Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 września 2016, 12:26

autor: Adrian Werner

Mobilne Micro Machines wjechało na Google Play

Dziewięć miesięcy po debiucie na iOS-ie doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji Micro Machines, czyli mobilnej odsłony klasycznej serii gier wyścigowych firmy Codemasters.

Pod koniec zeszłego roku na urządzeniach z systemem iOS zadebiutowało Micro Machines, czyli mobilna odsłona klasycznego cyklu gier wyścigowych firmy Codemasters. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery wersji na Androida.

Gra pozostaje wierna tradycjom marki. Dostajemy więc produkcję, w której kierujemy resorakami rywalizującymi na trasach zlokalizowanych wewnątrz domów i w ich okolicach. Autorzy przygotowali osiemnaście torów, umiejscowionych m.in. na stołach śniadaniowych, biurkach, stołach bilardowych czy zlewach kuchennych.

Mechanika jazdy jest oczywiście stuprocentowo zręcznościowa i samochodziki pędzą po trasach jak szalone. Gracze mogą zasiąść za kierownicami 77 pojazdów, wśród których znajdziemy samochody sportowe, wozy strażackie, radiowozy, czołgi i poduszkowce. Wszystkie je możemy w dalekim stopniu ulepszać, montując ponad 60 różnych części, poczynając od tarcz, poprzez miotacze ognia, aż po mordercze lasery. Ponadto wirtualny garaż obejmuje także siedem ciężko uzbrojonych maszyn z kreskówek G.I. JOE.

Gra pozwala na ściganie się przeciwko sztucznej inteligencji, jak również rywalizowanie z innymi graczami. Po raz pierwszy w historii marki wprowadzono także multiplayerowe zamknięte areny, gdzie nie ma mowy o żadnych wyścigach i liczy się tylko zniszczenie wszystkich wrogów. Autorzy nie zapomnieli oczywiście o sieciowych rankingach oraz możliwości tworzenia gildii, mających tutaj postać samochodowych klubów.

Wydana w zeszłym roku wersja na iOS-a została ciepło przyjęta. Chwalono dopracowane sterowanie, wyśmienity i wierny pierwowzorom klimat oraz dużą różnorodność tras. Krytykowano natomiast konieczność grindowania. Mobilne Micro Machines dostępne jest wyłącznie na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Micro Machines w Google Play

Micro Macines w App Store