Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 września 2016, 12:05

autor: Adrian Werner

Mafia III: Rivals - zapowiedziano mobilną odsłonę marki

Firma 2K Games zapowiedziała Mafia III: Rivals, czyli mobilną hybrydę strategii i RPG, w której wcielimy się w gangstera próbującego przejąć kontrolę nad miastem New Bordeaux.

Obecnie często premierze jakiegoś dużego tytułu na pecetach i konsolach towarzyszy poboczna produkcja mobilna. Tak też się stanie z grą Mafia III, która otrzyma odsłonę poboczną zatytułowaną Mafia III: Rivals.

Niestety, udostępnione przez autorów informacje są wyjątkowo skromne. Wiemy, że w grze spróbujemy wywalczyć kontrolę nad miastem New Bordeaux poprzez rekrutowanie szefów organizacji przestępczych, przejmowanie nieruchomości i zdobywanie pieniędzy. Przy okazji konieczne ma być takżę odpieranie ataków innych gangów, co będzie miało postać bitew wzorowanych na gatunku RPG.

Na tym kończą się udostępnione konkrety. Mafia III: Rivals zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na razie nie zdradzono modelu biznesowego, ale grę wyda firma 2K Games, a pracuje nad nią studio Cat Daddy. Sądząc po wcześniejszych produkcjach tego duetu możemy spodziewać się systemu darmowego z mikropłatnościami.

Zarówno Mafia III, jak i mobilne Mafia III: Rivals trafią na rynek tego samego dnia, czyli 7 października. Warto wspomnieć, że na oficjalnej stronie ruszyła już rejestracja i jej dokonanie zostanie nagrodzone bonusową postacią i dodatkową bronią.

Przypomnijmy, że markę zapoczątkowało wydane w 2002 roku Mafia: The City of Lost Heaven autorstwa czeskiego studia Ilussion Softworks. Osiem lat później ten sam zespół (już jako 2K Czech) wydał kontynuację zatytułowaną po prostu Mafia II. Natomiast opracowanie trzeciej części powierzono zespołowi Hangar 13, choć w jego skład wchodzi wielu weteranów serii.

Mafia III: Rivals – oficjalna strona gry

Mafia II Mobile

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsza mobilna odsłona marki. W 2010 roku na telefony z Javą ukazała się bowiem gra Mafia II Mobile.

Była to dwuwymiarowa strzelanka z widokiem z lotu ptaka. Jej akcja toczyła się w 1938 roku, a my wcielaliśmy się w gangstera imieniem Marco Russetto, który próbował się zemścić na bohaterze pierwszej części serii za zdradzenie rodziny Salieri. 

Gra ukazała się ciekawą pozycją, z dopracowaną kampanią, ładną grafiką oraz rozbudowanym scenariuszem. Szkoda, że nikt nie pomyślał o jej przeniesieniu na współczesne systemy mobilne.