kolejnego odcinka W co gracie w weekend? Tydzień temu nie pytałem Was o to, w jakie gry aktualnie gracie z bardzo prostej przyczyny. Chciałem zakończyć swoją przygodę z rozszerzeniem Stormblood, aby spotkać się z Wami w punkcie, o którym marzyłem niemal przez cały poprzedni rok. W końcu mogę napisać, że gram w ostatnie rozszerzenie Final Fantasy XIV zatytułowane Shadowbringers. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części tekst. Uwaga, w tekście są spoilery!