Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 12:28

The Bard's Tale IV na nowym zwiastunie

Studio inXile Entertainment opublikowało nowy zwiastun gry RPG The Bard's Tale IV. Filmik pokazuje kilka lokacji oraz potwory, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Zapowiedziane wczoraj Wasteland 3 nie jest jedynym projektem, nad którym pracuje obecnie studio inXile Entertainment – zespół zajmuje się jeszcze dwoma innymi tytułami. Jednym z nich jest The Bard's Tale IV i autorzy właśnie udostępnili nowy zwiastun tego RPG-a. Filmik koncentruje się na pokazaniu atmosfery krainy Caith, którą zwiedzimy w kampanii. Możemy także zobaczyć kilka potworów.

Gra nie jest pierwszą odsłoną marki autorstwa studia inXile Entertainment. Zespół zadebiutował bowiem w 2004 roku produkcją zatytułowaną The Bard's Tale, ale było to komediowe RPG akcji, które nie miało prawie nic wspólnego z kultową trylogią komputerowych RPG-ów z lat 80. ubiegłego wieku. The Bard's Tale IV będzie inne; produkcja pomyślana została jako bezpośredni spadkobierca tych klasyków.

The Bard's Tale IV ma połączyć sprawdzone rozwiązania z nowoczesnymi pomysłami. Gracz pokieruje więc drużyną bohaterów, eksploracja odbywać się będzie z perspektywy pierwszoosobowej, a walki stoczymy w systemie turowym. Tradycjonaliści otrzymają możliwość skorzystania z typowej dla starych dungeon crawlerów skokowej mechaniki ruchu, ale dostępna też będzie opcja jej wyłączenia i swobodnego zwiedzania świata.

The Bard's Tale IV na nowym zwiastunie - ilustracja #2

Kraina Caith ma mieć otwartą strukturę i zostanie zaprojektowana tak, aby zachęcała do eksploracji. Nie wszędzie jednak dostaniemy się od razu. Początkowo dostęp do części lokacji zablokowany ma być przez wiele różnorodnych przeszkód i drogi staną przed nami otworem dopiero po odpowiednim rozwinięciu bohaterów lub zdobyciu konkretnych przedmiotów.

The Bard's Tale IV zmierza wyłącznie na pecety, a premiera gry zaplanowana została na październik 2017 roku. Warto przypomnieć, że projekt powstaje dzięki hojności samych fanów, którzy podczas trwającej miesiąc zbiórki na Kickstarterze wsparli autorów kwotą ponad 1,5 mln dolarów. Studio inXile Entertainment uzyskało metodą crowdfundingową środki na produkcję także dwóch innych tytułów – Wasteland 2 oraz Torment: Tides of Numenera i zamierza zrobić to ponownie także w przypadku Wasteland 3.

  1. Oficjalna strona gry
  2. The Bard's Tale IV - szykuje się najtrudniejszy RPG ostatnich lat? (zapowiedź)