Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOSAND
Okładka Micro Machines (2016) (iOS)
OkładkaMicro Machines (2016) (iOS)

Micro Machines (2016)

Mobilny reboot kultowej serii gier wyścigowych stworzony przez firmę Codemasters Software. Schemat rozgrywki, w porównaniu z popularnym w latach dziewięćdziesiątych oryginałem, nie zmienił się w znaczący sposób.

Wyścigi | zagraj za darmo | widok izometryczny | zabawki | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Micro Machines (2016) Premiera

12lip2016

iOS

26wrz2016

AND

Gry podobne do Micro Machines (2016)

Re-Volt Classic

Table Top Racing

Re-Volt 2

Micro Machines na platformę AND i iOS to zręcznościowa gra wyścigowa, będąca mobilnym rebootem kultowej serii, bazującej na licencji znanej linii zabawek firmy Hasbro, która swe największe triumfy święciła pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Nowa wersja gry to efekt współpracy twórców oryginału z brytyjskiego studia Codemasters z będącą częścią koncernu Electronic Arts firmą wydawniczą Chilingo. Produkcja ukazała się w popularnym na urządzeniach mobilnych modelu free-to-play z mikropłatnościami.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w nowym Micro Machines nie odbiegają w sposób znaczący od sprawdzonych rozwiązań cyklu, choć większość elementów mechaniki została tu rozwinięta i dopasowana do współczesnych standardów mobilnych. Sednem zabawy jest rywalizacja tytułowych minipojazdów, tocząca się w dość nietypowych jak na grę wyścigową sceneriach, takich jak biurka, zlewy i blaty kuchenne, stoły bilardowe itp. W trakcie wyścigów na naszej drodze stają rozmaite przeszkody w postaci przedmiotów codziennego użytku; możemy też korzystać z szeregu rozsianych po trasach power-upów, zapewniających nam chwilową poprawę osiągów lub bronie, służące do ostrzeliwania rywali.

W grze znalazło się łącznie ponad 60 zróżnicowanych modeli pojazdów, takich jak samochody sportowe, popularne „hot rody” i „muscle cary”, radiowozy, straże pożarne, maszyny budowlane, a nawet czołgi i poduszkowce. Maszyny podzielone zostały na kilka grup, a dostęp do kolejnych modeli odblokowujemy stopniowo w miarę postępów w grze. W stosunku do poprzednich odsłon cyklu, dodatkową atrakcją jest możliwość ulepszania posiadanych modeli poprzez wyposażanie ich w kilkadziesiąt rodzajów modyfikacji, takich jak tarcze, miotacze płomieni, potężne topory, promienie zmniejszające czy zabawkowe blastery NERF.

Tryby gry

Micro Machines oferuje możliwość zabawy w trzech głównych wariantach rozgrywki. Pierwsze dwa to znane wszystkim fanom serii tryby klasycznego wyścigu oraz eliminacji. W grze pojawia się jednak po raz pierwszy zupełnie nowy tryb areny, w którym celem graczy nie jest dojechanie do mety, ale wyeliminowanie pozostałych uczestników zabawy. Całość wzbogacona jest przez możliwość rywalizacji wieloosobowej z graczami z całego świata oraz sieciowe rankingi, w których reprezentujemy swój kraj, wspólnie pracując na jego pozycję w zestawieniu.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, wydana na platformie AND i iOS gra Micro Machines bazuje na poprzedniej produkcji studia Codemasters o nazwie Toybox Turbos, która ukazała się w 2014 roku na pecetach i konsolach stacjonarnych, jako duchowy spadkobierca serii macierzystej. W odróżnieniu od klasycznych odsłon cyklu, opisywana produkcja oferuje więc niezwykle barwną, w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, ukazaną w lekko izometrycznym widoku z góry. Ze względu na specyfikę urządzeń mobilnych, w grze zastosowano jednak nieco inny model sterowania – podczas zabawy samochody poruszają się samoczynnie, a naszym zadaniem jest jedynie kierowanie nimi w lewo bądź w prawo.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Micro Machines (2016): 12+

Micro Machines (2016) Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND