Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

gry - newsy i ciekawostki (10)

Pierwsze wrażenia z Yakuza Kiwami 2
Pierwsze wrażenia z Yakuza Kiwami 2

Danteveli, 17 sierpnia 2018, 07:12

Embargo na pierwsze teksty na podstawie finalnej wersji Yakuza Kiwami 2 zostało zniesione. Z tego powodu postanowiłem podzielić się kilkoma szybkimi uwagami na temat gry. Na dzień dzisiejszy można publikować tylko informację na temat 4 pierwszych rozdziałów gry co w moim przypadku oznacza około 6 godzin rozgrywki. Poniżej prezentuje kilka uwag na temat gry, zmian i nowości, które miałem okazję zobaczyć.

Krótka piłka - Shut Eye na Nintendo Switch
Krótka piłka - Shut Eye na Nintendo Switch

Danteveli, 16 sierpnia 2018, 16:10

Chyba każdy czasem ma wrażenie, że w środku nocy słyszy lub widzi coś podejrzanego. Jednym przyjdzie do głowy włamywacz podczas gdy inni pomyślą o duchach lub innych zjawiskach paranormalnych. Zazwyczaj to nasza wyobraźnia płata nam figle i ubrania na krześle zaczynają po północy przypominać potwory. Czasem jednak zdarza się, że nasze zabawki na serio chcą nas zabić. Shut Eye to swego rodzaju poradnik co (nie) należy w takiej sytuacji uczynić.

Vampyr - Świetne RPG o dzieciach nocy!
Vampyr - Świetne RPG o dzieciach nocy!

Improbite, 15 sierpnia 2018, 13:32

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o nowej produkcji Dontnod Entertaiment, która nosi dość ciekawy tytuł Vampyr, wiedziałem, że to będzie naprawdę coś godnego uwagi. Nie ukryję, że starałem się oglądać i czytać jak najmniej materiałów na temat tej produkcji z bardzo prostego powodu, a mianowicie faktu, że nie chciałem psuć sobie zabawy podczas odkrywania gry samemu.

Japan News #1
Japan News #1

Froszti, 10 sierpnia 2018, 13:11

Przegląd najciekawszych, najdziwniejszych i najgłupszych newsów minionego tygodnia z rynku Japońskiego i okolic.

W co gracie w weekend? #262
W co gracie w weekend? #262

squaresofter, 9 sierpnia 2018, 20:13

Cześć. Co ogrywacie tym razem? W moim przypadku w grę wchodzi bardzo długi weekend, który potrwa ponad tydzień, więc postaram się poważnie przycisnąć ogrywane gry. Nieraz pisałem już o Warhammerze 40000: Space Marine i Crysis 2, ale pisałem o nich bardziej w kontekście rozgrywki przeznaczonej dla wielu graczy. Tym razem skupię się na ich kampaniach dla jednego gracza. Wspomnę też coś o skromnych postępach w Radiant Historii, gdyż udało mi się znaleźć trochę czasu i w nią pograć. Życzę wszystkim udanego weekendu, oczywiście nie tylko przy grach.

Dead Cells to GOTY indyk
Dead Cells to GOTY indyk

Danteveli, 9 sierpnia 2018, 17:08

Kilka lat temu padłem ofiarą dziwacznego snu. Znajdowałem się w jakiejś trumnie, zakopany kilka metrów pod ziemią. Miałem kilka chwil by się wydostać i przygotować na atak potworów, które pragnęły rozszarpać moją rodzinę. Każda próba walki z bestiami kończyła się moim zgonem i „restartem” w trumnie. Ten koszmar męczył mnie przez dobre kilka tygodni i nigdy nie udało mi się uratować swoich bliskich. Wspominam o tym ze względu na to, że recenzowana tym razem gra przypomniała mi o tamtym koszmarze. Czy oznacza to, że Dead Cells nie pozwala mi wypocząć i sprawia, że rano budzę się zlany potem?

W co gracie w weekend? #261
W co gracie w weekend? #261

squaresofter, 3 sierpnia 2018, 08:52

Witajcie. W ten weekend zamierzam w dalszym ciągu ogrywać Warhammera 40000: Space Marine, Crysis 2, Radiant Historię i Dead Nation. Postaram się napisać w kilku zdaniach o postępach w tych produkcjach, chwaląc je, o ile będzie to możliwe. Zapraszam również i Was do dzielenia się z innymi graczami tytułami i wrażeniami z ogrywanych gier.

Gorący sierpień, czyli najciekawsze premiery miesiąca
Gorący sierpień, czyli najciekawsze premiery miesiąca

Danteveli, 31 lipca 2018, 20:17

Zazwyczaj bywało tak, że wakacje równały się sezonowi ogórkowemu. Nic się nie dzieje bo wszyscy jadą na urlopy albo pocą się w domu czy biurze siedząc przy małych wiatraczkach. W tym roku jest jednak trochę inaczej. To znaczy lato jest nadal wyjątkowo upalne ale fani giercowania będą mieli okazję zagrać w kilka naprawdę solidnych tytułów. Poniżej postaram się przedstawić kilka z najgorętszych premier miesiąca.

Titan Quest na PlayStation 4
Titan Quest na PlayStation 4

Danteveli, 30 lipca 2018, 09:23

Starzenie się nie jest przyjemną rzeczą. Coś co kiedyś nie sprawiało nam najmniejszych problemów nagle staje się prawdziwym wyzwaniem. Zaczynamy zrzędzić i narzekać na wszystko wokół nas. Najgorsze jest to, że taka sytuacja czeka praktycznie każdego. Tylko czemu ja o tym wspominam w tekście o remastrerze/porcie kilkunastoletniej gry. Czyżby Titan Quest nie zestarzało się zbyt dobrze?

Powrót do Dunwall, przedostatnia opowieść ze świata Dishonored
Powrót do Dunwall, przedostatnia opowieść ze świata Dishonored

Improbite, 29 lipca 2018, 00:38

Jakiś czas temu pisałem wam kilka słów na temat Dishonored, które w mojej opinii jest jedną z lepszych gier, w którą grałem na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tym razem przyszedł czas na to bym opowiedział wam następny fragment jakże pięknej historii.

W co gracie w weekend? #260 [Krytyka niektórych aspektów gier wideo]
W co gracie w weekend? #260 [Krytyka niektórych aspektów gier wideo]

squaresofter, 27 lipca 2018, 17:29

Cześć. W tym tygodniu ogrywam Dark Souls III, Warhammer 40000: Space Marine, Crysis 2, Radiant Historię oraz Dead Nation. Tym razem nie będę zanudzał Was opisywaniem wrażeń z tych produkcji. Wykorzystam czas z nimi spędzony, żeby napisać o moim stosunku do kilku aspektów branży gier wideo.

Excite Truck na Wii w 12 tweetach
Excite Truck na Wii w 12 tweetach

Brucevsky, 25 lipca 2018, 14:18

Szalone wyścigi terenowe, w których by wygrywać, nie trzeba nawet dojeżdżać do mety na pierwszym miejscu. Excite Truck stara się zaskakiwać gracza i nawet dzisiaj oferuje rozrywkę na niezłym poziomie.

Shining Resonance Refrain
Shining Resonance Refrain

Danteveli, 25 lipca 2018, 09:12

Seria Shining nie miała zbyt wielkiego szczęścia na zachodzie. Mimo wielu znakomitych gier praktycznie nikt nie wymienia tej marki obok takich legend jak Final Fantasy, Tales of czy Dragon Quest. Na dokładkę cykl ten ostatni raz opuścił brzegi Japonii 11 lat temu w epoce PlayStation 2. Teraz w generacji PlayStation 4 trudno, żeby gracze pamiętali o Shining. Czy oznacza to, ze Shining Resonance Refrain jest na straconej pozycji?

Krótka piłka - The Mooseman
Krótka piłka - The Mooseman

Danteveli, 23 lipca 2018, 11:56

Wielkim plusem gier indie jest to, że w chwili obecnej prawie każdy może stworzyć jakąś. Nawet taka ciamajda z dwiema lewymi łapami jak ja może skleić jakiś prosty tytuł. Taka sytuacja pozwala na to byśmy jako gracze mieli kontakt z tytułami z rożnych zakątków świata prezentującymi choćby fragment lokalnej kultury. Innymi słowy gry stają się swoistą formą edukacji i sposobem na poznawanie świata. The Mooseman to właśnie indyk, który oferuje nam coś nowego. Przynajmniej ja wcześniej nie miałem pojęcia o mitach ludów ugrofińskich.

W co gracie w weekend? #259
W co gracie w weekend? #259

squaresofter, 20 lipca 2018, 11:26

Smutno mi było żegnać się z najnowszą odsłoną God of War, ale po ciężkim boju z najpotężniejszą walkirią w grze i bodaj najtrudniejszym bossie, z jakim mierzyłem się w całej serii, zobaczyłem najcenniejszy puchar w tej siekance, stanowiący piękne podsumowanie mojej miesięcznej przygody z Kratosem oraz jego synem i pożegnałem się z ta wspaniałą produkcją. To moja trzecia platyna w grach z tej serii i wiecie co? Nie mam dość. Dlatego w ten weekend wracam do God of War III po kilku latach i tym razem zrobię w nim wszystko, na co pozwolą mi moje skromne umiejętności manualne. Moment, gdy kończę jakąś dobrą grę zawsze wiąże się z koniecznością wyboru produkcji, która zajmie mnie na jakiś czas, więc w tym celu zamierzam sprawdzić w ten weekend coś z następujących tytułów: Dark Souls III, Borderlands 2 GOTY, Warhammer 40000: Space Marine, legendarna już Radiant Historia oraz Crysis 2. Grową ruletkę uważam za rozpoczętą. Nie chcę w nią grać sam, więc przyłączcie się do mnie i dajcie znać w co gracie w weekend?

Co wiemy o Death Stranding?
Co wiemy o Death Stranding?

Montinek, 19 lipca 2018, 19:19

Ubierzcie swój kombinezon ochronny i spakujcie pojemnik z dzieckiem, bo wybieramy się w podróż do niebezpiecznej krainy teorii i domysłów.

To Hell with Hell {Early Access}
To Hell with Hell {Early Access}

Danteveli, 19 lipca 2018, 14:09

Retro plus rogue-like to chyba jedna z popularniejszych kombinacji indyków dostępnych na rynku. Może to moje wrażenie ale w przeciągu ostatnich kilku lat po premierze znakomitego The Binding of Isaac, miałem okazję zagrać w kilkanaście gier tego typu. Większość z takich gierek zlewa się w jedną całość i tak na szybko pamiętam tylko Enter the Gungeon. Teraz w Early Access ląduje kolejna gra tego typu. Zbyt wcześnie żeby obstawiać przyszłość tego tytułu ale mam wrażenie, że To Hell with Hell szykuje się na hit. No chyba że wcześniej zamarznie piekło (badum!).

Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War
Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War

Danteveli, 18 lipca 2018, 15:17

Warhammer 40K i gry wideo. Czy muszę napisać coś więcej? Tak przyszła pora na kolejny tytuł wykorzystujący fakt, że Games Workshop lubi dolce znacznie bardziej od szacunku dla swojego tytułu. Oczywiście nie każda gierka z Warhammer skazana jest na bycie crapem. Czy przydługawy podtytuł Gladius – Relics of War przełoży się na wyższą jakość produkcji?

Ys VIII wylądował na Switchu!

Lans Tartare, 18 lipca 2018, 08:51

Ys to jedna z moich ulubionych serii gier wideo. Jak wypada ósma część na Switchu? Czy w ogóle warto się nią interesować? Czy warto od niej zaczynać?

Fighting Ex Layers to trudny orzech do zgryzienia

Lans Tartare, 17 lipca 2018, 12:08

Fighting Layers EX to kawał ciężkiego orzecha do zgryzienia. Gra tyle dobra, co niedzisiejsza. Tyle potrzebna, co nierozumiejąca masowego odbiorcy. ARIKA zrobiła grę rodem z pierwszego PlayStation, dodając online, lecz zapominając o graczach samotnikach.

Pode na Switcha jest po prostu ładne

Lans Tartare, 16 lipca 2018, 14:09

Miałem napisać tutaj klasyczny tekst o tym, jaki to Pode jest fajny. Że to dobra, ładna i niegłupia przygodówka, świetnie nadająca się dla dwóch osób. Że bardzo nadaje się dla dzieci, dla rodziców, dla graczy.

Warhammer Vermintide 2 jest dobry na każdej platformie

Lans Tartare, 15 lipca 2018, 21:49

Kiedyś sporo pogrywałem w Left4Dead, ale kiedy niedawno wróciłem do tego legendarnego hitu wiele rzeczy nie podobało mi się. Powodem nie był jednak tyle wiek gry, czy jej jakość, co fakt, że grałem w gry które pobiły go dla mnie pod każdym względem.

W co gracie w weekend? #258
W co gracie w weekend? #258

squaresofter, 13 lipca 2018, 13:20

Cześć. W ten weekend zamierzam ukończyć najnowszą odsłonę God of War. Wpis zdradza szczegóły fabuły, ale inaczej nie potrafiłbym wyjaśnić tego, za co najbardziej cenię ten tytuł. Zapraszam was do komentarzy. Z chęcią poczytam o ogrywanych przez was grach.

Assault Gunners HD Edition na Nintendo Switch
Assault Gunners HD Edition na Nintendo Switch

Danteveli, 12 lipca 2018, 16:36

Mam wrażenie, że Mars ma przewalony PR. Czerwona planeta nosząca imię boga wojny jest jednoznacznie identyfikowana z katastrofami i zagładą. A to zielone ludki z tej planety podbijają nasz świat a to nasza kolonizacja kończy się jakąś tragedią. Normalnie mamy do czynienia z kosmiczną wersją Japonii nieustannie podbijanej przez potwory, demony i duchy. Do zacnego grona gierek o niebezpieczeństwie Marsa dołącza switchowy port gierki z PlayStation Vita. Czy Assault Gunners HD Edition w końcu przekona Elona Muska, że trzeba zapomnieć o eksploracji kosmosu?

Recenzja gry The Awesome Adventures of Captain Spirit - najlepsze intro ever?
Recenzja gry The Awesome Adventures of Captain Spirit - najlepsze intro ever?

Filip „fsm” Grabski, 12 lipca 2018, 13:30

Life is Strange 2 dostało właśnie najlepsze możliwe intro - dwugodzinną, darmową przygodę zatytułowaną The Awesome Adventures of Captain Spirit. Warto dać jej szansę...

W co gracie w weekend? #257
W co gracie w weekend? #257

squaresofter, 6 lipca 2018, 22:10

Witajcie nasi drodzy czytelnicy. Piszę wam te słowa sącząc jeszcze ciepłą kawę. Na drugim ekranie komputera leci Bojack Horseman, który moim zdaniem jest serialem z ciekawą koncepcją. Nawiązania do Califronication leją się litrami jak whisky między Bojackiem, a Hankiem Moodym w którego postać wcielił się David Duchovny. Stało się to o czym pisałem w poprzednim tekście, a mianowicie Squaresofter pozwolił mi dorzucić kilka groszy do swojego W co gracie w Weekend.

W co gracie w weekend? #256
W co gracie w weekend? #256

squaresofter, 30 czerwca 2018, 01:09

Witajcie. W zeszłym tygodniu zrobiłem sobie przerwę od pisania, więc miałem zdecydowanie więcej czasu na granie i obejrzenie drugiej serii Nanatsu no Taizai, która była chyba nawet lepsza niż pierwsza a w ten weekend bardziej interesuje mnie jutrzejsze spotkanie ze znajomymi, więc najlepiej by było jakbym nic nie pisał, ale jestem zbyt dużym grafomanem, żeby przepuścić kolejną okazję do napisania o grach. Za bardzo to lubię. Zatem zacznijmy naszą cotygodniową zabawę. W co gracie w weekend? U mnie dzieje się sporo w tej materii. W ten weekend zamierzam pograć w następujące gry: God of War 2018, Hatsune Miku Project DIVA Future Tone, The Labyrinth of Grisaia, Dark Souls III, Sonic The Hedgehog oraz Resident Evil 2. Życzę przyjemnej lektury, która jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich, którym nie przeszkadzają spoilery.

To jest dobre: Archon Classic

Lans Tartare, 27 czerwca 2018, 22:10

Legendarne połączenie szachów i prostej zręcznościówki doczekało się wielu kontynuacji. Archon Classic jest chyba moją ulubioną.

Chciałbym je bardziej kochać: Horizon Chase Turbo

Lans Tartare, 24 czerwca 2018, 15:49

Jedna ze sztuczek produkcji gier, wykorzystana fantastycznie chociażby w serii Yakuza oraz Metro, mówi żeby pokazywać najlepsze co się ma na początku oraz na końcu. Ludzie najlepiej pamiętają pierwsze wrażenie, a zakończenia są jedną z ważniejszych rzeczy w dziele odbieranego przez przeciętnego klienta. Nie wszyscy z sztuczki tej jednakże korzystają, co może zaboleć, szczególnie w przypadku rozwijania gry mobilnej przenosząc ją na duże platformy.

Football, Tactics & Glory - to jest dobre!

Lans Tartare, 21 czerwca 2018, 16:53

Na rynku pełnym managerów piłkarskich, symulacji oraz arcade’ówek znalazło się również miejsce na turową strategię o piłce. Turową strategię, która powinna się spodobać nawet ludziom, którym sport ten jest kompletnie obojętny.

Banner Sagi na Switcha, czyli przenośne taktykowanie

Lans Tartare, 19 czerwca 2018, 17:31

Taktyczne RPG i część turowych strategii to gatunki do których pałam niezdrową wręcz miłością. Final Fantasy Tactics to jedna z najważniejszych gier w moim życiu, Tactics Ogre uważam za arcydzieło. Mam ogromną słabość do Vandal Hearts, szanuję Valkyria Chronicles. Z pecetowych tuzów gatunku strategii w turach zagrywałem się w Heroes of Might & Magic 3, Jagged Alliance i oryginalne XComy, a nie tak dawno zakochałem się także w piątych Herosach.

Upadek dem – dlaczego twórcy gier nie wypuszczają już wersji demonstracyjnych?
Upadek dem – dlaczego twórcy gier nie wypuszczają już wersji demonstracyjnych?

Czarny Wilk, 19 czerwca 2018, 13:04

Wersje demonstracyjne gier są dziś rzadkością. Co takiego skłoniło twórców do zrezygnowania z tej formy promocji i czy to faktycznie taka zła rzecz?

The Lost Child
The Lost Child

Danteveli, 18 czerwca 2018, 08:02

Dungeon crawlery są prawdopodobnie moim pierwszym kontaktem z komputerowymi grami role playing. Na myśl przychodzi mi Might & Magic i wiele godzin spędzonych na błąkaniu się po zdecydowanie zbyt dużym świecie. Byłem pod olbrzymim wrażeniem skomplikowanych produkcji na setki godzin, które prawdopodobnie z powodu pierwszoosobowej perspektywy wydawały się większe od produkcji JRPG. Z czasem jednak mój entuzjazm do gatunku zmalał i przestałem trzymać rękę na pulsie dungeon crawlerów. W ostatnich latach powróciłem do gatunku, głównie dzięki Persona Q. Teraz biorę na tapetę kolejnego dungeon crawlera z Japonii. Czy The Lost Child sprawi, ze odnajdę zaginioną, dziecinną miłość do tego podgatunku gier RPG?

Pillars of Eternity 2 - to jest dobre

Lans Tartare, 17 czerwca 2018, 08:27

Burza na linii Chris Avellone - jego były pracodawca wciąż trwa, co absolutnie nie koliduje ze świetnymi recenzjami Pillars of Eternity 2. Gra ludziom się podoba, gra wygląda lepiej niż pierwsza część i gra jest ambitniejsza - nie da się jednak ukryć, że także gorzej napisana, a przecież już pierwsza część miała problemy z niespójnościami.

W co gracie w weekend? #255
W co gracie w weekend? #255

squaresofter, 14 czerwca 2018, 20:36

Cześć. W ten weekend zamierzam dobrze się bawić przy japońskiej visual novel pt. Muv-Luv. Nie odpuszczam także najnowszej odsłony God of War. Postanowiłem też wrócić do jednego z najlepszych survival horrorów w historii branży elektronicznej rozrywki, czyli do Resident Evil 2. Ostrzegam przed spoilerami zawartymi w tekście. Życzę wszystkim udanego weekendu, oczywiście nie tylko przy grach.

Najlepsze zwiastuny gier z targów E3 2018
Najlepsze zwiastuny gier z targów E3 2018

DM, 14 czerwca 2018, 11:41

Targi E3 2018 nie przyniosły jakichś ogromnych niespodzianek, ale na pewno jest na co czekać w nadchodzących miesiącach. Oto najlepsze zwiastuny gier z E3 2018!

E3 2018 – Festiwal wtopy i obciachu
E3 2018 – Festiwal wtopy i obciachu

Danteveli, 14 czerwca 2018, 05:53

Szybki rzut okiem na to co dzieje się na Twitterze sprawił, że zauważyłem interesujący hasztag. #CringE3 cieszy się sporą popularnością wśród internautów i daje im możliwość dzielenia się najbardziej obciachowymi momentami tegorocznego Electronic Entertainment Expo.

Muv-Luv i Muv-Luv Alternative, czyli 300% Visual Novel
Muv-Luv i Muv-Luv Alternative, czyli 300% Visual Novel

Danteveli, 12 czerwca 2018, 15:23

Gry typu visual novel są bardzo specyficznymi produkcjami docierającymi jedynie do wąskiego grona graczy. Ja w swojej misji zaznajomienia się ze wszystkimi gatunkami powoli przbiejam się przez kolejne dating simy i inne dziwadła. Dlatego też premiera Muv-Luv i Muv Luv Alternative na PlayStation Vita przykuła moją uwagę. Te dwa tytuły reprezentują podobno to co najlepsze w gatunku. Musiałem więc rzucić na nie okiem i dowiedzieć się czy w końcu trafię na jakiś visual novel, który naprawdę wgniecie mnie w fotel i sprawi, ze stanę się fanem gatunku.

Patchworkowy świat Super Mario Odyssey
Patchworkowy świat Super Mario Odyssey

Montinek, 8 czerwca 2018, 21:06

It's-a me, good artistic design!

E3 2018 Prolog
E3 2018 Prolog

Danteveli, 8 czerwca 2018, 07:54

Okres przed E3 to magiczny czas, kiedy gracze marzą o zapowiedziach nowych gierek i wzmiankach na temat kontynuacji ich ulubionych serii. Wszystko może się zdarzyć czego dowodem była magiczna kumulacja w postaci wyczekiwanego Shenmue III i Final Fantasy 7 Remake. Ten wspaniały moment sprawił, że od trzech lat możemy mieć nadzieję na pojawienie się na Electronic Entertainment Expo praktycznie każdej gierki. Tradycyjnie postanowiłem puścić wodze wyobraźni i wytypować kilka produkcji, które chciałbym zobaczyć na tegorocznych targach. W ramach drobnego twistu do moich marzeń ściętej głowy dorzucam jeszcze gierki, które mogą pojawić się na E3 i produkcje, które będą tam na 100% ale uważam, że mówi się o nich zdecydowanie za mało.

W co gracie w weekend? #254
W co gracie w weekend? #254

squaresofter, 7 czerwca 2018, 19:21

Cześć.

Pokemon Quest to samo zło!!
Pokemon Quest to samo zło!!

Danteveli, 6 czerwca 2018, 07:50

Nie będę udawał, że jestem największym fanem Pokemonów na świecie. Wydałem łącznie kilka tysięcy na gry, karty, zabawki i podobne drobne bajerki, oglądałem serial telewizyjny i byłam na premierze pierwszego filmu kinowego. Nawet miałem okazję wbić do kafejki Pokemon w Tokio. Jednak do największych szaleńców sporo mi brakuje. Dlatego Pokemon Quest to nie gierka dla mnie.

Legend of Kay Anniversary Edition na Nintendo Switch

Danteveli, 4 czerwca 2018, 18:23

Mniej więcej trzy lata temu miałem okazję zagrać w remastera pewnej gierki o kocie. Legend of Kay Anniversary było solidnym tytułem retro, któremu brakuje jednak wiele do klasyki gatunku. Gra musiała się całkiem dobrze sprzedać albo coś bo port tego rematsera nagle wylądował na Nintendo Switch. Czy produkcja ta ma szansę zaistnieć na systemie, który może pochwalić się Super Mario Odyssey?

Skończ Asasynie, skończ podróżować!
Skończ Asasynie, skończ podróżować!

Improbite, 1 czerwca 2018, 22:22

Jak napisał jeden z naszych blogerów redakcyjnych Tomasz “Danteveli” Piotrewski w swoim tekście Narzegracz - Ballada o złamanym sercu: Bycie fanem czy tam nawet fanbojem jest czymś cholernie dziwnym. To taka wersja politycznego ogłupienia, gdzie człowiek żyje w swoim własnym świecie.

W co gracie w weekend? #253
W co gracie w weekend? #253

squaresofter, 1 czerwca 2018, 21:43

Ileż to ja razy pisałem o Radiant Historii w tym cyklu?

O mojej skomplikowanej relacji z Onrush
O mojej skomplikowanej relacji z Onrush

Montinek, 1 czerwca 2018, 15:25

Proszę zapiąć pasy, droga może być wyboista.

Czego poszukujemy w dzisiejszych grach?
Czego poszukujemy w dzisiejszych grach?

Improbite, 30 maja 2018, 15:13

Ostatnia dekada pokazała, że przemysł gier ma przed sobą jeszcze bardziej świetlaną przyszłość, niż można było to zakładać, kiedy były uznawane one za czystą abstrakcję czy istniały tylko w środowiskach akademickich.

Powrót do E3 2008 w… 15 tweetach
Powrót do E3 2008 w… 15 tweetach

Brucevsky, 30 maja 2018, 10:13

Wszyscy z niecierpliwością wyczekują na kolejne E3. To dobry moment, by przypomnieć sobie, jak impreza wyglądała dekadę temu. Możecie nie wierzyć lub nie pamiętać, ale sporo się przez ten czas zmieniło. Zapraszam na szybką i komfortową podróż do 2008 roku, by wspomnieć tamto E3 w... 15 tweetach.

Devil May Cry HD Collection – diabeł zapłakał
Devil May Cry HD Collection – diabeł zapłakał

lesniak, 28 maja 2018, 13:16

Devil May Cry HD Collection - recenzja odświeżonej trylogii Capcomu.

Conan Exiles na konsoli - jak wypada i czy wypada?

Lans Tartare, 26 maja 2018, 08:01

Ostatnio moja konkubina grała na laptopie w The Sims 4, podczas gdy ja obok ciorałem w Conana na PS4. Było nam podobnie. Oboje budowaliśmy piękne domy. Oboje walczyliśmy ze zmęczeniem. Oboje stawialiśmy sobie własne zadania celem polepszenia naszej wirtualnej egzystencji.